Jump to content

Izračun radnog staža


Zzbbcc

Preporučene objave

Dana 10. 04. 2019. u 13:04, prof je napisao:

Iznos starosne mirovine pod stavkom 11. na nadnevak umirovljenja 01.01.2023.g. je 2.720,35 kn kao povoljniji za isplatu.

Poštovani, s obzirom da sam bio10 godina i 7 mjeseci obrtnik od ukupno   41 g staža dali mi se i te godine obrta množe sa AVM ili za te godine nemam pravo na najnižu mirovinu, s obzirom da mi je ona povoljnija, kao što je vidljivo iz mojih prijašnih scanova. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , prof je napisao:

Poštovani facuk,

svaka godina ukupnog mirovinskog staža množi se sa ukupnim prosječnim vrijednosnim bodom (pvb) za sav radni staž i AVM.

Nakon tog izračuna ako je iznos mirovine manji od najniže mirovine za Vaš mirovinski staž pripada Vas iznos najniže mirovine.

Citat iz mirovina hr.

"Najniža mirovina je određena 100-postotnom visinom aktualne vrijednosti mirovine (AVM) u trenutku umirovljavanja za svaku godinu radnog staža, osim za korisnike invalidskih i obiteljskih mirovina, kada se ona računa na temelju vrijednosti AVM-a za 40 godina staža. Pravo na najnižu mirovinu nemaju umirovljenici koji rade na dulje od pola radnog vremena ili obavljaju samostalnu djelatnost."

Ispričavam se. Iz ovog citiranog teksta sam shvatio da nemam pravo na najnižu mirovinu, a iz tog teksta proizlazi da ako nastavim raditi 4h u mirovini da imam pravo na najnižu mirovinu koja je viša od moje, jel to tak il ne. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 19. 07. 2022. u 21:59, prof je napisao:

Poštovani facuk,

1.1.2023 i bilo koji nadnevak nakon toga je dobar, izračun mirovine je u eurima, i to je nešto.

Pozdrav. Evo izgleda da ću dogurati do tog 1.1.23. za mirovinu sa dugogodišnjim stažem (60-41). Poslodavac me nagovara da ostanem makar na pola radnog vremena. Međutim, neznam dal imam onda pravo na minimalnu mirovinu koja je veća od moje računske ili kako bih je već nazvao. Isto ako odem u morovinu na koliki iznos otpremnine neoporezivi mi može poslodavac isplatiti, s obzirom da dam kood njega 5 punih godina, a tek zadnje dvije na neodređeno. Ako netko može pomoći. Hvala.

Dana 19. 07. 2022. u 21:59, prof je napisao:

Poštovani facuk,

1.1.2023 i bilo koji nadnevak nakon toga je dobar, izračun mirovine je u eurima, i to je nešto.

Pozdrav. Evo izgleda da ću dogurati do tog 1.1.23. za mirovinu sa dugogodišnjim stažem (60-41). Poslodavac me nagovara da ostanem makar na pola radnog vremena. Međutim, neznam dal imam onda pravo na minimalnu mirovinu koja je veća od moje računske ili kako bih je već nazvao. Isto ako odem u morovinu na koliki iznos otpremnine neoporezivi mi može poslodavac isplatiti, s obzirom da dam kood njega 5 punih godina, a tek zadnje dvije na neodređeno. Ako netko može pomoći. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija