Jump to content

Vjenčanje u drugoj državi?


louie

Preporučene objave

Čestitke! Evo u najkraćim crtama:

U pogledu uvjeta za sklapanje braka mjerodavno je, za svaku osobu, pravo države čiji je ona državljanin u vrijeme stupanja u brak. (za Vas hrvatsko pravo, za budućeg supruga njemačko pravo).

Za oblike braka mjerodavno je pravo mjesta u kojem se brak sklapa.(francusko pravo)

A jednom kada je brak sklopljen:

Za osobne i imovinske odnose bračnih drugova mjerodavno je pravo države čiji su oni državljani.

Ako su bračni drugovi državljani različitih država, mjerodavno je pravo države u kojoj imaju prebivalište.

Ako bračni drugovi nemaju ni zajedničko državljansvo ni prebivališe u istoj državi, mjerodavno je pravo države u kojoj su imali posljednje zajedničko prebivalište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...
Pozdrav!

Zaručnik i ja razmišljamo da odemo u Pariz na par dana i obavimo vjenčanje tamo sa kumovima.

 

Zašto si komplicirate život potpuno nepotrebno? Nije vam dovoljno komplicirano vaditi potvrde ovdje?

Zar želite riskirati da se zbog kakve besmislene birokratske cake najljepši dan u životu zbog malo dodatnog uzbuđenja pretvori u kafkijansku noćnu moru?

 

Moj savjet - sklopite brak ovdje, pa lijepo mirno otputujte na bračno putovanje tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala :)

 

Ažurirano

 

Zašto si komplicirate život potpuno nepotrebno? Nije vam dovoljno komplicirano vaditi potvrde ovdje?

Zar želite riskirati da se zbog kakve besmislene birokratske cake najljepši dan u životu zbog malo dodatnog uzbuđenja pretvori u kafkijansku noćnu moru?

 

Moj savjet - sklopite brak ovdje, pa lijepo mirno otputujte na bračno putovanje tamo.

 

 

Hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija