Jump to content

Natprosječni rezultati u radu - regionalna samouprava


septembar28

Preporučene objave

Poštovani,

molim pomoć. Zaposlena sam kao službenik u regionalnoj samopravi. Za 2016.g. bila sam ocijenjena sa 4 i dobila nagradu za natprosječne rezulate u iznosu od 3.000kn bruto. Iste sam se odrekla. To je po riječima šefa bio presedan, poludio je.

Za 2017.g. sam ocijenjena sa 5, ali sam jedina u odjelu izostavljena od nagrađivanja.

Za mene nije pročelnik niti ispunio Obazaca koji je sastavni dio pravilnika o nagrađivanju, pa se ne mogu niti žaliti.

Priljepit ću naš Pravilnik, te molim pojašnjenje da li sam ja trebala biti makar "obrađena " kroz proceduru i ispunjen obrazac za mene, na temelju kojeg bi bilo doneseno rješenje, a na koje bi se mogla žaliti.

Što sada napraviti, kome se obratiti???

Osim toga, kao kriterij za bodovanje naveden je sudjelovanje na provedbi projekata temeljem kojeg su povučena sredstva iz Eu... Upitna je pravednost kriterija kada ga nemaju mogućnost odtvariti svi službenici, već samo oni koji rade na eu projektima. Da li je ovdje riječ o diskiminaciji ili...?

 

Hvala puno.

Pravilnik nagrađivanje uređen.docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , septembar28 je napisao:

Priljepit ću naš Pravilnik, te molim pojašnjenje da li sam ja trebala biti makar "obrađena " kroz proceduru i ispunjen obrazac za mene, na temelju kojeg bi bilo doneseno rješenje, a na koje bi se mogla žaliti.

Pravilnik je super napisan... Ne vidim obavezu da se taj postupak provede - u čl. 6. piše "može", a ne "mora" ili "ostvaruje", dok u čl. 7. stoji ta je za praćenje nadležan pročelnik. Sad, jeste li imali ranije takve situacije i neku praksu? Ako je od donošenja pravilnika bila praksa da u postupak idu svi koji su skupili bodove, onda bi i samo odstupanje od te prakse bilo povod za neku vrtu tužbenog/žalbenog postupka.

 

prije 1 sat , septembar28 je napisao:

Što sada napraviti, kome se obratiti???

Djeluje li kod vas neki od sindikata i jesi li član?

 

prije 1 sat , septembar28 je napisao:

Osim toga, kao kriterij za bodovanje naveden je sudjelovanje na provedbi projekata temeljem kojeg su povučena sredstva iz Eu... Upitna je pravednost kriterija kada ga nemaju mogućnost odtvariti svi službenici, već samo oni koji rade na eu projektima. Da li je ovdje riječ o diskiminaciji ili...?

Nije diskriminacija. Pravilnik obuvaća više radnih mjesta (one koji rade na fondovima i oni koji ne rade) i rad na fondovima nije uvjet, nego nosi dodatne bodove, a i bez njih se bez problema može ostvariti pravo na nagradu.

 

I jedno tehničko pitanje - prošli put si se odrekla nagrade, a sad ti smeta što nisi bila u konkurenciji... Možeš li napisati razlog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dan,

prošle godine nije bilo ovog pravilnika niti kriterija.

Šefica je proizvoljno po simpatiji dodjelila iznose.

Ali vrlo nepravedno.

Eto,...nisam htjela sudjelovati u tome, jer stvarno nije bilo u redu.

Nema sindikata.

Prošle godine je svima koji su bili ocijenjeni sa 4 ili 5 dala neki-makar i nepravedan iznos.

Ove godine nas 5 je teoretskiimalo pravo, njima 4 je podijelila sve, meni 0,00kn.

Mada jedna od nagrađenih ima ocijenu 4.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija