Jump to content

FINA - prekršajni nalog zbog nepredavanja GFI


Danchi.d

Preporučene objave

prije 5 sati , Brko_ je napisao:

prek. naloga pa Vas molim ovdje za savjet kako se postaviti?

Čim dođe rješenje o kazni za vas obavezno pišite žalbu. U žalbi navedite da ste u teškoj materijalnoj situaciji uzrokovani pandemijom korone, ako imate djecu obavezno i to spomenite, da su vam prihodi smanjeni i priložite dokaze o tome (potvrda porezne o dohotku npr). Smanjiti će vam kaznu sigurno. Morat ćete platiti tu kaznu i od nje nema izvlačenja. Ako dođe kazna za 2016. ponovo to igrajte na kartu zastare

Drugi korak vam je FINA. S obzirom da više od 3 godine za redom nisu podnešeni GFI-jevi vrlo vjerojatno da se firma nalazi na popisu firmi koje će se skupno brisati kad se za to donese odluka (iako je ovo jako jako nategnuta fora jer već godinu i nešto nisu brisali firme iz registra koji nisu podnijeli izvještaje duže od 3 godine tako da se može dogoditi da se agonija samo produži)

Na vašem mjestu ako firma nema otvoren račun otvorio bih ga, pustio bih da ga FINA blokira i da firma nakon 120 dana blokade zbog nepodmirenog duga ode u stečaj. S obzirom da nema imovine vrlo vjerojatno da će se utvrdit da su ispunjeni preduvjeti za otvaranje stečaja po principu "Otvori i zatvori" tako da će biti likvidirana na prvom ročištu i spasili ste se plaćanja kazne na ime firme (vašu morate platiti).

Ili platite sva dugovanja državi kad dođete do novaca na ime firme, izvadite potvrdu da nemate dugovanja i s tom potvrdom otiđete kod bilježnika pokrenuti likvidaciju po skraćenom postupku (2000 kn) i onda još imate trošak predaje poslovnih knjiga na Trgovački sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Miljko je napisao:

Čim dođe rješenje o kazni za vas obavezno pišite žalbu. U žalbi navedite da ste u teškoj materijalnoj situaciji uzrokovani pandemijom korone, ako imate djecu obavezno i to spomenite, da su vam prihodi smanjeni i priložite dokaze o tome (potvrda porezne o dohotku npr). Smanjiti će vam kaznu sigurno. Morat ćete platiti tu kaznu i od nje nema izvlačenja. Ako dođe kazna za 2016. ponovo to igrajte na kartu zastare

Drugi korak vam je FINA. S obzirom da više od 3 godine za redom nisu podnešeni GFI-jevi vrlo vjerojatno da se firma nalazi na popisu firmi koje će se skupno brisati kad se za to donese odluka (iako je ovo jako jako nategnuta fora jer već godinu i nešto nisu brisali firme iz registra koji nisu podnijeli izvještaje duže od 3 godine tako da se može dogoditi da se agonija samo produži)

Na vašem mjestu ako firma nema otvoren račun otvorio bih ga, pustio bih da ga FINA blokira i da firma nakon 120 dana blokade zbog nepodmirenog duga ode u stečaj. S obzirom da nema imovine vrlo vjerojatno da će se utvrdit da su ispunjeni preduvjeti za otvaranje stečaja po principu "Otvori i zatvori" tako da će biti likvidirana na prvom ročištu i spasili ste se plaćanja kazne na ime firme (vašu morate platiti).

Ili platite sva dugovanja državi kad dođete do novaca na ime firme, izvadite potvrdu da nemate dugovanja i s tom potvrdom otiđete kod bilježnika pokrenuti likvidaciju po skraćenom postupku (2000 kn) i onda još imate trošak predaje poslovnih knjiga na Trgovački sud.

S obzirom da mu je sad došla kazna za 016,g. ne vjerujem da če odustati od kazni, sve dok firma postoji.
Koliko sam upoznat, brisanje firme, radi 3 g. ne podnošenja GFI -a, je samo mogučnost, ali ne i zakonska obaveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , frenki zg je napisao:

Kao 1. niste napisali, dali se radi o jdoo ili Doo, ali predpostavljam (po starosti) da je d.oo
Osnovni problem je u slijedečem :
Što vam je činiti : ? - po meni, nema drugog riješenja (osim plačati kazne) da otvorite Stečaj nad navedenom
firmom  - brisat ili likvidirat ju ne možete, jer ima ne podmirenih obaveza - kazne koje su sjele na račun, za pravnu osobu. Troškove pokretanja stečaja, če te morati snositi - jer ste vi pokretač, istoga.
----------------------
Ne predavanja GFI-a je bilo uzelo toliko maha, pa skoro da se po medijima >pozivalo< vlasnike firmi, a 
posebno one koje su imale velike blokade, a neke i veliku imovinu, da 3 naredne godine ne podnesu GIF -e
i Fina če dostavi ti trg. sudu podatke za - BRISANJE Pravnog subjekta iz sudskog registra.
Riješenja o brisanju  osnivačima se ne šalju  ( u paketu bi se brisalo, desetak i više firmi) več su ista objavljena
na službenim stranicama, trg. suda.
----------------
Ali, dat ću vam moje osobno mišljenje uz navedeno brisanje po ne podnošenju GIF-a, koje ne mora značiti
da sam u pravu - ali, ako pažljivo pročitate do kraja - nešto vam neće - ili će vam sve biti jasno.
---------------
Prije dosta godina, a ja sam prvu firmu osnovao - 96.g.? - i, tada je temeljni kapital bio - 15.000.kn ( tad su bila i S.po. - društva - znači, - sa POSEBNOM ODGOVORNOŠČU OSNIVAČA,,- brzo su - ukinuta - ima veze sa ovim što pišem) -( nakon par godina-?) , došao je ZAKON O POVEČANJU TEMELJNOG KAPITALA - S, 15., na OGROMNIH - 18.000.kn ( ?) - sad se ne mogu točno sjetiti, dali je - prvo došlo,, (opet nakon par godina) (?) do - USKLAĐENJA ZAKONA O TRG. DRUŠTVIMA, ili o PONOVNOM POVEČANJU TEMELJNOG KAPITALA - sa, 18, na - 20.000.kn (?) vjerovatno, da kreatorima zakona o trg. društvima (sva trojica su mi poznati, a posebno, onaj, koji se bacio, u privatni biznis)- i njima samima, i njihovim nadređenim - da , ponovo donesu zakon o povečanju tem, kapitala, ( A, MORALO SE PONOVO REAGIRATI ) - donosi se ( opet, nakon par godina, ne sječam se dobro, ali, svakih - 3 ili 5.g.) Zakon o Usklađenju trg. Društava.(?) - 1 -  Jedan papir se od bilježnika koji mi je radio reg. firme - morao odnijeti na Trg. sud.
Jedna >pojava< koja je pratila, sva povečanja tem. kapitala i usklađenja zakona o trg. društvima - je bila ta - TKO TO NE URADI - FIRMA MU SE, AUTOMATIZMOM BRIŠE IZ SUDSKOG REGISTRA.!- ??.
Dajte mi, Zdrav i logičan odgovor - što je čudno - bajno ili Dragocijeno u te - 3.000, za rad firme, koja već radi ? - Isto pitanje postavljam, na po većanje, od 2.000.kn - ? - i, navedeni Zakon o Usklađenju. ?
-------------------------
Sve navedeno, nije Zakonom doneseno, da bi se taj, Zakon ispoštivao - već suprotno ! Razni - tehno menađeri - Privatizacijski >biseri< i oni, koji spadaju u onu, Rojsovu Grupu -Tko je jamio, jamio je , 3 puta su dobili (božiju milost) - da se na kulturan način riješe, tisuče firmi, koje su ili služile u Privatizacijiske malverzacije - izvlačenje gotovog novca - rasprodaju imovine >kupljenih< firmi, - i,za sve moguče marifetluke - da više ne nabrajam.
------------------
Mišljenja sam, da je i ova >igra< oko ne predavanja GFI - a, smišljena u istu svrhu - ali, kad se prljavi veš kulturno oprao - >nestalo je deterđenta<, i .? - Nema više, >ručka đabe<
------------
Ne tvrdim, da je ovo gore 100% točno - ali, volio bih da mi bar jedan od sukreatora zakona o trg. društvima ( i, taj zakon je prepisan iz evrope, malo, dorađen,,prilagođen ) pokuša objasni ti, koja je razlika
, to jest - svrsihodnost,, dali jedan  Do.o. ima Temeljni kapital - 15 - 18 ili 20.000, Kuna ??.
poz.
-----------------------------------
P.S. - Drugom prilikom ču vam, u detalje razjasniti, ili objasniti, kako bez vlastite Kune, sa Novcima Tvornice koju želite kupiti, to isto i ostvari te. ( šteta što se ne smiju, pisati ničija imena, niti nazivi Tvornica, pokušat ču to nekako, osmisliti, upakovati - da se ne može ni naslutiti, o kojoj Tvornici ili Tvornicama riječ - jer, moramo se držati pravila, a, ne želim žuti, a kamoli crveni karton, od Uredništva Portala.)
poz

 

Hvala na odgovoru

Da radi se o d.o.o., vidim u registru najavu brisanja

A sad za prijašnje godine ima li mogućnosti da sad unatrag predam Izjave o neaktivnosti ?

Zadnja poslovne promjene su bile 2009 g. ali kod prijašnjih vlasnika, a ja sam novi vlasnik od 2010. i tvrtka nije poslovala pod mojim vlasništvom. Ili bi trebao predati prazne papire (gfi-pod) za 2017 / 2018 /2019/ 2020 da se makne mogućnost pokretanja prekršajnih naloga za te godine?    

 

 

uređeno: od Brko_
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Miljko je napisao:

Čim dođe rješenje o kazni za vas obavezno pišite žalbu. U žalbi navedite da ste u teškoj materijalnoj situaciji uzrokovani pandemijom korone, ako imate djecu obavezno i to spomenite, da su vam prihodi smanjeni i priložite dokaze o tome (potvrda porezne o dohotku npr). Smanjiti će vam kaznu sigurno. Morat ćete platiti tu kaznu i od nje nema izvlačenja. Ako dođe kazna za 2016. ponovo to igrajte na kartu zastare

Drugi korak vam je FINA. S obzirom da više od 3 godine za redom nisu podnešeni GFI-jevi vrlo vjerojatno da se firma nalazi na popisu firmi koje će se skupno brisati kad se za to donese odluka (iako je ovo jako jako nategnuta fora jer već godinu i nešto nisu brisali firme iz registra koji nisu podnijeli izvještaje duže od 3 godine tako da se može dogoditi da se agonija samo produži)

Na vašem mjestu ako firma nema otvoren račun otvorio bih ga, pustio bih da ga FINA blokira i da firma nakon 120 dana blokade zbog nepodmirenog duga ode u stečaj. S obzirom da nema imovine vrlo vjerojatno da će se utvrdit da su ispunjeni preduvjeti za otvaranje stečaja po principu "Otvori i zatvori" tako da će biti likvidirana na prvom ročištu i spasili ste se plaćanja kazne na ime firme (vašu morate platiti).

Ili platite sva dugovanja državi kad dođete do novaca na ime firme, izvadite potvrdu da nemate dugovanja i s tom potvrdom otiđete kod bilježnika pokrenuti likvidaciju po skraćenom postupku (2000 kn) i onda još imate trošak predaje poslovnih knjiga na Trgovački sud.

 

Hvala na savjetu.

Pretpostavljam da je ovo poziv na ročište (ne-objava za statističke potrebe za 2016, rok predaje 6/2017. - jel ovdje tri mjeseca do zastare ili je ona već nastupila ), dakle po Vama otići na ročište / poslati pismenu obranu i čekati presudu te na nju izjaviti prigovor s navedenim  koronakriza faktorom i ostalim?    

Na ročištu od prošlog slučaja mi je rečeno da ovi prekršaji zastarjevaju tek nakon četiri godine a ne nakon tri mada je ovdje ovlašteni tužitelj u pitanju, članak 13. Prekršajnog zakona. Uz objašnjenje suca da fina "nije obvezna izdati prek. nalog nego je to napravila svojom voljom" i da ona nije ovlašteni tužitelj u ovim stvarima (?!) mada pa su u samom zakonu o računovodstvu to tako piše su da je fina ovlašteni tužitelj. Da tražim izuzeće suca ako vidim u pozivu da bude opet isti?

Račun firme je otvoren i nište se ne događa po pitanju blokade. Sad vidim u registru najavu brisanja.

 

 

 

uređeno: od Brko_
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Brko_ je napisao:

 

Hvala na odgovoru

Da radi se o d.o.o., vidim u registru najavu brisanja

A sad za prijašnje godine ima li mogućnosti da sad unatrag predam Izjave o neaktivnosti ?

Zadnja poslovne promjene su bile 2009 g. ali kod prijašnjih vlasnika, a ja sam novi vlasnik od 2010. i tvrtka nije poslovala pod mojim vlasništvom. Ili bi trebao predati prazne papire (gfi-pod) za 2017 / 2018 /2019/ 2020 da se makne mogućnost pokretanja prekršajnih naloga za te godine?    

 

 

Već je bilo jako puno  upita na ovu temi - i bilo je takvih pitanja - ali iz dobijenih odgovora , - retro 
aktivno popunjavanje , radi izbjegavanja kazne nije bilo moguće - volio bih vam dati pozitivan odgovor,
ali, na žalost - situacija je takva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako. napisao sam novi thread ali čini se da je ovdje prometnije.

-doo mi je izbrisan iz sudskog registra.

-nisam predao fini gfi prije brisanja iz sudskog registra. ima li mogućnosti ga predati sada ili više ga ne mogu predati? gfi je skupni od početka likvidacije do zadnjeg dana. original gfi predat sudu. mogu li predati preslike? eventualna kazna za nepredavanje gfi u finu prije brisanja iz registra? mogućnost žalbe da mi smanje kaznu?

otvorio sam opširniji thread,možda još nekome odgovori budu koristili.

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Brko_ je napisao:

Poštovanje,

Kod mene je sljedeći slučaj - tvrtka od 2010 g. u mirovanju (reklo bi se "nasljeđena"), bez poslovnih aktivnosti, bez imovine, bez dugova. Do 2015 g. predavao GFI-POD prazan papir za 350 kuna i izjave o neaktivnosti koje su bile uvažavane. A 2016 g. mi se ta ista izjava vratila putem pošte bez obrazloženja - precrtana.

Bio je "mir" dvije godine no nakon što je FINA dobila mogućnost pokretanja prekršajnog naloga krajem 2017. - počeo sam dobivati  prek. naloge (jedan za pravnu osobu i jedan za odgovornu osobu) za ne-objavu god. izvješća za 2016. čiji je rok za predaju kraj 03 mjeseca u godini na koje sam napisao prigovor no na kraju procesa sud nije uvažio ni jednu od gore navedenih okolnosti i morao sam platiti kaznu - platio sam onu za odgovornu osobu. 

Na početku 2020 stigli su prek. nalozi za ne-objavu gfi izvještaja za statističke potrebe za 2016. čiji rok za predaju je 06 mjesec.  A krajem 2020. stigli su prek. nalozi za ne-objavu iz 2017. i na sve sam napisao prigovor (ovdje se čak mogu pozvati na zastaru, 4 godine su prošle?).

Od jučer me čeka na pošti vjerovatno poziv na sud za ovu drugu rundu prek. naloga pa Vas molim ovdje za savjet kako se postaviti?

Financijski i ovako i onako ne mogu podnijeti te kazne a ova koronakriza me još dodatno pogodila, molim za savjete što učiniti?

Hvala.

ima te odgovor na strani - 2

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, DavorVu je napisao:

Poštovanje! 

Pomno sam proučio ovu temu i imam par pitanja. Prvo ću Vam u kratkim crtama objasniti situaciju.

Godine 2018 u potrazi za sezonskim zaposlenjem javljam se na oglas gospodina iz Zagreba koji traži prodavača u fast-food objektu, sa uvjetom da se taj obrt preciznije j.d.o.o. prepiše na moje ime. U petom mjesecu te godine odlazim u Zg, te s tim poslodavcem i bivšim vlasnikom tog j.d.o.o. potpisujem 5-6 papira nakon čega preuzimam njegov obrt i postajem direktor istog. Račun preuzetog obrta je bio na pozitivnoj nuli i bez dugovanja prema državi. Nakon toga vraćam se doma u ravnu slavoniju i pripremit se za sezonu. Nakon svega par dana doma doživljavam tešku prometnu nesreću, sa teškim ozljedama glave, te nakon duže hospitalizacije i oporavka postajem svjesan da od posla i sezone nema ništa. Poslodavac koji je ujedno i vlasnik objekta u kojem sam trebao raditi te se trebao voditi na taj moj preuzeti j.d.o.o. odustaje od svega, te zbog nepoštivanja koncesiskog ugovora o roku otvaranja objekta koji je u privatnom auto kampu, gubi objekt na način da ga vlasnik kampa demolira bagerom i tu moja priča završava. 

Moj obrt nikad nije zaživio, nije aktiviran niti je imao rashoda ni prihoda od mog preuzimanja, i na tome je ostalo.

Danas, tri godine nakon toga stiže mi "čestitka" kao i svima ovdje. 10 tisuća na obrt i 5 tisuća na moje ime kao direktora obrta zbog ne predavanja financiskih izvještaja za kalendarsku godinu 2018. 

Čitajući sve ove predhodne postove jasno mi je šta mi je činiti, što i planiram. Poslati ću prigovor protiv ovog prekršajnog naloga. Iskreno niti neznam kako bi platio jer od te kobne 2018 godine nisam bio u radnom odnosu, te sam nezaposlen i na grbači roditelja koji su stari, bolesni i sa mizernim mirovinicama naš život se svodi na preživljavanje. 

Kako sam pročitao iz predhodnih postova jasno mi je da bih trebao uz prigovor koji šaljem u FINU zagreb, kako navode u uputi o pravnom lijeku, dati u finu ovdje izjavu o neaktivnosti obrta, te se to uzima kao olakotna okolnost kod ublažavanja kazne. 

Tu sad dolazi do problema. Naime ja ne posjedujem niti jedan papir koji sam potpisao tada kod javnog bilježnika, niti posjedujem pečat mog j.d.o.o. Kolega koji radi u fini mi veli da izjava o neaktivnosti obrta mora biti ovjerena sa tim pečatom. U pokušaju da dođem do tog pečata kontaktirao sam tog svog bivšeg poslodavca koji je pečat negdje zagubio, zajedno sa tim mojim papirima koje sam tada podpisao kod javnog bilježnika pri preuzimanju obrta. Pitanje glasi...

-Postoji li ikakva šansa da mogu predati tu izjavu o neaktivnosti bez da je ovjerena pečatom obrta kojeg nemam?

-Prijatelj mi tvrdi da prigovor šaljem na trgovački sud zagreb, dok mi u uputi o pravnom lijeku piše da se prigovor šalje u FINU Zagreb koja je i izdala prekršajni nalog, u što sam i ja uvjeren. Nadam se da sam u pravu?

Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru i savijetu, i znam da sam bio naivan i pomalo glup u to doba, što se nisam zamarao papirologijom, pečatom i posljedicama koje su proizašle iz svega ovoga, nego sam ushićen slijepo vjerovao tom poslodavcu koji je rekao da je sve to pro-forme radi :(

Pišite prigovor, nemate što izgubiti. Ali morate i sami sebi reći da ste bili neoprezni i da ste u upravljanje trgovačkim društvom (Vi ni sada ne znate što ste preuzeli, obrt ili trgovačko društvo) upustili bez razmišljanja. Nažalost, sada ćete se teško istoga riješiti. Vi možete s izvatkom iz sudskog registra napraviti sebi pečat, to znate? Vi ste direktor tog društva i možete otići u sudski registar trgovačkog suda i tražiti da Vam izdaju izvadak iz sudskog registra, s time otići kod gravera i napraviti novi pečat.

Prigovor šaljete u FINU, a FINA prosljeđuje ne trgovačkom sudu, već općinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Miljko je napisao:

Ne mora ni ići na TS, unazad godinu (možda dvije) se preko stranice sudskog registra može dobiti e-izvadak iz sudskog registra

Moje mišljenje je sljedeće ;  Da ni jedna firma više neće otići u brisanje, radi ne podnošenja GFI-a - već
će se desiti - da će sve koje nisu predavale Fin. izvješće, prvo platiti kazne, za sve godine nepredavanja.
Nigdje nije bilo >javno> obznanjeno, da firme koje 3 uzastopne godine nisu predali Financijsko izvješće,
nakon toga idu u brisanje po službenoj dužnosti.
Nigdje >javno< nije obznanjeno, da će se ne predavanje GFI -a bez obzira dali firma radi ili ne - kažnjavati
i to ne malim kaznama - 5.000.kn, u ovoj situaciji, kad ni aktivne firme ne rade.
Trenutno imam klijenta, kome su davno prošle 4.g. od ne predavanja GFI-a, i sad je dobio, prvu kaznu,
za 2017.g - sad će mu redom slati, za sve >propuštene< godine.
Državni proračun,  za prvi kvartal, je na 50% punjenja, na odnosu na prošlu godinu.
Cigarete su, na zahtjev novog vlasnika, poskupjele 2.kn
Benzin i nafta, više nisu >upravljački< u našim rukama, tako, da sa te strane nema dodatnih prihoda.
Ostaje još, Trošarina na Alkoholna pića - ali, nisam nigdje vidio Viski-to-gou.:cuga: Nadajmo se, da ja griješim u predviđanju scenarija.

uređeno: od frenki zg
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

poštovani,

vezano za vašu temu isto sam dobio kaznu jednu na firmu jednu na svoje ime (direktora) i pošto nije velika (1550kn za firmu + 365 direktor) platio sam je odmah, ali nakon nekoliko dana dolazi ponovo isto, ista kazna isti iznosi i pošto broj spisa nije bio isti bilo mi je čudno i odem u FINU i dole mi kažu da i to moram platiti te da su prve dvije za nekakav digitalni tisak a druge dvije za statistiku, dakle ukupno 1550+365 puta dva obje, dali je to točno i ako mi neko može u nekoliko rečenica objasniti zašto obje dva puta uopće ??

hvala unaprijed,

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , futuro je napisao:

poštovani,

vezano za vašu temu isto sam dobio kaznu jednu na firmu jednu na svoje ime (direktora) i pošto nije velika (1550kn za firmu + 365 direktor) platio sam je odmah, ali nakon nekoliko dana dolazi ponovo isto, ista kazna isti iznosi i pošto broj spisa nije bio isti bilo mi je čudno i odem u FINU i dole mi kažu da i to moram platiti te da su prve dvije za nekakav digitalni tisak a druge dvije za statistiku, dakle ukupno 1550+365 puta dva obje, dali je to točno i ako mi neko može u nekoliko rečenica objasniti zašto obje dva puta uopće ??

hvala unaprijed,

Lp

 

To su ti naši javni servisi "nama na usluzi" bolje da ih nema. Radi se o tome da vam šalju dva različita prekršajna naloga za nepredavanja istog dokumenta (gfi-pod...) za istu poslovnu godinu. Kažnjavaju vas za jedno nepredavanje u svrhu javne objave i jedno nepredavanje u tobože svrhe statistike (inače sam obrazac gfi-pod se predaje 1x godišnje i koristi se u obje svrhe bez ikakvih ceremonija). Sisanje love... Pišite prigovor za ovaj drugi prek. nalog i napišite da ste platili jedanput kaznu i da smatrate da ste dovoljno kažnjeni i da se ovaj drugi prek. postupak obustavi... 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 05. 2021. at 21:40, Brko_ je napisao:

 

To su ti naši javni servisi "nama na usluzi" bolje da ih nema. Radi se o tome da vam šalju dva različita prekršajna naloga za nepredavanja istog dokumenta (gfi-pod...) za istu poslovnu godinu. Kažnjavaju vas za jedno nepredavanje u svrhu javne objave i jedno nepredavanje u tobože svrhe statistike (inače sam obrazac gfi-pod se predaje 1x godišnje i koristi se u obje svrhe bez ikakvih ceremonija). Sisanje love... Pišite prigovor za ovaj drugi prek. nalog i napišite da ste platili jedanput kaznu i da smatrate da ste dovoljno kažnjeni i da se ovaj drugi prek. postupak obustavi... 

 

Hvala vam na odgovoru, platio sam ipak jer nije neki iznos, ali u pravu ste sve, ti naši servisi kao nama na usluzi a zapravo legalna pljačka,

lijep pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , futuro je napisao:

platio sam ipak jer nije neki iznos

Poštovani - ovo u vezi statistike mi nije jasno, ali hoću samo da vam skrenem pažnju na činjenicu, 
da ste Vi prošli - Fantastično ! Pogledaj te malo po objavama, prije vaše - Prosijek kazne koju dobiju
je - 5.000.kn, za pravnu osobu + 1500.kn za Fizičku osobu !
Sad, sračunaj te, ako nisu predali GFI , za 3 - 4.g - 
Zato ne mogu vjerovat, da ste tako dobro prošli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima,

 

citam gore navedeno buduci da se i sam nalazim u slicnoj situaciji ali volio bih da mi netko potvrdi ili savjetuje kako sto vise smanjiti troskove. 

jdoo, jedini osnivac i direktor. - bankovni racun nikada otvoren (dakle ne razumijem sto je vise potrebno od toga kao potvrda o neaktvivnosti?)

narano nema dugova, imovine etc etc...

Kazna 2100 jdoo + 300 ja... i prilozena uplatnica na 365kn? u roku od 8 dana zalba ili uplata 2/3

kazna je za 2018 (rok je bio 30.06.2019)

 

1. ako sam dobro shvatio uvijek mogu pokusati zalbom smanjiti iznos? kako to utjece na ovih 2/3 u roku 8 dana? ako se zalim vise nemam pravo na taj smanjeni iznos?

2. vjerojatno me cekaju iste ako ne i vece kazne za 2019 i 2020?

3. kako se tocno misle naplatiti ovog iznosa za firmu ako cak ne postoji racun? i kakve su sanse da se ovo "brisanje nakon 3 godine" zaista i dogodi?

 

i najvaznije preporuka kako se izvuci sto jeftinije... napisati zalbu i nadati se sto manjem iznosu  a obda platiti samo ovaj dio sto terete mene osobno? sto ce se u tome slucaju dogoditi sa kaznama za 2019 i 2020? i kakve su dugorocne posljedice? naime od kada sam osnovao jdoo vise ne zivim u hrv i to je glavni razlog zasto nisam nikada pokrenuo neki posao. moja je krivica sto sam mislio da ako racun nije otvoren onda ne moram predati GFI jer bas i nema smisla dokazivati nesto sto ne postoji a uz to sam uvijek racuna da cu se mozda kroz koju godinu vratiti i imati jdoo spreman za nesto konkretno. E sada ako yavrsi u likvidaciji hocu li i dalje imati pravo jednog data osnovati novi ili?

 

jos samo pitanje obzirom da nisam u hrv.. mogu li se sve te dokumentacije i prigovri odraditi putem maila? nigdje nisam nasao online obrzac o neaktvivnosti pa ako netko moze ostaviti link 

 

hvala unaprijed (i na prethodnim odgovorima) 

uređeno: od Kine
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kine je napisao:

Pozdrav svima,

 

citam gore navedeno buduci da se i sam nalazim u slicnoj situaciji ali volio bih da mi netko potvrdi ili savjetuje kako sto vise smanjiti troskove. 

jdoo, jedini osnivac i direktor. - bankovni racun nikada otvoren (dakle ne razumijem sto je vise potrebno od toga kao potvrda o neaktvivnosti?)

narano nema dugova, imovine etc etc...

Kazna 2100 jdoo + 300 ja... i prilozena uplatnica na 365kn? u roku od 8 dana zalba ili uplata 2/3

kazna je za 2018 (rok je bio 30.06.2019)

 

1. ako sam dobro shvatio uvijek mogu pokusati zalbom smanjiti iznos? kako to utjece na ovih 2/3 u roku 8 dana? ako se zalim vise nemam pravo na taj smanjeni iznos?

2. vjerojatno me cekaju iste ako ne i vece kazne za 2019 i 2020?

3. kako se tocno misle naplatiti ovog iznosa za firmu ako cak ne postoji racun? i kakve su sanse da se ovo "brisanje nakon 3 godine" zaista i dogodi?

 

i najvaznije preporuka kako se izvuci sto jeftinije... napisati zalbu i nadati se sto manjem iznosu  a obda platiti samo ovaj dio sto terete mene osobno? sto ce se u tome slucaju dogoditi sa kaznama za 2019 i 2020? i kakve su dugorocne posljedice? naime od kada sam osnovao jdoo vise ne zivim u hrv i to je glavni razlog zasto nisam nikada pokrenuo neki posao. moja je krivica sto sam mislio da ako racun nije otvoren onda ne moram predati GFI jer bas i nema smisla dokazivati nesto sto ne postoji a uz to sam uvijek racuna da cu se mozda kroz koju godinu vratiti i imati jdoo spreman za nesto konkretno. E sada ako yavrsi u likvidaciji hocu li i dalje imati pravo jednog data osnovati novi ili?

 

jos samo pitanje obzirom da nisam u hrv.. mogu li se sve te dokumentacije i prigovri odraditi putem maila? nigdje nisam nasao online obrzac o neaktvivnosti pa ako netko moze ostaviti link 

 

hvala unaprijed (i na prethodnim odgovorima) 

. ako sam dobro shvatio uvijek mogu pokusati zalbom smanjiti iznos? kako to utjece na ovih 2/3 u roku 8 dana? ako se zalim vise nemam pravo na taj smanjeni iznos?
1. Ako se žalite izgubit će te POPUST.
. vjerojatno me cekaju iste ako ne i vece kazne za 2019 i 2020?
2. Točno
 3. kako se tocno misle naplatiti ovog iznosa za firmu ako cak ne postoji racun? i kakve su sanse da se ovo "brisanje nakon 3 godine" zaista i dogodi?
3. Naplatit će se od vas, za vaš dio.
a firma neće moći ni u brisanje ni u likvidaciju - već jednog dana u Stečaj.
Institut - Neaktivan, za firmu ne postoji - da za Obrte, u trajanju od par mjeseci, pa se obnovi - to je
za sezonske poslove.
Što se tiče - jednog dana nova firma - ako ova bude još >živa< nečete moči otvoriti novu.
Ako do otvaranja nove, ova nestane - kod nove firme če vam u sud. registru biti naznačeno  -
Povezani subjekti - u slučaju, kredita, gdje je jednim djelom država garancija - HAMAG,, HBOR, POTICAJI i slično
nećete moči ostvariti planirano.

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 24. 03. 2020. at 17:56, protuha je napisao:

Ovo je super ideja. Hvala na ovome. Budem iskoristio ovo sto ste napisali.

lp

t

Bok svima

Samo da napisem je u ponedjeljak prekrsajni odjel suda napisao u rjesenju  da sam prevovremeno podnio prigovor i da je nastupila  nastupila apsolutna zastara  i odbijaju kaznu. :-). Hvala svima na pomoci..  Placam svima virtualne cevape i pivo
lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima

Molim za pomoc. Tema kazna zbog nepredavanja GFIa Fini. Firma d.o.o. osnovana pocetkom 2017. Vlasnik je stranac a ja sam direktor d.o.o. Za 2017 uredno predan zavrsni racun. Firma nije imala nikakve poslovne aktivnosti ali je uredno izvrsavala svoje obveze do sredine 2018 godine. Vlasnik raskida radni odnos samnom i odjavljuje me iz mirovinskog i zdravstvenog fonda sredinom 2018 godine. Odjavljuje kancelariju.  Firma u tom momentu nema nikakve dugove i ne poseduje nikakvu imovinu.

Na prijedlog odvjetnika prestaje predavanje dokumenata Fini i ceka da prodje 3 godine i automatsko brisanje iz sudskog registra.

Ja sam svo ovo vrijeme zaposlen vani i dolazim 30.07.2021 na godisnji odmor.. Saznajem da sam u pretincu imao neke preporucene posiljke koje su se vratile jer ih nije imao ko podici. Pretpostavljam da su to kazne zbog nepredavanja ZFI Fini. Vlasnik me vjerovatno nije ispisao iz sudskog registra kao odgovornu osobu.

Sta mi je najpametnije ciniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija