Jump to content

Razvod braka tuzbom


Vlatka295

Preporučene objave

Pozdrav! Trazila sam svuda ali nisa uspjela naci konkretan odgovor na svoja pitanja. Dakle muz i ja smo u braku 3 mjeseca,i nikad nije bilo bajno i krasno,on je stalno pio,dopisivao se s drugim zenama iako sam molila da to ne radi itd. Prije 10 dana ja sam se tesko i fizicki i psihicki razboljela i od onda on zahtjeva razvod braka,odnosno to nije njegova zelja nego je oduvijek bio "mamin sin" i radi sto mu mama kaze. Tako da njegova mama odnosno moja svekrva njega tjera da pokrene tuzbu protiv mene. E sad konkretno pitanje je dal mene itko moze natjerat da ja potpisem razvod ako to ne zelim i ne mogu zbog svog stanja? I koja je tocno procedura? Nemamo ni zajednicke djece ni imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, niti Vas može netko natjerati da potpišete razvod, a niti je on obvezan, bez obzira na sve što navodite, ostati u braku....

Dakle, on će, naravno ako misli, pokrenuti sudski postupak za razvod braka, sud će utvrditi činjenično stanje i razvesti brak, bez obzira potpisali Vi to ili ne, no, ako je tako kako navodite i ako se stvarno radi o "maminom sinu", razmislite dobro da li se uopće isplati boriti za brak sa takvom osobom koja, kažem, ako je tako kako navodite, nije niti bila spremna za taj brak, tj. nije samostalna već je pod utjecajem svoje majke, tj. roditelje....

No, s obzirom da ste se razboljeli, možda bi bilo dobro da ozbiljno popričate sa njim i da, naravno, ako Vas je oženio iz ljubavi, sada prema Vama "ima srca" i da to ne pokreće, jer bi to Vama, mada neznam o čemu se radi, moglo pogoršati Vaše zdravstveno stanje....

No, opet Vam kažem, neznam koja je bolest, nažalost, u pitanju, ali dobro razmislite da li se isplati "boriti" za brak sa takvom osobom koja je to spremna učiniti ne gledajući na Vas i Vaše zdravstveno stanje i pogoršati Vaše zdravstveno stanje, a zasigurno hoće...

Sretno...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Vlatka295 je napisao:

Koliko to sve moze vremenski trajati? I da li sud moze razvesti brak ako se ja ne pojavim na rocistu iz zdravstvenih razloga? 

Sve ovisi od zauzetosti suca kojem predmet bude dostavljen...

Ako se Vi opravdano, iz zdravstvenih razloga, ne pojavite, ročište se odgađa, ali niti to ne može trajati u nedogled, jer Vi kao stranka u postupku, trbate dati iskaz, zato sud može odrediti vještačenje Vaše bolesti, pa i saslušavanje Vas, davanje Vašeg iskaza, van sudnice, jer se ne može "zavlačiti" u nedogled, a što Vama zasigurno nebi išlo u prilog stvarati si bespotrebne troškove, naravno, ako bi sud procijenio da time odugovlačite donošenje sudske odluke, stoga razmislite što sam Vam napisao u svom prethodnom postu, da li se uopće isplati spašavati nespasivo, poglavito sa takvom osobom kakvom opisujete supruga...

Još jednom sretno i držite se..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nemate zajedničke maloljetne djece, prvo ročište bi moglo biti zakazano za 2-3 mjeseca, i sve bi moglo biti riješeno već na 1-2 ročišta, ovisno o Vašem odugovlačenju (ako uredno primite poziv, sud ročište može održati i bez Vas). Brak je ugovor, i kao i svaki ugovor, počiva na suglasnoj volji ugovornih strana. Kad suglasnosti volja više nema, ne može postojati ni ugovor. Ono što Vam hoću reći jest da ne možete silom nekoga zadržati u braku, kao što vam već i Željac reče. No bilo kako bilo, 3 mjeseca je malo vremena da se razmirice riješe, pa je možda prvo potrebno razriješiti konflikt prije nego što se povuku krajnje konzekvence.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija