Jump to content

Određuje se ovrha


McFiškal

Preporučene objave

Poštovani,

primio sam rješenje o ovrsi od JB-a i čini mi se da je isto nepravilno sastavljeno te da se navedena nepravilnost ne može pripisati "omašci" u pisanju.

Naime, u rješenju je navedeno iduće:

"Određuje se ovrha

1. Općenito na imovini ovršenika

2. Nalaže se OVRŠENIKOVOM DUŽNIKU da navedeni novčani iznost koji je određen ovrhom isplati na ovrhovoditeljev račun br...."

Dakle u izreci rješenja je navedeno da se nalaže ovršenikovom dužniku, što bi bio moj dužnik.

Sada me zanima, je li isto predstavlja bitnu povredu u ovršnom postupku i koje bi bile posljedice ukoliko bih prigovorio da je navedeno rješenje nerazumljivo? Isplati li se u navedenom postupku angažirati odvjetnika (poznanika) cisto kako bi mu omogucio da ostvari trošak budući da je navedeno rješenje nepravilno sastavljeno?

hvala Vam na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova Vam nije dobar razlog za prigovor. Također, odvjetnik Vam nije potreban. Sami možete sastaviti prigovor, ali fokus stavite na sadržaj tražbine koja se od Vas potražuje, a ne na formu jer u tom slučaju u startu gubite i samo imate dodatne troškove. Inače, rješenjem o ovrsi općenito na imovini može se tražiti provedba ovrha npr. na računima, pa bi ovršenikov dužnik bila Fina, na plaći pa bi onda bio poslodavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija