Jump to content

Pravilnik o radu i sistematizacija radnih mjesta


anonimno

Preporučene objave

U našoj su firmi (državnoj) angažirali čak ekonomski fakultet da odradi posao sistematizacije!?

Ali nema teorije da netko tko dobro ne pozna organizaciju tvrtke i poslove da učini sistematizaciju. Ajde po sektorima , razgovaraj s ljudima , nek ti naprave popis poslova pa povezuj ljude , radna mjesta i stručnu spremu koju tražiš ...i sretno ti bilo, to je težak posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uh, znam....gadno

ista stvar je zadesila i mene na samom startu rada u ogromnom d.d.-u, a organizacija i sisitematizacija odnosila se na novoosnovani d.O.o., nimalo mali

 

što se tekstualnog dijela samog pravilnika tiče, to ne bi trebao biti problem, kontaktiraj kolege, poznanike u drugim trg. društvima da ti ga mejlaju i prilagodi postojećoj situaciji tj. onoj koja se novim pravilnikom želi uspostaviti

 

što se pak samog "šifrarnika" iliti "kućica" ili kak god ih mi nazvali tiče, nema druge nego poslušaj savjet koji ti je već dan-razgovaraj sa iskusnijim kolegama, koji znaju gdje se što i kako konkretno obavlja, koji sektor, koja služba, koji odjel, broj izvršitelja za svako radno mjesto...to sam napravila i ja jer druge jednostavno nije bilo i sve je ispalo ok.

 

i obavezno zatraži inpute od nadređenih (ako se mijenjaju imena sektora itd. neka ti točno kažu kako će se zvati, koliki br. ljudi, traži što više detaljnih i određenih podataka da sama ne tapkaš u mraku)

 

pozdrav i sretno

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOK!

RADIM ISTO KRAĆE VRIJEME U JEDNOJ OGROMNOJ FIRMI (INAČE DUŽE VRIJEME U SLIČNOM POSLU) I ISTO DOBIH ZADATAK NAPRAVITI SISTEMATIZACIJU.

SVE ŠTO SAM PROČITALA OD VAS, SLOŽILA BIH SE, ČINI MI SE DA SAM I JA DO TOGA DOŠLA.

1. PITATI DIREKTORA KAKVE VRSTE PROMJENA ON ŽELI: U IMENIMA SLUŽBI, BROJČANOM STANJU O SLUŽBAMA, STRUČNIM SPREMAMA KOJIMA ŽELIMO TEŽITI ZA POJEDINO RADNO MJESTO

2.UZETI POSTOJEĆU SISTEM.

3.I ONDA KRENUTI REDOM PO CIJELOJ FIRMI, OD VODITELJA DO VODITELJA SEKTORA I S NJIMA PROBATI SKOMBINIRATI

 

ONO ŠTO PRIMJEĆUJEM DA JE DOSTA PROBLEM KOD MOJIH KOLEGA U FIRMI JE DA ONI SAD SISTEMATIZACIJU POKUŠAVAJU OSMISLITI U SKLADU S NEKIM POJEDINCIMA S PROBLEMOM ILI IZUZETKOM.TAKO SE NE BI SMJELO RADITI DA PO NEKOM IMENU I PREZIMENU SASTAVLJAMO SISTEM. JER ŠTA KAD TAJ ČOVJEK ODE ILI SLIČNO? TREBA NAPROSTO ARGUMENITRANO I OPRAVDANO POPISATI RADNA MJESTA KOJA NAM TREBAJU,A NE NAMJEŠTATI IH ZBOG PAR POJEDINACA

DRUGO, I JA POKUŠAVAM NAĆI NEKE PRAVILNIKE TEORETSKE O TOME KAKO SE SASTAVLJA SISTEMATIZACIJA

HVALA I JAVITE SE AKO POŽELITE DA VIDIMO DI SMO SVI STIGLI

POZDRAV

M

je napisao:

uh, znam....gadno

ista stvar je zadesila i mene na samom startu rada u ogromnom d.d.-u, a organizacija i sisitematizacija odnosila se na novoosnovani d.O.o., nimalo mali

 

što se tekstualnog dijela samog pravilnika tiče, to ne bi trebao biti problem, kontaktiraj kolege, poznanike u drugim trg. društvima da ti ga mejlaju i prilagodi postojećoj situaciji tj. onoj koja se novim pravilnikom želi uspostaviti

 

što se pak samog "šifrarnika" iliti "kućica" ili kak god ih mi nazvali tiče, nema druge nego poslušaj savjet koji ti je već dan-razgovaraj sa iskusnijim kolegama, koji znaju gdje se što i kako konkretno obavlja, koji sektor, koja služba, koji odjel, broj izvršitelja za svako radno mjesto...to sam napravila i ja jer druge jednostavno nije bilo i sve je ispalo ok.

 

i obavezno zatraži inpute od nadređenih (ako se mijenjaju imena sektora itd. neka ti točno kažu kako će se zvati, koliki br. ljudi, traži što više detaljnih i određenih podataka da sama ne tapkaš u mraku)

 

pozdrav i sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija