Jump to content

o koristenju zdravstvenih pregleda po kolektivnom ugovoru zaposlenih u javnim sluzbama


rumores

Preporučene objave

Mozete mi reci jesam li dobro shvatila: zdravstveni pregledi s popisa su pravo zaposlenika (ne obveza), koje moze koristiti (a ne mora) po svojem izboru i kod lijecnika kojeg sam izabere, ako taj pregled ne premasuje odredjeni iznos, i ako je od zadnjeg pregleda prosao odredjeni vremenski period? 

Problem je u tom sto u mojoj ustanovi, poslodavac na oglasnu plocu stavi tablice s popisom usluga, u koje smo se duzni upisati. kod lijecnika kojeg on odredi i u vrijeme koje on odredi. 

Buduci da ne mogu obaviti pregled onda kad mi je stvarno potreban (druga stvar je sto je ovakav nacin, po mom misljenju, ponizavajuci), ne upisujem se u tablicu

Danas je bilo najavljeno da ce traziti pisane odgovore zaposlenika kod kojih je primijeceno da to pravo ne koriste. 

Kako se postaviti u ovakvoj situaciji? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o srednjoj skoli, i spominju se sanitarni, sistematski i procjena radne sposobnosti. Sve u kontekstu 'rada s djecom' i nekog neodredjenog zakona. Rav. cak trazi da dostavimo kontakt podatke obiteljskog lijecnika da bi se "izvrsio uvid". Navodno ministarstvo i hzmo zahtijevaju. 

Meni zvuci nelogicno, tim vise sto u drugoj skoli niti ne znaju za nekakve besplatne zdravstvene kod privatnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko i ja znam, svake dvije godine imate pravo na jedan besplatni sistematski pregled (i državni službenici također), je li to po kolektivnom ugovoru ili po čemu, ne znam. Druga škola nije u pravu, s obzirom da znam za više srednjih škola kod kojih se pregledi obavljaju. Što se tiče medicinskih informacija od obiteljskog liječnika, na to nemaju pravo bez Vaše privole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija