Jump to content

Nagodba o otplati kredita


Draganec

Preporučene objave

Radi nepodmirenja duga, banka mi je otkazala kredit 2002.god. i učinila cijeli dug dospjelim i to u iznosu

--glavnica 3.560 eura

-- zatezne kamate 302 eura.

Nadalje su naveli da od dana dospijeća kredita u cijelosti 2002.god. banka na iznos glavnice obračunava zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu.

 

Sklopio nagodbu 2009.god. koja je zapisnikom sastavljena kod Opć.suda uz prisustvo njihovog odvjetnika.

Dogovoreno da se obvezujem uplatiti jednokratno dogovoreni iznos duga (odmah) koji je uplaćen.

Ostalo dugovanje uplaćivati mjesečno što činim i sada; i to u povećanom iznosu na moj zahtjev.

 

Prije nekoliko dana nazovem banku radi saznanja o preostalom dugu.

Službenik mi odgovara da imam ukupno oko 21.000 kn i to kamata 9.500 kn

i troškove postupka oko 10500 kn

 

Ajde u redu, mislim si, troškovi postupka..(kriv sam)

ali kamata...

 

Pitam Vas da li Banka može i dalje i ima li zakonsko pravo na iznos glavnice duga obračunavati zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu?

Njihov odvjetnik je osobno izjavio na sudu da prilikom otplate glavnice (učinjeno) zatezne kamate više ne teku.

 

Samo da Vam dam predodžbu:

Od 6. mjeseca 2009.god.do danas uplatio 23.100,00 kn,a jednokratno po dogovoru u 7 mj.2008.god.iznos od 8.600,00 kn

 

Da li sam u pravu i kako postupiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste nagodbu potpisali i primjerak posjedujete

dug ste dužni isplatiti po nagodbi

ako zahtjev banke prelazi svotu navedenu u nagodbi

obavjestite banku da ste u skladu sa nagodbom vratili dug.

dostavite im kopiju nagodbe .

 

ako imuplatite dio potraživanja

priznajete dug i dužni ste ga i vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hrabrica je napisao:

Kazete da ste kod dogovora platili glavnicu u iznosu od 8600 kn, a na pocetku posta pisete da je glavnica bila 3560€ sto je skoro 26000kn.

Mislim da 2008 godine Vi niste platili glavnicu nego dospjele kamate do tog dana, eventualno dio glavnice, sto stoji u nagodbi?

Sto ste to platili 8600kn? :misli:

 

Prodao braniteljske udjele i uplatio na račun banke navedeni iznos (8.607,90KN) 09.07.2008.god.kojom prilikom su nadležni u banci izjavili da će nakon nakon uplate pristupiti zaključenju nagodbe o podmirenju ostatka duga po predmetnom kreditu.

Učinjeno i izvršeno.

 

Našao sam potvrdu od 12.10.2010.god.gdje stoji:

 

Na dan 12.10.2010.god.visina duga po kreditu iznosi 12.671.90kn.

 

Troškovi ovrhe iznose 10.666,02kn

 

Ukupno 23.337,92kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako ste nagodbu potpisali i primjerak posjedujete

dug ste dužni isplatiti po nagodbi

ako zahtjev banke prelazi svotu navedenu u nagodbi

obavjestite banku da ste u skladu sa nagodbom vratili dug.

dostavite im kopiju nagodbe .

 

ako imuplatite dio potraživanja

priznajete dug i dužni ste ga i vratiti.

 

Poštovani!

 

Nitko ne bježi od duga i potraživanja i "veliko poštovanje prema banci koja mi je odobrila nagodbu"

Nije bio cilj namjernog ne plačanja duga,ali me jednostavno dovela financijska situacija zbog školovanja djece na faksu.

No što je tu je.Mišljenja sam da sam več pretplatio potraživanja.(otplatio gotovo 2 automobila).

Ponovo obratite pozornost na prvi upit glede uplata i odgovore.

Znam samo i sječam se da je njihov zakoniti odvjetnik izjavio na sudu prilikom rasprave o nagodbi,da kada otplatim GLAVNICU,kamat više ne teče.Eto tim rječima je rečeno.Dobio obročnu otplatu od 24 rate.Istječe u 6 mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hrabrica je napisao:

Kazete da ste kod dogovora platili glavnicu u iznosu od 8600 kn, a na pocetku posta pisete da je glavnica bila 3560€ sto je skoro 26000kn.

Mislim da 2008 godine Vi niste platili glavnicu nego dospjele kamate do tog dana, eventualno dio glavnice, sto stoji u nagodbi?

Sto ste to platili 8600kn? :misli:

 

Poštovana/ni!

 

Odgovorio sam,malo prolistajte i ako ste potkovani bankarskim sustavom molim odgovor.

 

Zahvaljujem! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako ste nagodbu potpisali i primjerak posjedujete

dug ste dužni isplatiti po nagodbi

ako zahtjev banke prelazi svotu navedenu u nagodbi

obavjestite banku da ste u skladu sa nagodbom vratili dug.

dostavite im kopiju nagodbe .

 

ako imuplatite dio potraživanja

priznajete dug i dužni ste ga i vratiti.

 

Poštovani! ako ste voljni sjesti i malo razraditi sve što je navedeno po ovom postu,hvala Vam.Nisam više u formi za takove postove,bolest,a i funkcioniranje u zajednici u kojoj se nalazim više nije što je bilo.

Ponovo molim potkovane osobe za gore navedeni predmet za opširniji i stručniji odgovor.Hvala! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nagodbu ste potpisali 2009.godine.

nagodba je ustvari ugovor o vračanju kredita.

ako ste kredit vratili u skladu sa nagodbom (provjerite nagodbu /ugovor)tada niste dužni plaćati neke kamate.

ako niste ispunili uvjete nagodbe i nisteu ugovorenom roku platili dug tada ste dužni platiti kamate na iznos koji niste na vrijeme platili.

a nagodbu ili ugovor je moguče raskinuti

za što trebate obavješteni od druge strane (potpisnika ugovora/nagodbe)

 

ako platite dio potraživanja koj je bio prije postignute nagodbe

tada priznajete dug i dužni ste isti dug namiriti.

 

imate primjerak nagodbe i uplatnice za dug po ngodbi

i nije problem izračunati dali postoji dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nagodbu ste potpisali 2009.godine.

nagodba je ustvari ugovor o vračanju kredita.

ako ste kredit vratili u skladu sa nagodbom (provjerite nagodbu /ugovor)tada niste dužni plaćati neke kamate.

ako niste ispunili uvjete nagodbe i nisteu ugovorenom roku platili dug tada ste dužni platiti kamate na iznos koji niste na vrijeme platili.

a nagodbu ili ugovor je moguče raskinuti

za što trebate obavješteni od druge strane (potpisnika ugovora/nagodbe)

 

ako platite dio potraživanja koj je bio prije postignute nagodbe

tada priznajete dug i dužni ste isti dug namiriti.

 

imate primjerak nagodbe i uplatnice za dug po ngodbi

i nije problem izračunati dali postoji dug.

 

Poštovani bovu i ostali pratioci posta.

 

Redovito uplačujem rate od dana potpisivanja nagodbe u uvečanom iznosu.-1.100 kn mj od 01.06.2009.god.

Izjavio je njihov odvjetnik na sudu(ne želim ga imenovat)"kada otplatite GLAVNICU,kamata više ne teče"

 

Ne znam da li sam bio do nekle jasan.

Osobnog sam mišljenja da sam več pretplatio kredit u cijelosti,međutim ne znam se pismeno izrazit prema banci ili ovlaštenim tijelima,stoga ponovo molim pomoć u vezi realizacije istog.Hvala! :kavica:

 

Preko 200 pogleda na post i ništa... da li je moguće da postoje samo nagađanja ,a ne i konkretni odgovor po Zakonu,o kojem Vi odlučite. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Redovito uplačujem rate od dana potpisivanja nagodbe u uvečanom iznosu.-1.100 kn mj od 01.06.2009.god.

Izjavio je njihov odvjetnik na sudu(ne želim ga imenovat)"kada otplatite GLAVNICU,kamata više ne teče"

 

 

ostavi se4 izjava odvjetnika protivne strane ako nije napisana i potpisan ili snimljena ili izjavljena pred svijedocim.

 

bitna je nagodba i ono što piše u nagodbi.

ako ne uplatiš jednu ratu ratu duga iz nagodbe

nagodba se može raskinuti (predpostavljam da je tako navedeno)

dug si priznao i banka traži povrat priznatog duga.

 

ako smatraš da si dug preplatio

izračunaj ili plati stručnu osobu da izračuna visinu duga sa ugovorenim kamatama ,otplaćeni dug i koliko ostaje za platiti ili ako je dug preplaćen .

 

ako je dug preplaćen od banke tužbom

radi stjecanja bez osnova tražiti povrat više uplaćenih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija