Jump to content

Pomoć


Maria Elena

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me sljdeće

18.6.2003.podignula sam nenamjenskih kredit u Dubrovačkoj banci, nedugo nakon toga Dubrovačka banka se pripojila OTP banci.. Imam zaštićeni račun od 2010g.

Otp banka mi sjedi na računu ali su svoja potraživanja pošto se godinama nisu uspjeli naplatiti, proslijedili društvu Return to business d. O. O. 

Zanima me da li mi se onda Otp banka trebala maknuti sa računa, kada su potraživanja prosljeđena? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome što ste naveli, Fina je trebala isknjižiti tu ovrhu. Jer zakon kaže da ako se tražbina iz osnove za plaćanje ne naplati od ovršenika fizičke osobe u cijelosti u roku od tri godine od primitka u Finu, a nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih šest mjeseci uzastopno s računa tog ovršenika, Fina prestaje s izvršavanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Klon je napisao:

Ali si prije provjerite na Fini da ovrha nije bila isknjižena, pa da ju ovrhovoditelj, odnosno sud nije ponovo aktivirao na fini.

U tom slučaju je ovršenik prvo trebao dobiti rješenje o obustavi postupka koje donosi sud, a kasnije i rješenje o ovrsi koje na novi prijedlog ovrhovoditelja opet donosi sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija