Jump to content

Ovršni postupak zbog neplaćanja školarine


fffuckup

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Prije 5 godina sam upisao fakultet za koji sam trebao platiti 5500 kn kako bih upisao godinu. Godinu sam upisao, a oni su mi rekli da će mi poslati račun kasnije. Ubrzo više nisam mogao pohađati fakultet, upao sam u financijsku krizu i dok su oni poslali račun, više nisam imao novaca da platim.

 

Danas su mi poslali upozorenje u kojem piše da će pokrenuti ovršni postupak ako ne podmirim dug u roku od 8 dana.

 

Na fakultet sam još "upisan" i ne mogu se ispisati dok ne platim dug, ali u ovih 5 godina nisam uspio pronaći posao i nemam te novce niti ih mogu skupiti u 8 dana.

 

Zanima me koje su mi opcije i što točno podrazumijeva taj ovršni postupak?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Danas su mi poslali upozorenje u kojem piše da će pokrenuti ovršni postupak ako ne podmirim dug u roku od 8 dana.

 

Na fakultet sam još "upisan" i ne mogu se ispisati dok ne platim dug, ali u ovih 5 godina nisam uspio pronaći posao i nemam te novce niti ih mogu skupiti u 8 dana.

 

Zanima me koje su mi opcije i što točno podrazumijeva taj ovršni postupak?

 

Hvala!

 

ako je prošlo 5 godina od dospjeća račun (kad je obvezu trebalo platiti) nastupila je zastara. čuvaj upozorenje i čekaj rješenje o ovrsi. podnesi prigovor na to rješenje ,po upzrt o pravnom lijeku, ospravaj dug zbog zastare.

imaš podatke. znaš kad je trebalo uplatiti školarinu pa procijeni.

 

nije bitno što si na fakultetu još upisan bitno je kad je račun dospio na naplatu tj. kad si trebao platiti školarinu.

 

možda je več nastupila zastara pa je upozorenje poslato APP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija