Jump to content

Pravo nevjenčanog supružnika


lukasl

Preporučene objave

Molim odgovor ako netko zna. Moja majka se razvela od mog oca prije 26 godina, kuća je sporazumno podječjena na 1/2 tati i 1/2 mami. Mama se nikada nije gruntovno upisala da je ona vlasnik pola kuće nego je kuća na oca. U međuvremenu je ušla u vanbračnu zajednicu i ostala u njoj 20 god do svoje smrti. Otac bi želio kuću prepisati na brata i mene. Koja prava ima njen nevjenčani suprug obzirom da tamo živi tih 20 godina? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , lukasl je napisao:

Otac bi želio kuću prepisati na brata i mene

Može prepisati svoj dio,no kako navodite da majka nije upisala svoje pravo to bi po papirima prošlo i da raspolaže cijelom nekretninom,međutim je izvjesno da bi majka sa uspjehom mogla pobijati takav pravni posao,ovo iz razloga što u vašem slučaju nema zaštite povjerenja u istinitost zemljišnih knjiga.

 

prije 2 sati , lukasl je napisao:

Koja prava ima njen nevjenčani suprug obzirom da tamo živi tih 20 godina?

Provedeni život u konkretnoj nekretnini mu nedaju vlasnička prava,no jasno da ukoliko nadživi vašu majku,odnosno do njene smrti budu u izvanbračnoj vezi,bio bi jedan od nasljednika zajedno sa djecom ostaviteljice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, lukasl je napisao:

Molim odgovor ako netko zna. Moja majka se razvela od mog oca prije 26 godina, kuća je sporazumno podječjena na 1/2 tati i 1/2 mami. Mama se nikada nije gruntovno upisala da je ona vlasnik pola kuće nego je kuća na oca. U međuvremenu je ušla u vanbračnu zajednicu i ostala u njoj 20 god do svoje smrti. Otac bi želio kuću prepisati na brata i mene. Koja prava ima njen nevjenčani suprug obzirom da tamo živi tih 20 godina? Hvala

nema nikakvih prava. kako će dokazati da je kuća dogovorom podjeljena 1/2 i 1/2. vlasnik kuće je onaj ko je upisan u vlasničke knjige.

vlasnik kuće stanaru može ponuditi sklapanje ugovora o najmu. ako stanar to odbije ili se ne odazove na pismeni poziv za sklapanje ugovora o najmu može tražiti najamninu unazad za 5 godina i deložaciju iz kuće.

 ako posjeduje ugovor o podjeli kuće ? tada može pokrenuti ostavinaku raspravu. majčina 1/2kuće djeli se na jednake djelove između nasljednika. djeca i vanbračni partner.  

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija