Jump to content

Čistoća doo - 2 načina naplate


binebi

Preporučene objave

Smije li Čistoća doo meni naplaćivati u sluge po m2, a prvom susjedu po volumenu?

Naime Čistoća je poslala obavijest (negdje u 3. ili 4. mjesecu) da od 1.5.2015. počinje naplaćivati svoje usluge po volumenu i zatražila da potpišemo novi ugovor. Obzirom da meni ne trebaju njihove usluge (nitko tamo ne živi), nisam ništa potpisala. Uplatnice mi i dalje stižu po starom načinu obračuna (m2). Na njihovoj web stranici piše da do potpisivanja novog ugovora naplata se obračunava po starom načinu. Smiju li oni istovremeno naplaćivati na dva načina i što da učinim da mi prestanu slati uplatnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smije li Čistoća doo meni naplaćivati u sluge po m2, a prvom susjedu po volumenu?

Naime Čistoća je poslala obavijest (negdje u 3. ili 4. mjesecu) da od 1.5.2015. počinje naplaćivati svoje usluge po volumenu i zatražila da potpišemo novi ugovor. Obzirom da meni ne trebaju njihove usluge (nitko tamo ne živi), nisam ništa potpisala. Uplatnice mi i dalje stižu po starom načinu obračuna (m2). Na njihovoj web stranici piše da do potpisivanja novog ugovora naplata se obračunava po starom načinu. Smiju li oni istovremeno naplaćivati na dva načina i što da učinim da mi prestanu slati uplatnice?

 

smiju šta hoće ako se ne žališ.

pošalji pismeni prigovor (sa povratnicom, što čuvaš sa pismenom ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naplata po volumenu znači - po volumenu kante. Kanta se dobije od Čistoće. Ako nemam NJIHOVU kantu, neće mi odvoziti smeće. Iz toga sam ja zaključila da ne bih trebala plaćati niti 'paušal'.

 

Dok se naplaćivalo po m2 stambene površine imali su kategoriju 'hladni pogon' - to mi je bilo OK, jer je podrazumjevalo da odvoze i moje smeće.

 

Ne znam zaključujem li ispravno.

 

Ugovor nisam vidjela, jer su oni poslali obavijest o promjeni načina naplate i formular za odabir veličine kante, a ugovor bi dobili nakon što im pošaljemo popunjeni formular. Ja nisam poslala formular jer mi ne treba kanta, ali sam poslala upit na njihovu e-poštu trebam li sklapati ugovor, na što mi oni nisu ništa odgovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naplata po volumenu znači - po volumenu kante. Kanta se dobije od Čistoće. Ako nemam NJIHOVU kantu, neće mi odvoziti smeće. Iz toga sam ja zaključila da ne bih trebala plaćati niti 'paušal'.

 

Dok se naplaćivalo po m2 stambene površine imali su kategoriju 'hladni pogon' - to mi je bilo OK, jer je podrazumjevalo da odvoze i moje smeće.

 

Ne znam zaključujem li ispravno.

 

Ugovor nisam vidjela, jer su oni poslali obavijest o promjeni načina naplate i formular za odabir veličine kante, a ugovor bi dobili nakon što im pošaljemo popunjeni formular. Ja nisam poslala formular jer mi ne treba kanta, ali sam poslala upit na njihovu e-poštu trebam li sklapati ugovor, na što mi oni nisu ništa odgovorili.

 

http://www.huzp.hr/?page_id=125 otvori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što kaže Odluka o odvozu komunalnog otpada (ili sličnog naziva) Općine/Grada?

 

 

godina 2014, Broj 16 od 4. srpnja 2014.

 

Odluka o javnoj usluzi prikupljanja miješanog komunalnog otpada, biorazgradivog komunalnog otpada i odvojenog prikupljanja otpadnog papira, metala, stakla, plastike i tekstila te krupnog (glomaznog) komunalnog otpada u Gradu Zagrebu...

NEUSELJENI STAMBENI I POSLOVNI PROSTORI

Članak 24.

 

Vlasnici neuseljenih stambenih i poslovnih prostora dužni su davatelju usluge plaćati naknadu za prijevoz miješanog komunalnog otpada po posebnoj cijeni određenoj cjenikom davatelja usluga.

...

 

Znači ipak rade po zakonu. Ja sam mislila da love u mutnom kada mi nisu odgovorili na upit na e-poštu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ipak rade po zakonu. Ja sam mislila da love u mutnom kada mi nisu odgovorili na upit na e-poštu.

 

Rade po zakonu, a zakon obvezu veže uz vlasništvo objekta, uz napomenu da Općine/Gradovi svojim odlukama mogu razvrstati obveznike temeljem kriterija stanovanja, povremenog boravka i slično, što i rade (dosad još nisam čuo za suprotan primjer).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A gle što kažu 'Opći uvjeti poslovanja'

VI. NEUSELJENI PROSTORI KORISNIKA SKUPINA 1. I SKUPINA 2.1.

 

Članak 8.

...

U razdoblju dok je prostor u stanju mirovanja Korisniku će se obračunavati samo naknada za prijevoz miješanog komunalnog otpada (hladni pogon).

...

 

Članak 20.

Ukupna naknada za prijevoz i zbrinjavanje miješanog komunalnog otpada određuje se umnoškom zaduženog volumena spremnika za miješani komunalni otpad, broja odvoza miješanog komunalnog otpada u tijeku jednog mjeseca i naknade za preuzimanje jedne litre miješanog komunalnog otpada. Za pojedinog korisnika iz skupine 1 navedeni se ukupni iznos množi s njegovim pripadajućim udjelom koji je definiran zajedničkim Ugovorom zajednice korisnika.

 

Što znači da se obračunava 'samo' 'naknada za prijevoz', kad se ta naknada dobiva množenjem s volumenom spremnika koji je u mojem slučaju 0 litara?

 

@bovu - jesam, otvorila sam i pročitala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A gle što kažu 'Opći uvjeti poslovanja'

 

 

Što znači da se obračunava 'samo' 'naknada za prijevoz', kad se ta naknada dobiva množenjem s volumenom spremnika koji je u mojem slučaju 0 litara?

 

@bovu - jesam, otvorila sam i pročitala

 

i za druge koje interesira.

http://www.huzp.hr/disre131126.pdf

http://www.huzp.hr/smece140529.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Odgovorili su mi da imaju puno prigovora i da će mi odgovoriti u najkraćem mogućem roku. Koliko da čekam taj njihov 'najkraći mogući rok'?

 

pismeno se obrati i Ministarstvu gospodarstva.

traži nadzor nad pružateljem usluge zbog nezakonite naplate usluge koju večinom ne koristiš (po m2 prostora).

http://www.huzp.hr/wp-content/uploads/2015/03/mzoup150624.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija