Jump to content

Stanodavac ne želi prijaviti prebivalište


Jaca Fist

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Dakle , prije 7 mjeseci uselila sam kao podstanar sa dvoje djece (12 g. I 18g.) Oboje redovni učenici .Prošle godine sam teško obolila i krenula raditi papire za prava koja imam kao takva (tumori na kostima , degenerativni artritis...) Vlasnik stana nas ne želi prijaviti i zbog toga imam velikih problema ,za svaki papir nam treba potvrda o prebivalištu , jučer sam s njim ušla u žešću raspravu ali ne želi ni čut . Ne zanima ga ništa osim kada da dođe po novce za stan i režije . Ovaj mjesec mi sin putuje na državno natjecanje u London , ja mu još uvijek nisam napravila putovnicu , jedino mi preostaje tražiti novi stan što mi je i sadašnji gazda predložio , pokušavam i to ali je jako teško naći stan sa dvoje djece , da ne govorim da je kćer dovela malenog psića pa još i sa kućnim ljubimcem .

Očajna sam i molim Vas za pomoć , što učiniti ?

Eh da ,najvažnije je to što sam bila na nekom svjedočenju pa policija zna da smo na ovoj adresi i stalno mi šalju opomene pred kaznu i svašta , ja sam van sebe.

 

Lijepo Vas i srdačno pozdravljam

 

Unaprijed zahvaljujem!

uređeno: od drot13
brisanje imena
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, ne možete ga prisiliti. Postoji kazna za vlasnike koji ne prijave prebivalište/boravište podstanara, ali istu kaznu dobiva i podstanar, tako da tu nema rješenja.

 

Jedino vam preostaje potražiti drugi stan gdje će vas i prijaviti, pa da možete vaditi isprave.

 

 

P.S.: Zbog prethodnih iskustava s osobnim podacima, obrisano je ime u tvom upitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kazna za najmodavca ako ne prijavi prebivaliste/boraviste?!?!?!

- zar to nije obveza najmoprimca da sam izvrsi-naravno uz suglasnost najmodavca?

 

a najmodavac dobiva jedino kaznu od porezne ako nije poreznoj prijavio ugovor?!?!

 

Na žalost, ne možete ga prisiliti. Postoji kazna za vlasnike koji ne prijave prebivalište/boravište podstanara, ali istu kaznu dobiva i podstanar, tako da tu nema rješenja.

 

Jedino vam preostaje potražiti drugi stan gdje će vas i prijaviti, pa da možete vaditi isprave.

 

 

P.S.: Zbog prethodnih iskustava s osobnim podacima, obrisano je ime u tvom upitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 10.

Osoba koja daje stan na korištenje drugoj osobi na razdoblje duže od tri mjeseca dužna je nadležnom tijelu u roku od 15 dana od dana kad je stan dala na korištenje dostaviti podatke o osobi kojoj je stan dala na korištenje te mjestu i adresi na kojoj se stan nalazi, a nadležno tijelo će te podatke evidentirati u zbirci podataka o prebivalištu i boravištu.

 

Članak 16.

 

Novčanom kaznom od 500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:

5. koja daje stan na korištenje drugoj osobi na razdoblje duže od tri mjeseca, a ne dostavi nadležnom tijelu u roku od 15 dana od dana kad je stan dala na korištenje podatke o osobi kojoj je stan dala na korištenje te mjestu i adresi na kojoj se stan nalazi (članak 10. stavak 4.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Zdravo ljudi imam veliki problem zivim u stanu dugo nisam prijavljen. Non stop su mi dizali stanarinu i rezije nebi placala a do bih novce. Stan je od morha i na sudu je ja se nemogu prijaviti. Zanima me kome da je prijavim jer uzima novce od stana koj ke u vlasnistvu morha.. đorh salje uplatnice za najamninu 600 kn kojih ona ne placa nego baca. Molivas kome da se obratim morhu ili poreznoj.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija