Jump to content
Tamara Katic

Sticanje hrvatskog drzavljanstva posle punoletstva

Preporučene objave

Rodjena sam u Beogradu 1986, na svim dokumentima mi je nacionalnost srpska, otac ima hrvatsko drzavljanstvo, njegovi otac i majka i ostali predci za koje ja znam su rodjeni u Hrvatskoj. Majka je rodjena u Beogradu. Vidim da se spominje novi zakon po kojem bih imala pravo na hrvatsko drzavljanstvo. Pitanje je da li bih ga mogla dobiti ako se taj zakon ne usvoji i da li mogu da racunam da cu moci dobiti drzavljanstvo ako se zakon usvoji? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Tamara Katic je napisao:

Rodjena sam u Beogradu 1986, na svim dokumentima mi je nacionalnost srpska, otac ima hrvatsko drzavljanstvo, njegovi otac i majka i ostali predci za koje ja znam su rodjeni u Hrvatskoj. Majka je rodjena u Beogradu. Vidim da se spominje novi zakon po kojem bih imala pravo na hrvatsko drzavljanstvo. Pitanje je da li bih ga mogla dobiti ako se taj zakon ne usvoji i da li mogu da racunam da cu moci dobiti drzavljanstvo ako se zakon usvoji? 

Provjerite u uvjerenju u državljanstvu Srbije kada ste isto stekli.Ukoliko isto niste stekli do 08.10.1991.godine, a matični ured Beograd je odaslao obavijest poradi upisa u knjige državljana tadašanje SR HRvatske u mjesto rođenja i državljanstva oca , te je otac bio državljanin i u trenutku kada ste se vi rodili i sada ispunjavate uvjet za naknadnim upisom  u knjige državljana RH.

Što se tiče novog zakona, on ne mijenja stvari u odnosu na Vaš upit i situaciju, a narodnost ne igra ulogu u ovom postupku.

Podijeli ovu objavu

Prije 8 minuta, Tamara Katic je napisao:

Hvala na informaciji, provericu. 

To provjeravate pri matičnom uredu Beograd i uz uvid u uvjerenje o držvljanstvu Srbije-osnova upisa...treba pisati prijem u državljanstvo rješenjem MUP-a R Srbije broj....ako se radilo po zakonskim propisima.
Također, roditelji su se mogli sporazumjeti da li ćete imati državljanstvo tadašnje SRH ili SRS, i to provjerite pri matičnom uredu u spisu rođenja.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad