Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Ljepunice

Koko najbezbolnije Razvrgnuti suvlasništvo na zemljištu

Preporučene objave

Poštovani 

nijedan Geodeta nema pravo rješenje. Molim vas za pomoć. 

Na parceli smo tri vlasnika. Ja 30/64 , društveno vlasništvo 17/64 i susjeda 17/64. Moj jedan dio zemljišta je građevinski i tu stoji legalizirana kuća a druga polovica je poljoprivredna parcela. Želim se odvojiti i imati svoje 1/1 te također  želim ucrtati kuću. Geodeta ima neka rješenja ( da mi opcina pokloni moj dio) ali to bi značilo ponovno plaćanje poreza koji sam već jednom platila. Molim kako ću to riješiti. 

Nešto mi spominju zakon o građ. zemlj iz 1991. tj ako je tada općina bila vlasnik za mene je to olakotna situacija a ako nije prenaša se na državnu imovinu?

Ja želim biti svoj na svome. 

Hvala 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 14 sati , Ljepunice je napisao:

Geodeta ima neka rješenja ( da mi opcina pokloni moj dio)

Nejasno zbog čega bi općina poklanjala ako se radi o društvenom vlasništvu koje po samom zakonu (pretvorbom) pripada nositelju prava korištenja. 

Podijeli ovu objavu

Matrix to je njegova opcija. Vjerojatno  nezna postupak pa petlja. Što znači ovo "pretvorba"?

I još jedno pitanje kako najjednostavnije razvrgnuti suvlasništvo s državom i susjedom? Kako razvrgnuti Čak i u slučaju da mi susjed ne želi potpisati razvrgnuće . Hvala 

Podijeli ovu objavu

Matrix to je njegova opcija. Vjerojatno  nezna postupak pa petlja. Što znači ovo "pretvorba"?

I još jedno pitanje kako najjednostavnije razvrgnuti suvlasništvo s državom i susjedom? Kako razvrgnuti Čak i u slučaju da mi susjed ne želi potpisati razvrgnuće . Hvala 

Podijeli ovu objavu

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Jeste li Vi posjednik cijele te parcele na kojoj su upisana tri vlasnika, ili susjeda koristi bilo koji dio te parcele?

Ruby ja održavam i koristim moj dio suvlasništva a susjed održava ostalo tj državno i svoje. Ja želim razvrgnuti suvlasništvo a neznam kako. Tužba ili? 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad