Jump to content

Nasljeđivanje dugova


Lizard King

Preporučene objave

Poštovani,
imam pitanje glede nasljeđivanja imovine uz pripadajuće dugove. Radi se o tome da bih trebala nasljediti 2/8 stana koji je još uvijek u otkupu, a uknjiženo je na mog oca koji je preminuo. Roditelji su razvedeni te je majka pravnim putem regulirana vlasništvo nad 6/8 stana odnosno dio stana koji je otkupljen. Upoznata sam s činjenicom da nasljeđujem dugove razmjerno nasljeđenom iznosu, no na koji način se procjenjuje vrijednost te 2/8 stana? Po vrijednosti po kojoj je započeo otkup stana ili po tržišnoj? Obzirom da je otac imao ovrhe od strane teleoperatera, hrta što s tim? Postoje li pojedinosti na koje bi trebala obratiti posebno pozornost? Također je pitanje vezano za temu, što ako se odreknem 2/8, te se odreknu i ostali članovi očeve obitelji iz drugog nasljednog reda ima li moja majka pravo zahtjevati da otplati preostali iznos za stan obzirom da je većinski vlasnik. 

Hvala puno unaprijed na odgovoru!!! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Lizard King je napisao:

Po vrijednosti po kojoj je započeo otkup stana ili po tržišnoj?

Prema vrijednosti u trenutku smrti ostavitelja.

 

, Lizard King je napisao:

što ako se odreknem

Tada se vaš dio dijeli između preostalih sunasljednika,no ako takvih nema,pozivaju se nasljednici nižeg nasljednog reda i tako redom sve dok se ne dođe do Općine koja se nemože odreći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija