Jump to content

ovrha sinovljeve kuće zbog očevog duga


tonko7

Preporučene objave

Molim da mi netko realno iskusan odgovori može li ovrhovoditelj zaplijeniti kuću u vlasništvu moga maloljetnog sina koji ne živi samnom u zajedničkom kućanstvu ( živi sa bivšom suprugom na drugoj adresi koja mu je nakon razvoda z.skrbnik ) u ovršnom postupku protiv mene kao oca - ovršenika? Ja inače živim u predmetnoj sinovljevoj kući koja je bila u mojem vlasništvu dok je nisam poklonio maloljetnom sinu , sve prije završetka, odnosno okončanja višegodišnjeg drugostupanjskog postupka u kojem mi je dokazano postojanje duga prema ovrhovoditelju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A bili se možda ovršenik bolje zaštitio da predmetnu kuću proda prije završenja postupka u kojem bi mu se priznalo postojanje duga prema ovrhovoditelju..., nekome npr. tko mu nije naslijedni red, bili u tome slučaju ovrhovoditelj imao jednake šanse za pobijanje i kupoprodajnog ugovora...?

 

molim odgovor, stvarno jr frka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 godina kasnije...
A bili se možda ovršenik bolje zaštitio da predmetnu kuću proda prije završenja postupka u kojem bi mu se priznalo postojanje duga prema ovrhovoditelju..., nekome npr. tko mu nije naslijedni red, bili u tome slučaju ovrhovoditelj imao jednake šanse za pobijanje i kupoprodajnog ugovora...?

 

molim odgovor, stvarno jr frka...

Kupcu ćete "pokloniti" i dug zbog kojeg će vas on tužiti i dobiti spor jer niste bili iskreni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da predmetnu kuću proda prije završenja postupka u kojem bi mu se priznalo postojanje duga prema ovrhovoditelju..., nekome npr. tko mu nije naslijedni red, bili u tome slučaju ovrhovoditelj imao jednake šanse za pobijanje i kupoprodajnog ugovora...?

Relevantne odredbe Zakona o obveznim odnosima,za konkretan slučaj glase;

Članak 66.

(1) Svaki vjerovnik čija je tražbina dospjela za isplatu, i bez obzira kad je nastala može pobijati pravnu radnju svog dužnika koja je poduzeta na štetu vjerovnika.

Članak 67.

(1) Naplatno raspolaganje može se pobijati ako je u vrijeme raspolaganja dužnik

znao ili mogao znati da poduzetim raspolaganjem nanosi štetu svojim vjerovnicima i

ako je trećoj osobi s kojom je ili u čiju je korist pravna radnja poduzeta to bilo

poznato ili moglo biti poznato.

(2) Ako je treća osoba dužnikov bračni drug, ili krvni srodnik u ravnoj liniji, ili u

pobočnoj liniji do četvrtog stupnja, ili po tazbini do istog stupnja, smatra se da joj je

bilo poznato da dužnik poduzetim raspolaganjem nanosi štetu vjerovniku, osim ako

dokaže suprotno.

Članak 71.

(1) Tužba za pobijanje može se podnijeti u roku od jedne godine za raspolaganje iz

članka 67. stavka 1. ovoga Zakona, a za ostale slučajeve u roku od tri godine.

(2) Rok se računa od dana kad je poduzeta pravna radnja koja se pobija,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija