Jump to content

Izbornik likova


zerjav

Preporučene objave

Božidar Žerjav Legalis

Majke terezije 6 Stjepana Ljubića Vojvode 16

Zagreb Zagreb, Hrvatska

Na ruke Ane Keglović Horvat,

tajnice udruge Legalis

 

Zamolba

 

Poštovana , ako je pravno dopušteno i tehnićki izvedivo

molim da se izbornik likova obogati sa likovima iz kultnog

stripa Alan Ford , a koje je nacrtao pokojni Roberto Raviola - Magnus .

 

Unaprijed zahvaljujem na trudu oko obrade ove zamolbe.

 

Želim Vam odlično zdravlje , a moji župlljani Vam se zahvaljuju na dobrim željama i žele Vam sve najbolje u životu !

 

Zagreb 23.5.2007.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine Zerjav,

 

iako nije na mene naslovljena zamolba, želio bih Vas podsjetiti na činjenicu da su navedeni likovi zaštićeni, copyright na istima je jasno naznačen, nisu u public-domain sferi na internetu te stoga vjerojatno uredništvo neće moći legalno iste staviti u izbornik likova.

 

Takvo nešto bi bilo moguće kada bi uredništvo dobilo pomoć od nekog vrsnog crtača koji bi iste sam napravio i spremio u formatu prikladnom za izbornik (.GIF) pri čemu isti ne bi smjeli imati prepoznatljiva obilježja zaštićenih likova (ne smiju biti plagijat...).

 

Stoga ne vidim način na koij uredništvo moglo Vama izaći u susret. Možda netko od korisnika nađe public-domain stranicu na kojoj su isti objavljeni u .GIF formatu (ili sličnom, pa se mogu konvertirati), pa takvu informaciju može onda ovdje objaviti a uredništvo temeljem iste tada može takve likove uključiti u izbornik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zerjave,

 

hvala vam na vasem prijedlogu no trenutno nismo u mogucnosti omoguciti vam izbor avatara prema vasim afinitetima, osim onih koji su ponudjeni svim korisnicima u kreiranju profila, iz cisto banalnog razloga tehnicke ogranicenosti portala.

 

No, lako budete strpljivi, uskoro cete imati prilike vidjeti razne novitete na portalu, pa se nadam da ce neki od njih ici i u smjeru ovog "sminjkanja" portala.

 

Do tada vas, Zerjave, pozdravljam.

 

 

P.S.

Inace, nema nikakve potreba da mi se obracate strogo formalno, ipak smo na forumu. U buducnosti vam preporucam da pitanja vezana uz tehnicke segmente portala uputite nasem sefu i webmasteru Zexu na webmaster@legalis.hr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Ane , na početku bih se želio zahvaliti Vama i gospodinu GaiusIu na brzom , preciznom i ohrabrujućem odgovoru na moju zamolbu .

 

Vesele me najavljeni noviteti na portalu , a ako ipak bude i obogaćivanje izbornika likova slobodan sam predložiti maštovite lutke od pokojnog lutkara Jima Hensona iz The Muppet Showa , te nezaboravnog lika iz crtića zvanog Zekoslav Mrkva ( Bugs Bunny ) zapamćenog i po besmrtnom pitanju :

>Eh, what's up, Doc?< (Kaj te muči, Njofra?) .

 

Mene lagano muči neodgovaranje na objavu pod nazivom : " Blagoslov ili anatema " , koja je napisana u svibnju mjesecu a sutra bu već lipanj .

 

U odgovoru na moju zamolbu , između ostalog , napisali ste i slijedeće :

" Inace, nema nikakve potreba da mi se obracate strogo formalno, ipak smo na forumu."

 

Moje obraćanje u formi zamolbe je bila zezancija i želja za nečim novim na ovim stranicama .

 

Međutim ta zafrkancija se pokazala kao pun pogodak jer sam za točno jedanaest ( 11 ) sati i trideset dvije ( 32 ) minute dobio čak dva ( 2 ) odgovora .

 

Neformalno , forumaški s alegorijskim elementima napisao sam tekst " Blagoslov ili anatema " i do sada nisam dobio odgovor niti od jedne urednice ili urednika , a niti od moderatorica i moderatora .

 

Mislim da ne drži vodu eventualni izgovor da se nitko nije prepoznao u metaforičnim nazivima osoba na koje je objava naslovljena , zato jer je mjesto objave - Knjiga gostiju - pa to samo po sebi točno određuje kome su upučene objave .

 

Osim toga ako je i bilo kakvih nejasnoća moglo se pitati za pojašnjenje.

 

U nadi da i ova objava neće ostati bez odgovora bilježim se sa štovanjem i želim Vam odlično zdravlje !

 

U Zagrebu 31.5.2007. Božidar Žerjav

 

p.s. Svima čestitam Svjetski dan nepušenja ,

a zagrepčankama i zagrepčanima

Dan grada Zagreba !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija