Jump to content

Ovrha s krivim podacima


veroniks

Preporučene objave

Dobar dan!

Suprug ima ovrhu zbog duga na Dinersu.Njegova firma ga je kontaktirala misleći da je dug otplaćen.Dug je otplaćen ali postoje kamate.

Pogledala sam dokument ovrhe i uočila da se na dokumentu nalazi suprugovo ime a moj JMBG.Ovrha je podignuta 2009.

Da li zbog krivih podataka mogu zaustaviti ovrhu i neplaćati više.

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dokument je prijedlog i rješenje o ovrsi općenito na imovini ovršenika odnosno skida mu se s plaće.Nisam drugoovršenica u tom postupku.

 

Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

Zanima me samo da li zbog kribog Jmbg mogu zatvoriti   ovrhu.Ne želim nikakve novce dug smo otplatili i preplatili.samo da zaustavim kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani,

molim Vas za pomoć. 

Zagrebački vodovod podnio je Zahtjev za ovrhom javnom bilježniku, na što je doneseno Rješenje o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave. Imam još dva dana za žalbu, ono što me zanima - mogu li u Žalbu uključiti činjenicu da je Zahtjev za ovrhom, kao i Rješenje, doneseno na krive osobne podatke (pogrešnu adresu), iako je cijela zavrzlama s Vodovodom i započela zbog promjene ulice, odnosno adrese, kupca, i Vodovod je na to bio upozoren.

 

Hvala Vam na svakoj informaciji.

 

 

Ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 01. 2023. u 18:17, Elfina je napisao:

Imam još dva dana za žalbu,

Prigovor je u pitanju.

Dana 16. 01. 2023. u 18:17, Elfina je napisao:

mogu li u Žalbu uključiti činjenicu da je Zahtjev za ovrhom, kao i Rješenje, doneseno na krive osobne podatke (pogrešnu adresu),

Možete, ali je pitanje koliko je takav prigovor osnovan, pogotovo ako je dostava rješenja o ovrsi bila uredno izvršena na Vašoj pravoj adresi prebivališta/boravišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija