Jump to content

j.d.o.o. u mirovanju


Josip Margetic

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani,

koliko je meni poznato Zakon o trgovčkim društvima ne poznaje "mirovanje". Postoji nešto, što bi se moglo tako nazvati, kod obrta do godine dana.

 

Čim je tvrtka upisana u sudski registar ona postoji i "radi". Bez obzira obavlja li ili ne poslovnu djelatnost. S toga aspekta nema jedino obveze prema porezu na dobit.

No, sva ostala davanja, zdravstveno, mirovinsko, komora, naknade poslovne banke, ste dužni plačati.

 

Ukratko, ne poslujete, ne želite poslovati ili ne možete, obveze su i dalje obveze i njih ne možete izbjeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je postavljeno 16.03 2016,g.

 

Bilo je bez i jednog odgovora do prije par dana.

 

Nameče se pitanje,,ako ste toliko brižni,,zašto niste gospodinu odgovorili davno prije.

 

Sad,kad sam uzeo vremena ,da retroaktivno odgovorim na pitanja sa 0 odgovora,

 

Vi ste se našli,,ne da dajete odgovor osobi koja je postavila pitanje,,

 

več da mi poklapate odgovor.

 

Nemojte to u buduće raditi !

 

Frenki zg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je postavljeno 16.03 2016,g.

 

Bilo je bez i jednog odgovora do prije par dana.

 

Nameče se pitanje,,ako ste toliko brižni,,zašto niste gospodinu odgovorili davno prije.

 

Sad,kad sam uzeo vremena ,da retroaktivno odgovorim na pitanja sa 0 odgovora,

 

Vi ste se našli,,ne da dajete odgovor osobi koja je postavila pitanje,,

 

več da mi poklapate odgovor.

 

Poštovani Frenki, ne razumijem baš u čemu je vaš problem. Kao prvo, to što nije odgovoreno prije znaći samo (vi ste se koncentrirali na jedan podforum a mi moramo na sve) da se nama moderatorima može desiti da nam od toliko pitanja na formu i privatnim porukama promakne neko..ili više njih..ili smatramo da se već u ponuđenima na sličnu temu može naći odgovor..pa kad ste već podigli temu nakon tri mjeseca i dali odgovor mogli ste dati točan (pitam se onda je li to vaš problem?) ili preskočiti pitanje..pa sam se naravno ja našao, kad se već korisnik javio s potpitanjem, da odgovorim točno na pitanje, i to nema veze s nikakovim poklapanjem..

 

Nemojte to u buduće raditi !

 

Kao drugo, NARAVNO da ću to ubuduće napraviti i u bilo kojem drugom slučaju, odgovorili vi, ili netko drugi. Jer se ne radi o nekakovom mom hiru, samo o dobrobiti korisnika.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste g.Moderatoru, točno odgovorili na pitanje !

1. Stavljanje Društva u mirovanje se radiu Poreznoj,i u to vrijeme,,ne podnosite obrasce za mjesečni ili 3-mjesečni obračun PDV-a.

2. ako je Firma bila u prošloj poslovnoj godini u mirovanju, niste dužni ni podnositi poreznu prijavu, več je dovoljno da na komadu papira date izjavu da je firma bila u mirovanju i da za prošlu poslovnu godinu nije imala promete po računu , to potpišete,ovjerite žigom firme,i ti jeto,

3. O kakvom porezu na dobit je riječ,,ka je firma bila u mirovanju,,znači nije imala prometa po poslovnom računu ?

4. DOPRINOSI,,PRIREZI,,PLAČE,I OSTALO,,,u pitanju nigdje ne stoji da firma ima bilo koga zaposlenog,,Pitanje je,,DALI MOGU,,OTVORITI,,,FIRMU I ODMAH JE STAVITI U MIROVANJE ? !

 

Nije mi donikakvog prepucavanja,,niti imam bilo kakav problem.

 

Probleme imaju korisnici na forumu kojiovdje traže odgovore i riješenja za ista .

 

PREKLAPANJE, Prvi puta mi se desilo, da mi netko daje odgovor na ,,odgovor,,,

što više,,ukazuje mi da nisam dao ispravan odgovor,,!!

 

Odgovor je u potpunosti ispravan,,u cijelosti,,ne odgovaram,,na pretpostavke,,več na onošto je trenutno napisano,a napisano je to,što je napisano,

Več nekoliko puta,pokušavamskrenutipažnju korisnicima,,da daju štoopširnija pitanja sa što više informacija,,tako da se ne odgovara po PRETPOSTAVCI,,več po točnom pitanju.

U, ovom pitanju,,na primjer, nigdje ne piše da firma ima radnike ni koliko,,

pitanje je HIPOTETSKO,,znači,,koliko sam shvatio pitanje,,

Korisnik još nije vlasnik firme,,več ju namjerava otvoriti,

 

Poz. Frenki zg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste g.Moderatoru, točno odgovorili na pitanje

 

Poštovni Frenki,

mogao bih sad pisati nadugačko i naširoko, ali hajdemo pojednostaviti.

 

Sve je jasno oko toga da tvrtka u biti ne mora imati uposlenih, samom odlukom Ustavnog suda koji je odredbe obveznog zapošljavanja ukinula jer su bile u suprotnosti sa člankom 49 Ustava RH.

 

Pa tako ni Zakon o radu ne propisuje obvezno sklapanje ugovora o radu za određenu kategoriju djelatnika u trgovačkom društvu koji obavljaju određene poslove za društvo.

 

No, ono što kažu odredbe Zakona o trgovačkim društvima je da prije upisa u sudski registar tvrtka mora imenovati članove uprave društva. Slijedom toga i sukladno članku 12. Zakona o mirovinskom osiguranju, članovi uprave trgovačkog društva moraju se obvezno osigurati ukoliko nisu osigurani po drugoj osnovi. Na osnovi članka 7. stavka 1. točke 4. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju članovi uprave trgovačkih društava obvezno se osiguravaju, ukoliko nisu osigurani po drugoj osnovi.

 

Nadalje, kako već spomenuti Zakon o radu ne propisuje obvezu sklapanja ugovora o radu, s datumom upisa u sudski registar, članovi uprave, obvezni su prijaviti se na mirovinsko i zdravstveno osiguranje putem propisanih tiskanica, te temeljem rješenja Porezne uprave moraju sami, na svoj teret, plaćati doprinose.

 

Kako je dio pitanja bio i "može li sklapati ugovore" i "prva uplata", potreban je i račun u poslovnim bankama.

 

Dakle, imamo obvezu doprinosa, naknade poslovne banke i svakako komora. Pa pročitajte još jednom post #4 te vidite što to nije točno.

 

O kakvom porezu na dobit je riječ,,ka je firma bila u mirovanju,,znači nije imala prometa po poslovnom računu ?

 

Još jednom moram ponoviti, pročitajte ponovo. Dakle u aspektu toga da nije bilo poslovne aktivnosti, nema ni obveze poreza na dobit.

 

Da još jednom ponovim, kako ne bi dobio "čestitku" porezne, sve je ovo samo u interesu dobrobiti korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

 

I, ja ovo radim čisto iz Dobrobiti Korisnika i Članova Portala,,a to je i vidljivo,

iz vremena kad odgovaram na pitanja.

To su, obično sitni nočni sati kad nađem malo vremena.

Uz ovaj Portal imam i Svoju Grupu na FB,tako , sve u svemu, to mi je više Hobi.

Ali, do određenih pogrešaka u Odgovorima dođe,ali, sve isključivo o manjku informacija i podataka,koje Članovi,kad postave pitanje ,napišu.

Ja sam več nekoliko puta, pisao o tome, da kod postavljanja Pitanja daju što više podataka i da budu konkretni u traženju Odgovora,jer bez dovoljno podataka,ispadne,

po Sistemu,Koliko daš- Toliko dobiješ.

 

Poz. frenki zg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

 

I, ja ovo radim čisto iz Dobrobiti Korisnika i Članova Portala

 

..ni ne sumnjamo u to..te je zbog toga svaki korisnik koji svojim odgovorima može pomoći ostalima dobrodošao..

 

Ali, do određenih pogrešaka u Odgovorima dođe,ali, sve isključivo o manjku informacija i podataka,koje Članovi,kad postave pitanje ,napišu.

Ja sam več nekoliko puta, pisao o tome, da kod postavljanja Pitanja daju što više podataka i da budu konkretni u traženju Odgovora

 

..onda možete zamisliti kako je tek nama..pa me još više začudila vaša reakcija (btw, malo smanjite uskličnike, u neverbalnoj komunikaciji označavaju upozorenje)..

 

..ja mogu samo još jednom zamoliti i vas i ostale korisnike..pročitajte gdje i što piše, ako treba i nekoliko puta, pa do nesporazuma vjerovatno neće dolaziti..Lp..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija