Jump to content

Negativno rjesenje od prvostupanjske


anonimno

Preporučene objave

Upravo sam dobio rješenje od prvostupanjske komisije koja mi odbija zahtjev za priznavanje statusa HRVI . Komisija me je ocjenila sa manje od 20% za bolest PTSP-a

Prvi put mi je dijagnosticiran PTSD 1994 godine. Proveo sam u ratu od 06. mjeseca 1992 do 11 mjeseca 1995 godine. Prijavio sam se u rat dragovoljno sa 20 godina jer nisam bio vojni obveznik. Predao sam zahtjev za priznavanje statusa HRVI 2005 godine. Nezaposlen sam od 1997 a sadasnja dijagnoza mi je: F43.1 / F62.0 / F42.0

Moze li neki savjet kako dalje?

Da li cu dobiti rjesenje i od drugostupanjske komisije ili je ovo rjesenje od prvostupanjske konacno ako se ne zalim?

Svaki savjet je dobrodosao! Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi napisao razlog zašto su te odbili ali pretpostavljam da su naveli da nedostaje lječničke dokumentacije. uglavnom sad svi dobiju odbijenicu.

nemoj odustajati i napiši žalbu ali odi u županijsku hvidru da žalbu sastavi pravnik. ako ti je dokumentacija ok vjeruj mi da žalba prolazi. jedino zlo u tome je tvoje iščekivanje jer sad sve ponovno.... ali moraš ustrajati. vidim da si nezaposlen, predaj zahtjev za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrazloženja su sljedeca:

- da je iz ratnog puta razvidna kraća izloženost bojnog djelovanja na bojištu

- psihičke smetnje od kraja 2005

- prema med. dokumentaciji radi se o lakšem obliku PTSP-a koji je nedostatno liječen i dokumentiran

 

Mozes li mi odgovoriti da li cu dobiti i rješenje od drugostupanjske komisije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat

Obrazloženja su sljedeca:

- da je iz ratnog puta razvidna kraća izloženost bojnog djelovanja na bojištu

- psihičke smetnje od kraja 2005

- prema med. dokumentaciji radi se o lakšem obliku PTSP-a koji je nedostatno liječen i dokumentiran

 

Mozes li mi odgovoriti da li cu dobiti i rješenje od drugostupanjske komisije?

 

 

 

javi mi se na pm ili e-mail

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali moraš ustrajati. vidim da si nezaposlen, predaj zahtjev za mirovinu

 

buduci da pojedini aspiranti prema novcanim pravima iz drzavnog proracuna, cini se, pogresno shvacaju pojam "radne nesposobnosti", zelio bih ukazati da se "zahtjevi za mirovinom" ne podnose u slucaju trenutne nezaposlenosti vec u slucaju radne nesposobnosti sto su dva razlicita pojma jer ako je netko nezaposlen to nikako ne znaci da je taj i bolestan, narocito ne trajno bolestan, ponajmanje trajno bolestan kao posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta rh.

 

hvala moderatoru sto ce ostaviti na miru ovu konstruktivnu kritiku pristiglu od strane onoga koji placa cijeli ovaj cirkus te hvala ostalim aspirantima sto ce konacno shvatiti da mirovina nije statusno pravo, da je samo ucesce u ratu i nelagoda koju ono donosi vec nagradjeno placom, dnevnicama, udjelima u braniteljskom fondu, dvostrukim stazom itd, itd te posljedicno prestati inicirati/ohrabrivati zahtjeve za umirovljenjem zbog krajnje apsurdnih i sa tim pravom nespojivih okolnosti.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ali moraš ustrajati. vidim da si nezaposlen, predaj zahtjev za mirovinu

 

buduci da pojedini aspiranti prema novcanim pravima iz drzavnog proracuna, cini se, pogresno shvacaju pojam "radne nesposobnosti", zelio bih ukazati da se "zahtjevi za mirovinom" ne podnose u slucaju trenutne nezaposlenosti vec u slucaju radne nesposobnosti sto su dva razlicita pojma jer ako je netko nezaposlen to nikako ne znaci da je taj i bolestan, narocito ne trajno bolestan, ponajmanje trajno bolestan kao posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta rh.

 

hvala moderatoru sto ce ostaviti na miru ovu konstruktivnu kritiku pristiglu od strane onoga koji placa cijeli ovaj cirkus te hvala ostalim aspirantima sto ce konacno shvatiti da mirovina nije statusno pravo, da je samo ucesce u ratu i nelagoda koju ono donosi vec nagradjeno placom, dnevnicama, udjelima u braniteljskom fondu, dvostrukim stazom itd, itd te posljedicno prestati inicirati/ohrabrivati zahtjeve za umirovljenjem zbog krajnje apsurdnih i sa tim pravom nespojivih okolnosti.

 

 

 

i ti mi se možeš javiti na pm ili e-mail

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

hvala moderatoru sto ce ostaviti na miru ovu konstruktivnu kritiku pristiglu od strane onoga koji placa cijeli ovaj cirkus te hvala ostalim aspirantima.

 

Naglasak na PLAĆA... ti plaćaš novcima, a netko je ovog rata plaćao svojim zdravljem, krvlju i životima! -da bih ti mogao SADA "plaćati"... Puno ih je koji bi htjeli da mogu plaćati novcima... ali nažalost od ratnih profitera i dezertera jedva spajaju kraj s krajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da se predstaviš pa tada pišeš. I ne brini se za državu, ima ona para, pogledaj kakve aute voze u ministarstvima, pogledaj Zagreb , koliko se gradi samo tamo kod Hainzlove, neboderi niču ko gljive poslije kiše, otkud te pare. To što če desetak tisuča dragovoljaca otiči u mirovinu i mirno provesti ostatak života tebi je problem, oni su to zaslužili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da se predstaviš pa tada pišeš.

 

nakon sto ste me ucestali posjetitelji ovog dijela legalisa koristeci kratkotrajno, ali sramotno i sumracno nesnalazenje ovdasnje administracije slozno i jednoglasno proglasili "cetnikom, kos-ovcem, dezerterom itd"?

 

mora da se salis...

 

medjutim reci cu ti ono sto bi tebe trebalo zanimati o meni u ovoj raspravi, redom:

 

1-hrvatski sam branitelj koji je taj status stekao ne u zagrebu u kancelariji, ne u logistici, vec na prvoj lniji bojisnice, pod neprijateljskom vatrom i sa oruzjem u ruci - prema tome, nisam dezerter.

2-prije ovog rata sam bio daleko "bogatiji" nego nakon njega, izmedju ostalog i zato sto su mi na okupiranim dijelovima rh paravojne srpske formacije ili oni koje su isti stitili temeljito unistile i opljackale imovinu - prema tome, nisam ratni profiter

3-hrvat sam po nacionalnosti - prema tome, i iako je uopce zalosno naglasavati notornu cinjenicu kako takva kvalifikacija nije uvjetovana samo nacionalnom pripadnocu - niti teoretski ne mogu biti cetnik.

 

buduci da ce vam gore navedeno zasigurno poljuljati vjerodostojnost ispraznih fraza kojima pravdate vlastite postupke, pa cete slozno zavikati kako lazem, reci cu ti jos nesto - osobno me poznaje jedan od urednika ovog portala koji ce ti, zasigurno, potvrditi sve gore navedeno bez da iznosi moje osobne podatke, a sto je doista sumrak ove drzave, da se bojim reci kako se zovem u drzavi s kojom sam u odnosima nabrojanim od 1-3.

 

ne brini se za državu

 

a tko ce ako necu ja i meni slicni? valjda ne oni koji se neki dan zaredaju sa zahtjevom da im se javi i pojasni know-how onaj tko je uspio od "drzave" dobiti zemljiste sa svim komunalijama, sto je po logici stvari povlastica za nuzno rjesavanje stambenog pitanja, da bi ga nakon toga istog trena prodao... nemoj tako hanza, bude li ova drzava u tako "mesetarskim" rukama, uzalud smo ju stvarali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Obrazloženja su sljedeca:

- da je iz ratnog puta razvidna kraća izloženost bojnog djelovanja na bojištu

- psihičke smetnje od kraja 2005

- prema med. dokumentaciji radi se o lakšem obliku PTSP-a koji je nedostatno liječen i dokumentiran

 

?

 

Je moguče je to što su ti napisali, to je ono o čemu smo razglabali imaju različiti ratni putevi, sve zavisi kako je statavljen i što ti u njemu piše - to puno znači. Npr. Trebalo bi ti pisati da si pružao izravan otpor agresoru, da ti je u više navrata bio ugrožen život da si se i inače na terenima nalazio u ugrožavajučim situacijama, da si bio izložen teškom neprijateljskom granatiranju, u kojim si akcijama bio, na kojim terenim u kojim postrojbama - specijalnim vojnim ili policijskim, gardijskim brigadama i druogo sličnih stvari ti treba pisati u ratnom putu. To ti je razlika imeđu ratnih puteva i ratnih puteva što je Mrljavac jednom napisao, a to ti ovi na komisijama gledaju.

 

Ovo što si napisao da ideš jednom mjesečno kod psihijatra to ti ovima na komisijama nije dovoljno, jer oni najviše gledaju koliko si imao bolničkiih liječenja ( ležanja ili dnevnih bolnica - to je njima bino i u kojem vremenskom periodu recimo liječiš se 5 ili 6 godina moraš imati barem toliko i bolničkih liječenja, znači bolničko liječenje jednom na godinu najmanje ).

 

To znam iz vlastitog iskustva jer sam vidio kako rade vještaci.

 

Moj ti je savjet da se nastaviš dalje lječiti, poglavito bolnički, da ideš i dalje na kontrole ali da sa svojim doktorom - psihijatrom dogovoriš bolničko liječenje.

 

U svakom slučaju nemoj odustajati, ustraj i dalje, budi uporan.

 

Sretno

 

:thumbs: :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija