Jump to content

Molim vas pomoć - dug za stambeni kredit, porezni dug


pahuljice

Preporučene objave

Poštovani,

molim vas pomoć i savjet...

Naime, moja mama ima stambeni kredit u švicarcima...Nakon što je rata narasla sa 3000 na 5500 kn i nakon što je moja mama bila prisiljena zatvoriti obrt koji nije išao, dug za stan se popeo na cca 90 000 kn. Isto tako mama za taj obrt ima porezni dug cca 80 000 kn. Zbilja nije da nije htjela plaćati, nego nije imala odakle. Sada je porezna sjela na stan. Mama trenutno radi i prijavljena je na 4 sata i u stanu u kojem živimo ona, tata, sestra i ja s dvoje male djece, trenutno radi samo ona. Nije da ne želimo raditi, borimo se nogama i rukama, ali ne možemo naći posao na duže i kod nekoga tko bi nas prijavio...

Moje pitanje je što sad? Žaliti se da bi prolongirali taj postupak da ne ostanemo bez stana, i kome? Tko ima prednost, banka ili porezna uprava? Što napraviti, što pokušati da ne ostanemo bez stana? Sestra i ja smo mlade, mi ionako razmišljamo da odemo iz zemlje, ali ne znam kako pomoći roditeljima, jer dok ne odemo, mi živimo ovdje, u tom stanu...

Molim Vas pomozite!

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Iskreno, mislila sam da je možda netko ima sličan slučaj, pa na neki način je uspio prolongirati naplatu potraživanja...

I sestra i ja smo magistrice ekonomije u potrazi za poslom, tako da jedina donacija na vidiku bi bila da odemo trbuhom za kruhom, pa na taj način pomognemo roditeljima.

Hvala još jednom na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako postoji mogućnost dogovorite se sa nekim (familija,prijatelji) o dizanju kredita i pokrivanju duga . kao zalog za vraćanje duga upisat fiducijsko vlasništvo na nekretnini.

ako porezna proda nekretninu (u ovrsi) neće naplatiti dug .

pitanje je dali će i banka naplatiti svoje potraživanje.

u ovršnom postupku nekretnina se prodaje za puno manju cijenu.

dug i dalje postoji i rastu sam kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija