Jump to content

Mirovina,godišnji i regres


sivko

Preporučene objave

Postovani sivko, ovo sve lijepo pise u "Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike" citiram:

Članak 13.

(1) Službenik i namještenik ima za svaku kalendarsku godinu pravo na plaćeni godišnji odmor u najkraćem trajanju propisanom općim propisom o radu.

Članak 18.

(1) Službenik i namještenik koji nije ispunio uvjet za stjecanje godišnjeg odmora iz članka 17. stavak 1. ovoga ugovora ili mu tijekom godine prestaje radni odnos, ostvaruje pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, u skladu s općim propisom o radu.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka službenik i namještenik kojem radni odnos prestaje zbog odlaska u mirovinu ima pravo na godišnji odmor iz članka 13. ovoga ugovora za kalendarsku godinu u kojoj odlazi u mirovinu.

6. OSTALA MATERIJALNA PRAVA SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA

Članak 44.

(1) Ugovorne strane sporazumne su da će Vlada službeniku i namješteniku isplatiti regres za korištenje godišnjeg odmora, najkasnije do dana početka korištenja godišnjeg odmora.

Članak 45.

Službeniku i namješteniku koji odlazi u mirovinu pripada pravo na otpremninu u visini od tri proračunske osnovice.

Sto bi znacilo da imate pravo na cijeli GO, na isplatu regresa i otpremninu u visini tri proracunske osnovice. Zasto vam kolege spominju odlazak sa  01.04. a ne 01.03. :neznam:, mozda je to neko nepisano pravilo, a to bi vam morao objasniti neko iz pravne sluzbe ili iz vaseg sindikata.

Procitaj si i tumacenja clanka 44. sa ovog linka:

8_02.10.2018. Izvod iz zapisnika sa sjednice Zajedničke komisije

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, pročitao sam i prije ali me zanimala praksa jer kod nas jedno piše a ekipa uvijek istumači "malo drugačije".Nisam u sindikatu ali sam dobio i njihovo tumačenje.Jedino je otpremnina debelo veća.Bit će zahtjev ipak 1.4 jer imam nešto sitnoga go i od ove godine jer je 39 radnih dana kalendarski puno odmora.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija