Jump to content

Zaštitni dodatak na mirovinu


Eaglesoar

Preporučene objave

Prije 11 minuta, Eaglesoar je napisao:

Poštovani

Zahvaljujem na reakciji i prema vašim uputama prilažem slijedeće informacije.

1 Imam starosnu mirovinu

2. Imam 26 godina radnog staža

Ljubazno zahvaljujem

Poštovani,

Od kad primate mirovinu, koje godine ste umirovljeni ?

Izračun najniže starosne mirovine po sadašnjem  općem propisu ZOMO:

AVM         x         pune godine mirovinskog staža

65.60       x           26           =            1.700  kn 

Toliko bi trebala iznositi Vaša minimalna mirovina po sadašnjem zakonu.

Provjerite u HZMO zašto je tolika razlika.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani prof, mislim da Vladimiru nije problem u visini njegove mirovine vec to sto mu je mirovina pod blokadom - preipostavljam da je pod ovrhom, pa sad on pita koliko mu smiju skidati ili bolje receno koliko mu mora ostati  koliki mu je "iznos mirovine izuzet od ovrhe".

Ako je to bilo pitanje evo dolje tablice pa pogledajte:

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Tablica1OZ.pdf

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Poanta jest visina mirovine. Predpostavka je koliko bi iznosila da nema blokade. Činjenica je da je mirovinsko utvrdilo u komunikaciji Mirovinskog sa poreznom da postoji razlika u računalima od onoga što sam uplatio za mirovinsko i što je ono što poreska deklarira n amoju štetu.

Riječ je o netransparentnom poreskom izračunu jer nedostaju uplate u Poreznoj koje su stigle preko depozitne ustanove HNB, dakle uplaćene su preko Raiffaisen banke ali te uplate nisu pronadjene u računalnom sustavu Porezne uprave. Iznos koji nedostaje Poreznoj je 58 000 kn. Još uvijek teretim Poreznu za taj iznos da ga iskažu.  Pitanje je: Kolika bi bila penzija da nema blokada. Neke su na sudu sa ciljem rušenja bilježničke klauzule jer nemaju ovlaštenja da provode ovrhe. Blokade nisu bitne u ovoj informaciji U mirovinu sam otišao 6 mjesec 2015

Nisam našao Zaštitni dodatak ni u jednom zakonu kao termin. No pošto narod priča pitam vas  da mi potvrdite DA LI TAKO NEŠTO POSTOJI

LP ugodan dan

Vladimir Konjhdžić

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitajte Vi taj narod koji prica neka vam tocno kazu ili bar objasne o kakvom "zastitnom dodatku" oni pricaju.

Postoji "dodatak od 27%" kojim se uskladjuju one mirovine koje su dodjeljene nakon 1999 godine, ali ako je vama odredjena "najniza mirovina" onda se na "najnizu mirovinu" ne racuna dodatak za uskladjenje od 27%.

Da bi vam tocno odgovorili morali bi pogledati to vase mirovinsko rjesenje iz 2015 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija