Jump to content

Ovrha za naplatu poreza-molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

Jučer mi je stigla ovrha za naplatu poreza za 1998,1999 i 2000 godinu.

Kako nikad nije ništa plaćeno za ovaj porez (radi se o porezu na iznamljivanje zemljišta) mislio sam da je ovo otišlo u apsolutnu zastaru.

Temeljem toga uputio sam početkom ove godine i zahtjev za otpis poreza za te godine.

Umjesto odgovora stiglo mi je je rješenje o ovrhi koje moram platiti u roku 8 dana ili mi slijedi plijenidba stvari.

Da li su u pravu i što mi je činiti?

Molim odgovor.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je što vas je ponukalo da tražite otpis potraživanja ako vam nitko ništa nije tražio. Znači li to da ste dobili neki dopis o stanju dugovanja?

Postiji li za to rješenje o ovrsi pouka o pravnom lijeku tj. pravo žalbe?

Ako tijekom vremena od početka obveze plaćanja do danas niste dobili nikakvi nalog za plaćanje onda je sigurno nastupila zastara i imate se pravo žaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 je napisao:

Pitanje je što vas je ponukalo da tražite otpis potraživanja ako vam nitko ništa nije tražio. Znači li to da ste dobili neki dopis o stanju dugovanja?

Postiji li za to rješenje o ovrsi pouka o pravnom lijeku tj. pravo žalbe?

Ako tijekom vremena od početka obveze plaćanja do danas niste dobili nikakvi nalog za plaćanje onda je sigurno nastupila zastara i imate se pravo žaliti.

 

Ma ponukalo me je to što je već prošlo više od 6 godina te sam želio da me se više ne tereti za porez ako je nastupila zastara naplate.A stanje dugovanja sam dobio početkom ove godine za kažem 1998,1999 i prvih 6 mjeseci 2000.

Od početka nastanka obaveza mi je uručeno nekoliko rješenja o dugu,međutim nikada ništa nije naplaćeno,te sam prema saznanjima koje sam dobio smatrao da je nastupila apsolutna zastara naplate poreza,s obzirom da je prošlo više od 6 godina.

Žalbu mogu izjaviti Ministarstvu financija,drugostupanjskoj komisiji,područnom uredu u roku 8 dana,međutim ona ne odgađa izvršenje ovrhe.Tu se pozivaju na 125 čalank,stavak 6,Općeg poreznog zakona.

 

E,sada meni nije jasno da li oni na neki način blefiraju,pa ako mi uspiju naplatiti-uspiju,a zbog zastare naplate nemaju to pravo ili je nešto drugo posrijedi?

 

Još jednom molim odgovor jer mi je rok za žalbu 8 dana i ne znam da li da je uložim ako je nastupila zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara prava na naplatu s osnova poreza za poslijednju

tražbinu ( iz 2000.god.) počela ti je teće 01.01.2001.god.što znači da je nakon 01.01.2007. prošlo famoznih 6 god. a time nastupila i apsolutna zastara za sva potraživanja koja navodiš.naime,apsolutna zastara prava poreznog tijela na naplatu poreza,kamata,troškova ovrhe i novčanih kazni, u

smislu odredbi čl.92. Zakona, nastupa za šest godina računajući od dana kada je zastara počela prvi put teći.

dakle iskoristi pravo žalbe i samo istakni zastaru a ukoliko ti iz bilo kog razloga budu pravili probleme odmah se obrati državnom odvjetništvu radi zaštite zakonitosti,ali mislim da je

ovo "čist" slučaj i da je dovoljno da istakneš zastaru!

pozdrav

:trk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama.

 

Međutim,nije mi jasno slijedeće.Vi govorite da uložim žalbu.

Ja sam tražio početkom ove godine otpis dugovanja,ali mi nije stigao odgovor na taj moj zahtjev,već ovo riješenje o ovrhi.

E sada,da li da se žalim na to riješenje o ovrhi (usput u njemu piše da žalba ne odgađa izvršenje) ili da tražim od njih odgovor na moj zahtjev o otpisu dugovanja?

Da li mi oni stavrno mogu doći u plijenidbu,bez obzira što je nastupila zastara naplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne uložite žalbu, rješenje o ovrsi postaje pravomoćno bez obzira na činjenicu da je možda nastupila zastara - zato: ŽALITE SE!

 

A morate napisati još poseban prijedlog za odgodu ovrhe i dobro obrazložiti, no obično činjenica da ste podnijeli žalbu jest dobar razlog za odgodu. Tada obično traže i osiguranje - tipa zalog na nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Znači da rezimiram.

 

Da uložim žalbu na rješenje,da tražim odgodu ovrhe,ali ako može ukratko što navesti u žalbi?

 

U prinipu znam,ali ipak volio bi da mi se kaže na što staviti naglasak u toj žalbi?

 

Hvala

 

Evo da ponovim poziv za pomoć,ističe mi rok zs žalbu,ako može još malo pomoći......

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija