Jump to content

Nesvjesnost odvjetnika


Stole123

Preporučene objave

Pozdrav,
Dali se propuštena žalba od strane mog Odvjetnika na sudsko ovršno rješenje o ovrsi koju je donio Zupanijski suda u Zagrebu smatra štetnom radnjom tj. dali klijent u ovom slučaju ovršnik koji trpi imovinsku štetu ima valjani razlog za pokretanje utvrđivanja odgovornosti odvjetnika za naknadu učinjene štete koja bi se isplatila iz Police osiguranja koju ima odvjetnik? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Stole123 je napisao:

Pozdrav,
Dali se propuštena žalba od strane mog Odvjetnika na sudsko ovršno rješenje o ovrsi koju je donio Zupanijski suda u Zagrebu smatra štetnom radnjom tj. dali klijent u ovom slučaju ovršnik koji trpi imovinsku štetu ima valjani razlog za pokretanje utvrđivanja odgovornosti odvjetnika za naknadu učinjene štete koja bi se isplatila iz Police osiguranja koju ima odvjetnik? 

 

rješenje o ovrsi donio Županijski sud u Zagrebu?

rješenje o ovrsi donosi općinski sud . nakon žalbe to rješenje potvrdi ili odbije županijski sud.

na odluku županijskog suda nema redovnog pravnog lijeka. pod zakonskim uvjetima može se izjaviti revizija (podnosi je odvjetnik kog opunomoći ovršenik ). ili ovršenik može podnijeti ustavnu tužbu protiv odluke županijskog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , bovu je napisao:

rješenje o ovrsi donio Županijski sud u Zagrebu?

rješenje o ovrsi donosi općinski sud . nakon žalbe to rješenje potvrdi ili odbije županijski sud.

na odluku županijskog suda nema redovnog pravnog lijeka. pod zakonskim uvjetima može se izjaviti revizija (podnosi je odvjetnik kog opunomoći ovršenik ). ili ovršenik može podnijeti ustavnu tužbu protiv odluke županijskog suda

Dobro uočeno.

Načelno, ako odvjetnik propusti rok za pravni lijek, a Vi ste mu dali izričitu uputu da ga podnese, imali biste pravo na isplatu osigurnine od odvjetnikovog osiguranja od profesionalne odgovornosti, no taj propust bi morao biti učinjen iz namjere ili grube nepažnje. U konkretnom slučaju, ako bi revizija za Vas značila samo troškove, a nemate argumenata s kojima biste je podnijeli (vjerojatno izvanredna revizija), onda je odvjetnik postupio ispravno, jer Vas je kao svoju stranku čuvao od neopravdanih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Opcinaki sud je donio Rješenje kojim nalaze tuženiku da tuzitelju isplati iznos od cca. 1.400.000,00 kuna za pruženu uslugu . Tuženik se žali na presudu na Zupaniski sud koji ukida  presudu Općinskog suda i preinači presudu  s nalogom da tužitelj plati  sve sudske troškovi i naknadu modvjetniku koji je zastupao tuženika. Naime, Zupanijski sud je donio rješenje da se svi moji računi ovrše preko FIN -ev do iznosa od cca. 250.000,00 kuna dali je to moguće i dali je to u suprotnosti sa mojim ustavnim i ljudskim pravima . Tužitelju je  već  nastala šteta jer se od njegove plaće skida 30% i sa ostalih računa su skinuti određeni iznosi. Sto sve možemo  poduzeti u ovom slučaju uz traženje redovne revizije kod Vrhovnog suda ,podnijeti tužbu UStavnom sudu , podnijeti tužbu za ljudska prava na sudu EU i jeli postoji  mogućnost  da se ovrha obustavi do okončanja svih postupaka kod gore navedenih sudova?

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije u suprotnosti s Vašim ljudskim pravima. Općinski sud je mislio da treba presuditi na jedan način, a županijski sud je mislio da je općinski sud trebao presuditi sasvim suprotno, tako da umjesto da ste dobili u sporu, Vi ste u sporu izgubili i trebate protivnoj strani naknaditi troškove. 

Prisilnu naplatu po presudi županijskog suda više ne možete odugovlačiti, niti će sud uvažiti prijedlog za odgodu pljenidbe i prijenosa samo zato što je uložena revizija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nije u suprotnosti s Vašim ljudskim pravima. Općinski sud je mislio da treba presuditi na jedan način, a županijski sud je mislio da je općinski sud trebao presuditi sasvim suprotno, tako da umjesto da ste dobili u sporu, Vi ste u sporu izgubili i trebate protivnoj strani naknaditi troškove. 

Prisilnu naplatu po presudi županijskog suda više ne možete odugovlačiti, niti će sud uvažiti prijedlog za odgodu pljenidbe i prijenosa samo zato što je uložena revizija.

 Dali u redovnoj reviziji Vrhovni sud može promjeniti presudu da se obustavi postupak naplate putem ovrhe i dali može donijeti presudu da se postupak ponovi i koliko otprilike traje postupak revizije spora? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Revizija može biti odbačena kao nepotpuna ili nedopuštena, odbijena kao neosnovana, u povodu nje se može ukinuti pobijana presuda i predmet vratiti na ponovno suđenje, ili se pobijana presuda može preinačiti, ovisno o tome koji je revizijski razlog ustanovljen. Vrhovni sud odlučuje dugo, sigurno više od pola godine, a vjerojatnije više od jedne godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

 Temeljem pravomoćne presude Županijskog suda u Zagrebu , imam ovrhu po svim računima , to uredno izvršavam  s time sto imam zaštićeni racun na koji mi poslodavac isplaćuje dio mjesečne plaće, tj. Svaki mjesec plijeni mi se 4.700,00 kuna i to će se nastaviti svaki mjesec narednih 5 godina. Zanima me dali ovrhovoditelj bez obzira sto redoviti podmirujem dio ovrhe može bez da pokrene novi postupak ovršiti - zaplijeniti moj osobni automobil ili jedinu nekretninu čiji sam vlasnik i u kojoj živim? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Stole123 je napisao:

Zanima me dali ovrhovoditelj bez obzira sto redoviti podmirujem dio ovrhe može bez da pokrene novi postupak ovršiti - zaplijeniti moj osobni automobil ili jedinu nekretninu čiji sam vlasnik i u kojoj živim? 

Ovrhovoditelj može pokušati pokrenuti novi ovršni postupak i to preko suda, bilo na automobilu ili nekretnini. Međutim, sud mu ovakav prijedlog ne bi smio odobriti. Razlog je taj što se dugovanje redovno namiruje na prethodnom sredstvu ovrhe, te ovrhovoditelj sukladno čl. 5. Ovršnog zakona ne može dokazati nemogućnost provedbe koja je nužna da bi se odobrila ovrha na novom predmetu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

zanima me sljedece;

temeljem pravomoćne presude Županijskog suda ovršena su mi svi racun i moja placa. Trenutno je u tijeku Revizija postupka na Vrhovnom sudu , stoga me zanima dali u slučaju da Vrhovni sud preinači presudu Županijskog suda u moju korist , dali automatski to znaci da će mi biti vraćena ovršene sredstva ili moram podnijeti tužbu radi povrata,(dio sredstava koji je ovršen je za sudske troškove , a veći dio za uslugu odvjetnika koji je vidio spor za tuženika)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Stole123 je napisao:

Trenutno je u tijeku Revizija postupka na Vrhovnom sudu , stoga me zanima dali u slučaju da Vrhovni sud preinači presudu Županijskog suda u moju korist , dali automatski to znaci da će mi biti vraćena ovršene sredstva ili moram podnijeti tužbu radi povrata,(dio sredstava koji je ovršen je za sudske troškove , a veći dio za uslugu odvjetnika koji je vidio spor za tuženika)

Ako ste tražili odgodu prijenosa novčanih sredstava, onda bi po ovakvoj revizijsko odluci takva sredstva trebala bi isplaćena Vama umjesto ovrhovoditelju. Ako niste tražili odgodu prijenosa ili ako jeste ali nije usvojena, tada bi po ovakvoj revizijskoj odluci trebalo prestati postupanja Fine i poslodavca, a prenesena sredstva ovrhovoditelj može vratiti dobrovoljno (najčešće i je slučaj) ili bi ta sredstva trebali tražiti natrag u ovršnom postupku, ali na način da ste tada Vi ovrhovoditelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Stole123 je napisao:

Dali na pravomoćnu presudu Zupanijakog suda,  postoji pravni lijek za odgodu prijenosa ili isplatu sredstava ovrhovoditelju ? Jer sam to pitao i neke odvjetnike koji su  mi odgovorili  da ne postoji pravni lijek na takovu vrstu presuda koju je donio drugostupanjski Županijski sud 

Dobro su Vam rekli, ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija