Jump to content

Razmjerni dio godisnjeg odmora


blazenka cukli

Preporučene objave

Postovani,imam upit o pravu na isplatu naknade za razmjerni dio godisnjeg odmora.

Radim u sezoni na odredeno vrijeme i ukupno cu imati 5 mj.i 27 radnih dana.

Potpisala sam ugovor prema Pravilniku o radu u kojem nema nista o pravu radnika na razmjerni dio god.odmora a ja bih trazila da mi se isplati naknada za taj dio pa me zanima dali se mogu pozvati na clanak 78.Zakona i radu i s kojim datumom jer mi ugovor istice 30.09.

Lijep pozdrav i hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, blazenka cukli je napisao:

Postovani,imam upit o pravu na isplatu naknade za razmjerni dio godisnjeg odmora.

Radim u sezoni na odredeno vrijeme i ukupno cu imati 5 mj.i 27 radnih dana.

Potpisala sam ugovor prema Pravilniku o radu u kojem nema nista o pravu radnika na razmjerni dio god.odmora a ja bih trazila da mi se isplati naknada za taj dio pa me zanima dali se mogu pozvati na clanak 78.Zakona i radu i s kojim datumom jer mi ugovor istice 30.09.

Lijep pozdrav i hvala unaprijed.

 

Screenshot_20180914-094558.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa valjda u tom "pravilniku o radu" kojeg spominjete u vasem postu postoji i dio o "godisnjim odmorima", do 30.09. jos uspijete iskoristiti svoj razmjerni dio GO, ako ga nemozete dobiti onda prema ZOR-u:

"Naknada za neiskorišteni godišnji odmor

Članak 82.

(1) U slučaju prestanka ugovora o radu poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

(2) Naknada iz stavka 1. ovoga članka određuje se razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija