Jump to content

Odustajanje od najma zemljista prema ugovoru?


Draganec

Preporučene objave

Sklopljenim Ugovorom o najmu zemljista na 5 god. "firma d.o.o" usmenim razgovorom putem tel. me izvjestila da vise nije zainteresirana za obradu i najam zemljista. Trazio sam da se pismeno ocituju kako bi mogao dati zemlju drugoj osobi, a " firma d.o.o" da tim putem ne prima poticaj za zemljiste. Isti navode da nije potrebno nikakvo pismeno ocitovanje, samo da mi daju do znanja da vise nece obradjivati zemljiste. Uzivali su ga 2 god. Sto sad. Kako se postavit. Dal se moze provjerit gdje o njihovom primanju poticaja za doticno zemljiste? Kako dati drugoj osobi uzivanje, najam zemljista?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Draganec je napisao:

Dal se moze provjerit gdje o njihovom primanju poticaja za doticno zemljiste?

Može u Ageneciji (APPRRR-u) gdje će ti vi kao vlasnik vaše zemlje moći provjeriti tko ima upisana prava na plaćanje. Za napomenuti i pretpostaviti je kako su ta prava na plaćanja isključivo pravoa "firma d.o.o." i ona ta svoja prava mogu svojevoljno prebaciti na neku drugu zemlju. 

Za početak svakako posjetiti regionalni ured i raspitajte se tko je upisan u arkodu za predmetne parcele. 

Ako dajete drugoj osobi zemljište u zakup, potrebno je raskinuti trenutni ugovor, te sklopiti novi, ali za napomenuti je ako firma d.o.o. svoja prava ne prebaci na drugu osobu ( a ne mora jer to su isključivo njena prava, koja su se upisivala u arkod referente godine za razdoblje od 2015-2020) ništa od poticaja za tu zemlju. Prava na plaćanja se prebacuju tako što se zahtjev podnosi u APPRRR-u pri čemu trebaju biti prisutni obje stranke, dakle davatelj i primatelj prava. 

Svakako za više informacija raspitajte se u agneciji i pripazite na rokove za podnošenje prava na plaćanja.   

uređeno: od mutavi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Draganec je napisao:

Kada su rokovi za podnosenje prava na placanje.

Prava se mogu prenositi do 16. svibnja tekuće godine. 

 

prije 13 sati , Draganec je napisao:

Molim Vas ak'ni problem odgovorite mi po redosljedu kako sta poduzeti.

Otiđite u APPRRR te vidite tko ima upisana prava ( i da li ih uopće ima) u ARKODU na Vašu zemlju.

Ako je to "firma d.o.o." ili netko treći, za sve daljnje postupke oko prijenosa prava na plaćanja objasniti će Vam službenik Agencije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija