Jump to content

Nesreća učinjena monim autom-vozila druga osoba


bubicavk

Preporučene objave

Poštovanje,

imam situaciju,u najmanju ruku,čudnu.Naime,sasvim sam slučajno od treće osobe saznala da je moj muž skrivio nesreću mojim automobilom (registriranim na moje ime).Radi se o šteti na benzinskoj pumpi-otkinuo je pištolj za točenje goriva.

I ŠUTI KAO P.....KA

Šutim i ja sada jer ne znam što da radim (inače smo pred razvodom) i čini mi se da hoće sve svalit na mene.

Kad sam saznala za to,prekopala sam auto i našla samo POST-IT na kojem je,vjerojatno tip iz osiguranja,napisao da treba poslati sliku moje vozačke  i broj telefona.

Nema ni policijskog zapisnika ni ništa,očito je sakrio negdje ili policija nije ni bila pa je ispunjeno samo europsko izvješće.

Ne želim zvati tipa u osiguranje da se ne odam da znam,ali mi sve to smrdi na to da ja trebam ispast krivac.

E sad,zanima me sljedeće:

1. Što ako ne pošalje sliku vozačke,ja je držim na oku?

2. Hoću li ja kao vlasnik vozila dobiti kakvu poštu u vezi toga ako nije bila policija već je samo ispunjeno europsko?

3. Može li svr proći ako je "veza" u osiguranju da se mene ne izvijesti o ničemu,tereti mene kao počinitelja i skine mi bonus s police?

4. Smije li osiguranje tako da recimo mene ne kontaktira i sve provefe i skine mi s police bez mog znanja?

I glavno pitanje: kako da njega sad zeznem pa da se on iznenadi?

Uf,ljuta....ljuta....

 

Molim dobar pravni savjet.

 

uređeno: od Spitfire
Neprimjerena riječ
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može proći i bez Vašeg znanja, jer će oštećenik prijaviti štetu po Vašoj polici u Vašem osiguravajućem društvu, i pravni odnos je tada između oštećenika i osiguranja, Vi ćete samo dogodine saznati da ste imali štetu i da Vam je smanjen bonus. Znate li kad je to po prilici moglo biti? Možete provjeriti u policiji gdje je šteta nastala ima li zapisnik o očevidu, i ishoditi ga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jaooooo!

1. Znam koja je benzinska,al baš će mi datsnimke moš mislit!!!!!

Ako mi i daju-što ću s tim?

2. Znam.Bilo je prije 3 dana

3. Bojim se da nema zaisnik jer ga nisam našla.

Ali i ako ima i policija mi ga da,šta da radim s njim?

4. Ključno mi je,i zato me strah,šta će isiguranju MOJA VOZAČKA-pa nisam ja vozila!!!!!I odakle im pravo da to traže?Očito se i kazna želi svalit na mene,šta li?To je neka vel'ka muljaža.Šta ne bi trebali tražit vozačku od vozača a ne vlasnika auta?

Puno hvala

 

 I samo da napomenem apropo kamere- moj muž također radi na benzinskoj,samo druge firme i pozna ih tamo sve.

A nije bio ni sam......u trenutku štete.....samo ta osoba neçe ništa reći....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I otkud osiguranju pravo da traži MOJU VOZAČKU?

Šta će to njima ako ne misle prebacit krivnju za nesreću na mene-da sam ja vozila?I da ja dobijem neku novčanu kaznu?

Ovo s policom mj je jasno da ju terete,ali bez mog znanja?

Šta ne traže vozačku od vozača već traže moju ako se nešto ne mulja?

Zna li netko odgovor na ovo?

Itko?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma muka mi je kako si nekad čist a ne mozes dokazat.....i ti nasi zakoni,banke,osiguranja i svi redom rade sta ih volja.....pa i supruznici.....

Svima puno hvala sto ste se potrudili da mi pomognete....

Al ocito nema druge nego da ih zovem i da ovaj sazna da ja znam.......a upravo sam to htjela izbjeci.....

Veliki pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bubicavk je napisao:

Ovo s policom mj je jasno da ju terete,ali bez mog znanja?

to da ti kao nositelj osiguranja ne budeš obavještena ,nije u redu....ali ništa ne mjenja situaciju....znala ti ne znala ,tvoje osiguranje mora platiti štetu,pa zato ti gubiš bonus...a ti odlučuješ tko smije voziti tvoj auto,pa snosiš i posljedice....ti jedino možeš tražiti od svog supruga da ti namiri troškove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija