Jump to content

Mirovina Opća nesposobnost - Ugovor o djelu


cardar

Preporučene objave

U mirovini sam (opća nesposobnost)

Pošto sam izabran za predstavnika stanara u zgradi gdje živim - sada uređujemo odnose sa komunalnim tvrtkama i neke od njih (npr vodovod) žele da potpišem sa njima Ugovor o djelu da bi se obvezao da ću im svaki mjesec javljati brojno stanje potrošača u zgradi (ne očitavati brojilo) - za to "djelo" oni isplaćuju cca 50 kn mjesečno

 

Ulazim li u "opasnu zonu" ako potpišem taj ugovor i primam tu naknadu s obzirom da sam u mirovini HRVI - opća nesposobnost?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar ti ne primas vec mjesecnu naknadu od zgrade kao predstavnik stanara i automatski je to tvoja duznost kao predstavnik stanara da javljas svaku promjenu vezano za broj stanara na vasom vodomjeru (jedino priznaju ako predstavnik stanara salje ili javlja promjene), za zgradu bi bilo interesantnije da mjesecno ocitavate vodomjer i ocitanje saljete u vodovod kako nebi oni zaracunavali procjenjeno vec stvarno po vasem ocitanju. Ako imaju volju neka vam za ocitanje vodomjera plate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smiješ obaviti posao sa ugovorom o djelu...napraviš ugovor o djelu,ne mjesečni,nego jedan dan -dostava očitanja brojila......ne bi trebao imati problem s tim....

 

Pa kod bi stigao da svaki mjesec idem potpisivati novi ugovor?

 

Konkretno Vodovod mi nudi da potpišem ugovor o djelu gdje se od mene očekuje da im javljam broj potrošača(stanara) za tekući mjesec

Ugovor bi potpisali na neodređeno vrijeme - dok me ne smijene suvlasnici zgrade ili dok ne dam ostavku. (to će trajati bar 5 godina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija