Jump to content

Ovrhom-1/2 plaće


anonimno

Preporučene objave

gospodična je pogriješila.

 

ovrha na plaći je ograničena općenito do 1/3 plaće, a za uzdržavanje i jos par slucajeva do 1/2.

 

situacija je slijedeca po mojem vidjenju. ako banka prije preda prijedlog za ovrhu i dobije rjesenje ona plijeni do 1/3, a kada bi naknadno netko plijenio po osnovi uzdrzavanja on moze plijeniti samo razliku od 1/3 do 1/2 place sve dok postoji necije ranije pravo (pravo banke do potpunog namirenja njegove trazbine).

 

ne znam odakle gospdicni takvi zaključci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To nisu moji zaključci, već informacije koje sam dobila...i s obzirom da je ovršni postupak zato sam molila za informacije...

Sud je već donio odluku o 1/2 plaće, a sad ostaje otvoreno pitanje ponovno dali uzdrž. ima prioritet pred dr. ustegama putem ovrhe ?!!

 

Hvala na odgovorima predhodnima, naravno i budućim ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u članku 149 ne govori se o prednosti već o tome da oni mogu plijeniti 1/2 plaće.

prednost se gleda po trenutku predaje prijedloga za ovrhu i dobivanja rješenja o ovrsi te sukladno tome tko prvi zaplijeni. rekoh vam primjer.

 

sto se tice clanka 178 to je administrativna zabrana. znaci po pristanku duznika moze mu se plijeniti cijela placa , a stavak tri govori da se na taj nacin ne moze izbjeci namirenje po osnovi uzdrzavanja i dr.

ovo je samo situacija da se izbjegne zloupotreba od banaka ali samo kod dobrovoljne zapljene, a ne kod sudske.

mi smo citavo vrijeme govorili o sudskim rješenjima o ovrsi pa ovisno o osnovi koja ima prednost.

Uostalom cuo sam da ce opet mijenjati te odredbe jer se ljudi bolesno prezaduzuju kod banaka koje traze takve uglavke pa ce opet sve po starom ili novom ovisno tko je na vlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija