Jump to content

Privremeni status HRVI-a


ILIJAS6

Preporučene objave

Molim znalce da daju odgovor, koliko dugo može trajati privremeno rješenje sa priznatim statusom hrvi-a?

 

-prvi put priznat status hrvi-a 30.03.2010. privremeno

-drgi put tj 30.02.2013.drugostupanjskim rješenjem produžuje privremeni status do mjeseca prosinca(12).2013. godine.

 

Dali po sili zakona privremeno rješenje prestaje sa danom 30.03.2013,kada ističe zakonski rok od tri godine privremenosti,ako da dali pokrenuti postupak sada odmah,ili se mora čekati 12 mjesec ove godine za pokretanje postupkaa, kako je rješeno na drugostupanjskom tijelu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim znalce da daju odgovor, koliko dugo može trajati privremeno rješenje sa priznatim statusom hrvi-a?

 

-prvi put priznat status hrvi-a 30.03.2010. privremeno

-drgi put tj 30.02.2013.drugostupanjskim rješenjem produžuje privremeni status do mjeseca prosinca(12).2013. godine.

 

Dali po sili zakona privremeno rješenje prestaje sa danom 30.03.2013,kada ističe zakonski rok od tri godine privremenosti,ako da dali pokrenuti postupak sada odmah,ili se mora čekati 12 mjesec ove godine za pokretanje postupkaa, kako je rješeno na drugostupanjskom tijelu!

 

Postupak pokreni otprilike 3 mjeseca prije isteka, dakle negdje u rujnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim znalce da daju odgovor, koliko dugo može trajati privremeno rješenje sa priznatim statusom hrvi-a?

 

-prvi put priznat status hrvi-a 30.03.2010. privremeno

-drgi put tj 30.02.2013.drugostupanjskim rješenjem produžuje privremeni status do mjeseca prosinca(12).2013. godine.

 

Dali po sili zakona privremeno rješenje prestaje sa danom 30.03.2013,kada ističe zakonski rok od tri godine privremenosti,ako da dali pokrenuti postupak sada odmah,ili se mora čekati 12 mjesec ove godine za pokretanje postupkaa, kako je rješeno na drugostupanjskom tijelu!

3 puta se mora izači pred 1.st komisiju, te nakon toga se odlučuje o trajnom statusu hrvi-a. Nema veze koliko godina je prošlo. U mom slučaju zahtjev sam podnio krajem 2005, a trajni status sam ostvario tek početkom 2012 godine.

 

3 puta pred komisiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od prvog izlaska na prvo stupanjsko POVJERENSTVO do dobivanja konačnog rješenja o stalnom statusu HRVI od drugostupanjskog POVJERENSTVA ima najmanje četiri(4) godine.Ako se računa od trenutka kada prvi puta predaš dokumentaciju za prvo stupanjsko liječničko POVJERENSTVO tj. i to čekanje na POVJERENSTVO zna trajati i po 6 mjeseci tako da u biti to bude 4 do 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilo je da nema pravila,naime Pravilnikom o utvrđivanju oštećenja organizma propisano je: privremeno tri godine,pa onda trajno.

Međutim iz iznesenih primjera proizilazi da DLP se ne drži propisanog pravila,pa odokativno odrđuje trajni status hrvi,čemu onda propis tri godine pa onda trajno.

Znam osobno da se nakon dvi godine privremenog statusa dobilo trajno,isto znam da odmah nakon pokrenutog postupka tj. nakon prvog pregleda kod PLP,drgostupanjsko odmah nakon tog odredilo trajno.

Upravo stoga ispda da pravilo nema pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

molio bih Vas za savjet

2006. g. plp split 30 % privremeno

dlp zagreb manje od 20 %

tužio sam upravnom sud koji poništava rješenje dpl i vrača postupak na početak

2012. g. dlp 20% privremeno i to od 1.1. 2006 g

2013. g. plp 30 % privremeno do 30. 3. 2014.g

 

interesira me dali ja nakon toliko godina imam pravo na trajno priznavanje tj. dali da se žalim na ovo riješenje i tražim da mi priznaju status hrvi za trajno jer u pravilniku stoji da privremeno može biti samo tri godine hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bih Vas za savjet

2006. g. plp split 30 % privremeno

dlp zagreb manje od 20 %

tužio sam upravnom sud koji poništava rješenje dpl i vrača postupak na početak

2012. g. dlp 20% privremeno i to od 1.1. 2006 g

2013. g. plp 30 % privremeno do 30. 3. 2014.g

 

interesira me dali ja nakon toliko godina imam pravo na trajno priznavanje tj. dali da se žalim na ovo riješenje i tražim da mi priznaju status hrvi za trajno jer u pravilniku stoji da privremeno može biti samo tri godine hvala

 

ja ti nebi preporučio da se žališ pogotovo upravnom sudu jer ćeš samo izgubiti vrijeme čekajući,nisi jedini ja sam u postupku od 2005 znači samo 8 godina i još nemam za trajno,meni su rekli u splitu da mora proći 3 godine od prvog drugostupanjskog riješenja da bi se dobilo za trajno,naravno to ti vrijedi kako za koga kao i u svemu ostalom u lijepoj našoj,moraš biti strpljiv jer godine idu,dobio 10 godina prije ili poslije nije to tako strašno,bitno je samo da si živ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bih Vas za savjet

2006. g. plp split 30 % privremeno

dlp zagreb manje od 20 %

tužio sam upravnom sud koji poništava rješenje dpl i vrača postupak na početak

2012. g. dlp 20% privremeno i to od 1.1. 2006 g

2013. g. plp 30 % privremeno do 30. 3. 2014.g

 

interesira me dali ja nakon toliko godina imam pravo na trajno priznavanje tj. dali da se žalim na ovo riješenje i tražim da mi priznaju status hrvi za trajno jer u pravilniku stoji da privremeno može biti samo tri godine hvala

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

prijatelju, nisi napisao dali si dobio riješenje DLP o potvrdi PLP-a o priznavanju 30% privremeno, jer se može desiti a i mislim da je prošlo dosta vremena da ti DLP odredi odmah RVI za stalno samo je pitanje postotka,ako dobiješ od DLP o nastavnom priznanju privremeno sa manjim postotkom ili istim kao i PLP nemoj se žaliti već nastavi sa liječenjem i skupljaj dokumentaciju za slijedeći izlazak pred komisiju. Toliko od mene.Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

prijatelju, nisi napisao dali si dobio riješenje DLP o potvrdi PLP-a o priznavanju 30% privremeno, jer se može desiti a i mislim da je prošlo dosta vremena da ti DLP odredi odmah RVI za stalno samo je pitanje postotka,ako dobiješ od DLP o nastavnom priznanju privremeno sa manjim postotkom ili istim kao i PLP nemoj se žaliti već nastavi sa liječenjem i skupljaj dokumentaciju za slijedeći izlazak pred komisiju. Toliko od mene.Pozdrav!!

 

nisam još zato i pitam jer sam riješenje plp drugi put dobio jučer a imam 15 dana za žalbu pa ne znam što napraviti dali čekati ili se žaliti na to privremeno postotak nije u ovom slučaju upitan hvala na brzom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam još zato i pitam jer sam riješenje plp drugi put dobio jučer a imam 15 dana za žalbu pa ne znam što napraviti dali čekati ili se žaliti na to privremeno postotak nije u ovom slučaju upitan hvala na brzom odgovoru

 

Kažeš da imaš 15 dana. Dakle , ured državne uprave čeka to vrijeme i onda šalje na DLP. Raspitaj se kod njih. Ne srljaj sa žalbama i tužbama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

interesira me dali ja nakon toliko godina imam pravo na trajno priznavanje tj. dali da se žalim na ovo riješenje i tražim da mi priznaju status hrvi za trajno jer u pravilniku stoji da privremeno može biti samo tri godine hvala

 

Što se više budeš tužakao i žalio više ćeš i čekati, a i načekati se jer tako samo usporavaš svoj status ostvarivanja prava na HRVI.

 

Kod tebe su mijenjali postotak, sačekaj i budi strpljiv.

 

Dobro je napisao hasko da ne srljaš sa tužbama i žalbama.

 

Ne možeš glavom kroz zid (jedino ako je zid samo od stiropora - neožbukan, bez edelupca i mreže) jer ćeš samo sebi napraviti probleme.

 

A trajni status ćeš dobiti kad komisija procijeni da si ispunio uvjete za ostvarivanje prava HRVI za stalno. Samo se redovno liječi i ne bi trebalo biti problema sa komisijama i povjerenstvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani!od 2003 "ganjam" invalidnost i ni po treći put nisam dobio za stalno nego privremeno do 30.09.2013

 

Ažurirano

 

poštovani!od 2003 "ganjam" invalidnost i ni po treći put nisam dobio za stalno nego privremeno do 30.09.2013

------------------------------------------------------------------------------------------------

prijatelju ništa čudno, ima dosta slučajeva kojima je RVI priznat tek nakon 4 ili 5 izlazaka pred komisiju, zato ne očajavaj zbog toga, glavno da je produženo, doći će i za stalno.Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima nekih (moj kum) status 20% HRVI za stalno (još odavno - prije 57-17-godina) - nabrljao tijekom DR-a (pravio bombe - Oltovke u Višnjevcu i i bio u Narodnoj zaštiti i bomba eksplodirala uslijed nestručnog pravljenja bombi), i sada čovjek nema niti status branitelja, a ima status HRVI 20%, moj prijatelj koji je bio sa njim tijekom eksplozije ostao bez podlaktice i oka, pa se prije nekoliko 4-5 godina bacio pod vlak, a i još jedan moj susjed ostao bez neloliko metara crijeva tijekom te eksplozije ali je Hvala Bogu živ).

 

Nitko od njih nema status branitelja jer su bili u Narodnoj zaštiti..

 

Eto..........yebeš situaciju... :-(

 

 

 

 

-----------------------------

Tko voli Iron Maiden - odvrni zvučnike do yaya:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj Mrljo jel tebi danas dobro, vidim gore zacrnio a dolje razveselio, ajd udri brigu na veselje , neka treba tako, što samo crnilo da bude , moraš nekad bit i vesel :)

 

Ja sam socijalno osjetljiv, pogotovo prema braniteljima.

 

Yebeš situaciju ( mi , kako tko, imamo kakvu - takvu mirovinu, moja odlična - Brigadir-100% vojno - rat, ali nije to -to).

 

Mnogi branitelji sada žive u gorim uvjetima nego za vrijeme rata i granatiranja.

 

Treba djecu zaposliti kad završe školu da se naša djeca ne boje za egzistenciju i za svoju djecu (naše unuke)i da žive u nekakvom kakvom-takvom "miru", a ne u strahu za svoju egzistenciju.

 

Danas-sutra, kad mi branitelji i HRVI pocrkamo (a sve se bojim da to ovima u HZMO-u "neće odgovarati" ,ili kad bi svi mi branitelji masovno izvršili suicid, zamisli kako bi ih rasteretili i koji bi to bio dobitak za proračun -jel tako druže Liniću?!).

 

Posla nema, plaće nikakve - u vražju mater (tko će nam djecu zaposliti ako posla nema, a posla nema, ne samo za djecu branitelja već posla nema uopće za bilo koga, osim za neke, a znamo koje.....).

 

I naravno, svatko tko je sudjelovao u ratu se trudi da ostvari mirovinu jer nema drugog izlaza da svojoj obitelji ostvari kakav-takav prihod, bar za režije, a i oni koji su zaista oboljeli će sada sve teže ostvarivati svoja prava jer rat je odavno prošao.

 

:tilt::vjeruj::bang::bang::bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si, al nejde , što dalje to gore, hebi ga.Nažalost tako je ,dok smo ratovali imali smo i neku kintu, al glava u torbi, a niko nije ni mislio na to, nekako smo zbrinuli obitelj, djecu, al sad , sad moraš bit umjetnik za preživit.Tko se nije uspio zbrinuti kako tako nije mu brate lako, znam ja to.Dvaput sam gradio svoju sirotinju, da se skrasimo makar i u šuplje, hebate kad se sjetim dođe mi uh , zato velim treba sve probat, nije im lako. :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...........sad moraš bit umjetnik za preživit...

 

Sada da bi bio umjetnik možeš samo razbacivati umjetno gnojivo.

 

A pitaj slavonskog seljaka koji je kupio traktor na kredit (uz tzv"povoljne kredite") kako mu je sada.

 

Novaca za otplatu traktora-kredita nema jer je poljoprivreda ošla u vražju mater.

Goriva za traktor ima, ali samo za prosvjede i "naguzit" traktor na sred ceste.

 

A koliko je branitelja koji su "zagrizli udicu" i nayebali?

I borili se za svoju državu koja im je dala srednji prst.

 

Ali idemo mi u Europsku uniju. Sada će nam biti bolje.

Bit će više kontejnera za smeće gdje ćemo imati mjesta za spavanje.

 

Ja nisam zagrizao udicu, traktor znam vozit - pogotovo zafitiljiti se sa Johandere ravno u policijsku postaju...:.))

 

Baš me zanima kako se upravlja sa tim strojem (Johandere) , pogotovo ako bi mi netko htio pokazati u blizini policijske uprave.

 

:-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

... Pozdrav !!

 

... eto da Vas obavjestim o mojoj još uvijek trnovitoj stazi ... u opčoj invalidskoj mirovini sam ( kumuliranoj ) od 2006g ... zahtjev za HRVI predan u roku 31.12.2005 (a naravno i s tim i dokumentacija za IM ) temeljem bolesti PTSP ... prvostupanjska mi 15.11.20107g dala 30% teškog stupnja PTSP-a što drugostupanjska odbija već u 4. mj. 2008g. ... odlučio sam poštivat pravni lijek ( savjetovano mi je ) te sam pokrenuo Upravni spor ... nakon 3,5 g. dobijam odbijenicu od Upravnog u vezi HRVI-a ... imam riješenje mirovinskog 50%- 50% a ove sam godine 13.3. podnio zahtjev za ponovno utvrđivanje tjelesnog oštečenja temeljem bolesti PTSP-a ... več 22. svibnja 2013g prisustvujem IK u Park stara Trešnjevka - Zagreb gdje mi PLP uvidom u moju med. dokumentacije daje ponovno - privremeno na godinu dana HRVI 30% temeljem bolesti PTSP ... idemo dalje " NEMA PREDAJE " ps. lječite se !!

 

... i da rješenje od RH - Ured državne uprave sam dobio 17. lipnja 2013g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija