Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

malaplava30

Godisnji odmor i prelazak kod novog poslodavca

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me da li imam pravo na puni godisnji odmor za 2019 god.kod sadasnjeg poslodavca.

Radni odnos kod njega prestaje sa 25.08.2019. na ugovoru sam na neodređeno zadnjih 5 godina a kod novog poslodavca pocinjem raditi od 26.08.2019.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu. 

Radio sam kod starog poslodavca 4 i pol godine i imao sam 22 dana GO. Radni odnos mi je trajao do 7.7.2019., a kod novog poslodavca sam počeo 8.7.2019. U novoj firmi imam pravo na 20 dana GO.

Kod starog poslodavca sam iskoristio srazmjerni GO u cijelosti. Kako sad ide kod novog poslodavca. Koliko sam shvatio imam pravo na srazmjerni dio GO-a. Koji počinje od 7. mjeseca? Dobijem li onda za svaki mjesec onda 2 dana ili kako to onda ide? Ili se srazmjerni dio steče u cijelosti? Od 7-12 mjeseca?

Podijeli ovu objavu

Tako je. Izračun je 20/12 * 6 mjeseci rada = 10 dana GO i to na dan 31.12.2019.

Za sada imate 20/12 * 1 mjesec rada = 1,66 što se zaokružuje na 2 dana GO.

Poslodavac odlučuje kada će Vam omogućiti godišnji odmor, može Vam dati svih 10 dana odmah ako je očekivano da ćete raditi cijelu godinu  ili Vam dati nekoliko dana sad, no obvezan je omogućiti Vam korištenje tih 10 dana najkasnije do 30.06.2020.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav 

Dakle ovako 

Kod sadasnjeg poslodavca radim od 20.11.2018, poslodavac mi je prije pocetka kolektuvnig godisnjeg rekao da prekidamo radni odnos kad on dode ya puta. 

Kolektivni godisnji je od 03.08 do 19.08, tu ulaze subote i nedjlje te dva praznika, za vikend i praznike ne radimo. 

Po tome ispada da koristim 8dana godisnjeg. 

Ukoliko mens poslodavac pozove u petak 16.08 i kaze moram potpisat sporazumni ja to necu napravit. Kaf se na godisnjem vodim do 19.08

Pitanje:

1. Koliko po zakonu jos imam onda neiskoristenog godisnjeg odmora? 

2. Dali imam pravo odbit potpisat sporazmni otkaz ukoliko poslodavac trazi da potpisem iako sam na godisnjem? On bi naveo datum npr. 16.08...

3. Sta sa neisplacenim godisnjim odmorom? 

4.ulaz u sluzebe prostorije i vracanje kljuca ureda-poslodavac zabranio i ne mogu do svojih stvari, a kljuc sam morala vratiti drugi dan nakon sto mi preko telefona rekao za otkaz. Sto po pitanju toga? 

Hvala

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad