Jump to content

uvjetna kazna i rad u djecjem vricu


tupkotup

Preporučene objave

postovani 2009 god sam osudjen na uvjetnu kaznu zatvora s rokom kusnje 6mj jer sam od jedne obitekji otudio poveci iznos novaca. U medjuvremenu sam se promjenio, ozeni, dobio djecu, zavrsio predskolski odgoj i dobio posao u gradskom vrticu. Potvrdu o nekaznjavanju i sa prekrsajnog suda sam dobio, medjutim vrtic me trazio da potpisem da mogu traziti da nikad nisam osudjivan bilo uvjetno ili bezuvjetno. Sto sad? Hoce li oni dobiti uvid u moju kaznu I dati mi otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino uz Vašu suglasnost im možete potpisati navedeno (čl. 14. Zakona o pravnim posljedicama osude). Rehabilitacija je nastupila 3 godine nakon isteka uvjetne osude i smatra se da ste neosuđivani.

Otkaz Vam ne mogu dati.

Proučiti čl. 25.

https://www.zakon.hr/z/492/Zakon-o-predškolskom-odgoju-i-obrazovanju

i čl. 19.

https://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pravnim-posljedicama-osude,-kaznenoj-evidenciji-i-rehabilitaciji

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kao suglasnost sam "morao" potpisati. Inace nista od posla

 

Iznimno, kada se radi o zasnivanju radnog odnosa ili povjeravanju poslova čije obavljanje podrazumijeva redovite kontakte s djecom, poslodavac može, uz suglasnost osobe za koju se podaci traže, zatražiti izdavanje posebnog uvjerenja o podacima iz članka 13. stavka 4. ovoga Zakona.

 

Eh sad, jel po difoltu/automatski nastupa rehabilitacija, jel sam trebao o tome biti obavjesten?

naravno bitno mi je da dobiju papir da san cist jer se radi o egzistenciji moje obitelji i da me mladost ludost ne prati sad cijeli zivot

 

 

I sad neznam hice oni njima izdati da sam osudivan pa rehabilitiran ili ce to biti cisto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Rehabilitacija je davno već nastupila, tako da ne bi smjelo biti frke budući se smatrate neosuđivanom osobom.

Uspio sam se konacno danas cuti i sa odvjetnikom u on kaze da to ne ide automatizmom nego moram doci do njega i moramo podnjeti zahtjev za brisanjem ?, a on ne moze prije sl.tjedna.

ok. Sad me je ipak frka. Na koji nacin ja mogu i dal mogu provjeriti jel to izbrisano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, tupkotup je napisao:

Uspio sam se konacno danas cuti i sa odvjetnikom u on kaze da to ne ide automatizmom nego moram doci do njega i moramo podnjeti zahtjev za brisanjem ?, a on ne moze prije sl.tjedna.

ok. Sad me je ipak frka. Na koji nacin ja mogu i dal mogu provjeriti jel to izbrisano?

mozeš putem odvjetnika , a možeš i samostalno. Neznam gdje stanuješ ali i nije mi bitno. napravi sljedeće:

1. Otići u Policijsku postaju ili Policijsku upravu u svome gradu sa zahtjevom o brisanju iz kaznene evidencije. ( Vlastoručno napišeš i službeno uručuješ).

2. Raspitaj se dali ima u tvom gradu Prohibicijski odjel Ministarstva pravosuđa. Tu isto ostaviš zahtijev koji si napisao prema P.U / P.P . Ako nemaš Prohibicijski odjel upućuješ dopis na nadležno ministarstvo ( pogledaj adresu prohibicijskog odjela na net-u )....

nešto slično ovome da napišeš.. 

ime i prezime

adresa stanivanja                                                                                                     Policijska postaja / Policijska Uprava

                                                                 ZAHTIJEV ZA BRISANJEM IZ EVIDENCIJE KAZNENIH DJELA

( MJESTO GDJE JE PREDVIĐENO ZA POLICIJU STAVLJAŠ PROHIBICIJSKI ODJEL. ), premda se nakon isteka kazne x2 ( uvjetna osuda na 6 mj istječe i službeno se stavlja izan snage nakon isteka od 18 mjeseci ) Svakako osobno se mora uputiti ponaosob zahtijev za brisanjem iz evidencije... Period brisanja se pokreće odmah po primitku zahtjeva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, tupkotup je napisao:

Uspio sam se konacno danas cuti i sa odvjetnikom u on kaze da to ne ide automatizmom nego moram doci do njega i moramo podnjeti zahtjev za brisanjem ?, a on ne moze prije sl.tjedna.

ok. Sad me je ipak frka. Na koji nacin ja mogu i dal mogu provjeriti jel to izbrisano?

Vidite odredbe čl. 19. st. 4. i čl. 20. st. 1. Zakona.

Inače, temeljem čl. 12. citiranog zakona možete zatražiti od Ministarstva pravosuđa razgledavanje podataka iz kaznene evidencije, koje ćete imati priliku razgledati u općinskom sudu na čijem području imate prebivalište/boravište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, B.S. je napisao:

mozeš putem odvjetnika , a možeš i samostalno. Neznam gdje stanuješ ali i nije mi bitno. napravi sljedeće:

1. Otići u Policijsku postaju ili Policijsku upravu u svome gradu sa zahtjevom o brisanju iz kaznene evidencije. ( Vlastoručno napišeš i službeno uručuješ).

2. Raspitaj se dali ima u tvom gradu Prohibicijski odjel Ministarstva pravosuđa. Tu isto ostaviš zahtijev koji si napisao prema P.U / P.P . Ako nemaš Prohibicijski odjel upućuješ dopis na nadležno ministarstvo ( pogledaj adresu prohibicijskog odjela na net-u )....

nešto slično ovome da napišeš.. 

ime i prezime

adresa stanivanja                                                                                                     Policijska postaja / Policijska Uprava

                                                                 ZAHTIJEV ZA BRISANJEM IZ EVIDENCIJE KAZNENIH DJELA

( MJESTO GDJE JE PREDVIĐENO ZA POLICIJU STAVLJAŠ PROHIBICIJSKI ODJEL. ), premda se nakon isteka kazne x2 ( uvjetna osuda na 6 mj istječe i službeno se stavlja izan snage nakon isteka od 18 mjeseci ) Svakako osobno se mora uputiti ponaosob zahtijev za brisanjem iz evidencije... Period brisanja se pokreće odmah po primitku zahtjeva. 

Odakle crpite ove informacije?

Ne postoji prohibicijski odjel, postoji probacijski odjel. Rok rehabilitacije kod uvjetne osude je 3 godine (za neka djela i duplo) od isteka roka provjeravanja, ne 18 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, G-man je napisao:

Odakle crpite ove informacije?

Ne postoji prohibicijski odjel, postoji probacijski odjel. Rok rehabilitacije kod uvjetne osude je 3 godine (za neka djela i duplo) od isteka roka provjeravanja, ne 18 mjeseci.

stavljanje izvan snage osude se pokreće isteka iste puta 2. znači ako je uvijet na 6 mjeseci dodaje se dodatnih 12 mjeseci što je u konačnici 18 mjeseci. krivo sam upisao za probacijski odjel. hvala na ukazivanju pogreške. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Vidite odredbe čl. 19. st. 4. i čl. 20. st. 1. Zakona.

Inače, temeljem čl. 12. citiranog zakona možete zatražiti od Ministarstva pravosuđa razgledavanje podataka iz kaznene evidencije, koje ćete imati priliku razgledati u općinskom sudu na čijem području imate prebivalište/boravište.

Hvala. Tu pise da ipak nastupa automatski, sad me odvjetnik zbunio jer tvrdi da to nije tak. 

s obzirom da sam u petak im jos potpisao privolu da to provjere, vjerovatno vec jesu, da nesto je vec bi mi rekli. Valjda. Mislim neznam koliko treba vremenski da dostave te papire ustanovi. Odnosno jel im salju kompjutorski, mailom ili kako. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, drot13 je napisao:

Uostalom, propisana je Zakonom...

 

Uputa.

Da biste to ostvarili, imate pravo podnijeti Ministarstvu pravosuđa zahtjev za donošenje Rješenja o rehabilitaciji.

 

Ako taj zahtjev nisam podnio jos onda jos uvijek nije izbrisano iz kaznene evidencije i moji na poslu ce ipak dobit uvid u kaznu?

sorry znam da sam glup trenutno ali nr kuzim nakraju hoce li ili nece dobiti uvid u kaznu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što tvoj zahtjev nije riješen, ako su ostvareni zakonski uvjeti za rehabilitaciju, ne može pisati u izvatku (na rehabilitaciju se pazi po službenoj dužnosti).

A i da slučajno napišu i da u firmi saznaju, opet to ne smiju upotrijebiti protiv tebe jer je rehabilitacija nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , drot13 je napisao:

Bez obzira što tvoj zahtjev nije riješen, ako su ostvareni zakonski uvjeti za rehabilitaciju, ne može pisati u izvatku (na rehabilitaciju se pazi po službenoj dužnosti).

A i da slučajno napišu i da u firmi saznaju, opet to ne smiju upotrijebiti protiv tebe jer je rehabilitacija nastupila.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , B.S. je napisao:

1. Otići u Policijsku postaju ili Policijsku upravu u svome gradu sa zahtjevom o brisanju iz kaznene evidencije. ( Vlastoručno napišeš i službeno uručuješ).

nešto slično ovome da napišeš.. 

ime i prezime

adresa stanivanja                                                                                                     Policijska postaja / Policijska Uprava

                                                                 ZAHTIJEV ZA BRISANJEM IZ EVIDENCIJE KAZNENIH DJELA

( MJESTO GDJE JE PREDVIĐENO ZA POLICIJU STAVLJAŠ PROHIBICIJSKI ODJEL. ), premda se nakon isteka kazne x2 ( uvjetna osuda na 6 mj istječe i službeno se stavlja izan snage nakon isteka od 18 mjeseci ) Svakako osobno se mora uputiti ponaosob zahtijev za brisanjem iz evidencije... Period brisanja se pokreće odmah po primitku zahtjeva. 

Policija ne vodi kaznenu evidenciju nego evidenciju osoba protiv kojij je pokrenut kazneni postupak.Zahtjev za brisanjem se daje 5 godina od rehabilitacije a potrebno je priložit i kopiju presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, sivko je napisao:

Policija ne vodi kaznenu evidenciju nego evidenciju osoba protiv kojij je pokrenut kazneni postupak.Zahtjev za brisanjem se daje 5 godina od rehabilitacije a potrebno je priložit i kopiju presude.

presuda je bila 2009 godine. istek je 2014/2015 god. Rehabilitacija kreće odmah po izvršetku kazne i traje 2x od izrečene kazne (primjer uvjetna osuda izrečena od 1 godine se briše, odnosno zakonski se može tražiti nakon isteka od 3 godine. ) Isto tako i brisanje iz kaznene evidencije se traži nakon toga roka. Tako da u službenom žargonu ABC provjera u Mup-u nepokazuje više djelo/a za koja je osoba bila osuđivana i vođeni kazneni postupci i obrade koje su ukazivale na moguće počinjenje kaznenog djela...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , tupkotup je napisao:

s obzirom da sam u petak im jos potpisao privolu da to provjere, vjerovatno vec jesu, da nesto je vec bi mi rekli. Valjda. Mislim neznam koliko treba vremenski da dostave te papire ustanovi. Odnosno jel im salju kompjutorski, mailom ili kako.

To se, u pravilu, šalje poštom i stiže u roku par dana. Je li se u međuvremenu promijenilo, ne bih znao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Bez obzira što tvoj zahtjev nije riješen, ako su ostvareni zakonski uvjeti za rehabilitaciju, ne može pisati u izvatku (na rehabilitaciju se pazi po službenoj dužnosti).

A i da slučajno napišu i da u firmi saznaju, opet to ne smiju upotrijebiti protiv tebe jer je rehabilitacija nastupila.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , tupkotup je napisao:

Znaci kokiko sam skuzio rehabilitacija je napravljena po sluzbenoj duznosti, ali ne i brisanje iz kaznene evidencije, ali po tome bi oni trebali dobiti cist papir. Jel tako

Sve bi već trebalo biti provedeno i u KE, no nažalost, ponekad se kasni s time, zato i postoji ovaj drugi mehanizam, kojim se ispravlja neažurnost ministarstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija