Jump to content

Otkazni rok


TomislavK

Preporučene objave

Supruga je zaposlena na neodređeno (trgovina). Trenutno je na porodiljnom, rodila je 01.03. o.g. Obzirom da smo iz ZAgreba i da je rodila 3.dijete, ima pravo zatražiti status Roditelja odgajatelja. Kako bi ostvarila taj status, mora biti nezaposlena, odnsono dati otkaz.

E sad, ima 35 dana neiskorištenog godišnjeg odmora. Zvala je u firmu i rekla da bi dala otkaz, međutim , rekli su joj da oni nemaju praksu isplaćivati godišnji nakon prestanka radnog odnosa, nego ako je voljna da ga se odrekne.

Što se tiče odricanja, članak 80. ZAkona o radu kaže da je ništetan sporazum o odricanju prava na godišnji odmor, a članak 82 kaže da je poslodavac u slučaju prestanka radnog odnosa dužan radniku isplatiti naknadu ...

Poslodavac joj predlaže da prekine porodiljni, iskoristi godišnji i onda da otkaz.

To nam ne odgovara (zbog visine primanja, sada dobiva oko 2500 plaću na porodiljnom). A nebi htjeli "pokloniti" poslodavcu te novce ako je on zakonski obvezan platiti.

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molila bih savjet jer sam nova na ovom forumu.. 

Zaposlena sam na neodređeno vrijeme u firmi. U lipnju 2016 sam završila u bolnici na komplikacijama u trudnoći i tada sam imala još 14 dana godišnjeg. Početkom 2017g sam rodila i ostala godinu dana doma. Kad sam se vratila na posao mi je rečeno da mi je taj godišnji iz 2016g propao te da nemam nikakva prava na njega. Da li je to tako?

hvala unaprijed,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Minnie Mouse je napisao:

Zaposlena sam na neodređeno vrijeme u firmi. U lipnju 2016 sam završila u bolnici na komplikacijama u trudnoći i tada sam imala još 14 dana godišnjeg. Početkom 2017g sam rodila i ostala godinu dana doma. Kad sam se vratila na posao mi je rečeno da mi je taj godišnji iz 2016g propao te da nemam nikakva prava na njega. Da li je to tako?

Godišnji odmor koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, radnik ima pravo iskoristiti po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine. Iznimno ako ovakav godišnji odmor nije mogao iskoristiti ili mu to poslodavac nije omogućio do 30. lipnja slijedeće kalendarske godine, radnik ga ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, andujar je napisao:

Poslodavac mora isplatiti neiskorišteni godišnji odmor bez obzira kakav je prekid radnog odnosa. Kod pismenog otkaza tražiti i isplatu neiskorištenog dijela godišnjeg odmora.

Supruga je sa 23.03.potpisala otkaz, papiri su joj postom dosli doma. GO joj jos nije isplacen, a 15.u mjesecu poslodavac isplacuje place (jucer),a nikakav papir za GO nije dobila niti potpisala. Zvala je bivsu seficu, a ona joj je rekla da je poslala mail da joj se plati GO, te da dalje nema nista s tim. 

uređeno: od TomislavK
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija