Jump to content

prometna nesreća + alkohol


MaliMomak

Preporučene objave

poštovani,

15.8 u rano jutro na zavoju sam izgubio nadzor nad vozilom i sletio sam u kanal.. u autu je bila i moja djevojka.. vozio sam brže od propisanog, prije zavoja stoji tabla za ograničenje od 20km/h (koliko se sjećam policija je rekla da su po tragovima kočenja izmjerili brzinu od 64kmh), ali loša osvijetljenost same ceste (poljska cesta), alkohol i rano jutro su nažalost učinili svoje..

hvala bogu, ozljede nisu velike.. napuhao sam 0.93 što je 0.83 uz toleranciju.. nisam ništa odbio, izvadili su mi krv i urin, poslano je na testiranje.. moja je krivica apsolutno.. meni je napukla ključna kost, a djevojci prsna kost zbog pojasa i/ili siline udarca.. ostale ozljede su masnice i poneke ogrebotine.. meni su napisali lakše tjelesne ozljede, a njoj teže.. pušteni smo iz bolnice nakon jednog dana.. kazneno sam prijavljen, rečeno mi je da se slučaj šalje odvjetništvu.. jutros mi je policajac došao, morao sam potpisati izjavu o tajnosti..

zanima me kakve su posljedice.. vjerujem dosta toga ovisi o nalazima krvi, tj alkoholu.. tu večer sam konzumirao samo alkohol, ali znam ponekad zapaliti travu, što tu večer nije bio slučaj.. znam da ostajem bez vozačke na neko vrijeme, nije mi bitna zbog posla, mogu je uzeti na koliko žele.. zanima me otprilike koliku novčanu kaznu mogu dobiti, a i da li postoji šansa za zatvorsku kaznu?

od prijašnjih kazni, imam jednu za vožnju pod alkoholom iz cca 2010. godine, i 2 kazne za brzu vožnju od prije par mjeseci (slikao me radar).. te kazne su uredno plaćene

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na poslu, kako niste u DS (ili službi u JLS), problema ne bi smjelo biti.

Glede kaznenog djela, samo bih napomenuo da će, obzirom na podatke koje ste prezentirali, kvalifikacija djela najvjerojatnije ići na nehaj, i ukoliko tjelesna ozljeda cure nije osobito teška, to bi se dalo riješiti kroz kazneni nalog, što znači da nećete na sud, već ćete dobiti presudu s nalogom na kućnu adresu. Na prvom ispitivanju kod DORH-a će vas najvjerojatnije upitati (neslužbeno) jeste li suglasni sa izdavanjem naloga, ako nemate namjeru negirati djelo, moja sugestija je da pristanete na to, jer se postupak maksimalno skraćuje što utječe i na troškove (cca 500,00 kn paušala), i kako sam naveo, ne idete na sud. Sankcija bi, po mojoj procjeni bila, uz dosadašnju neosuđivanost, 6 do 8 mjeseci uvjetno na godinu dana.

Prekršajni postupak je Drot objasnio i tu budete dobili malo žešće po džepu uz zabranu upravljanja na par mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 sati , drot13 je napisao:

Ne baš. U prekršajnom te tuže za jedan dio događaja, a u kaznenom za drugi dio, tako da ne dođe do situacije o kojoj pričaš. 

Da, ali problem nastaje sto je to isti dogadaj, niti sama država još nije bas pronašla rješenje za ovakve situacije nakon presude europskog suda u slučaju Maresti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isti je događaj, ali se čovjeka tereti za različite stvari.

Poanta presude ESLJP-a u slučaju Maresti je da ne možete istu osobu više puta osuditi za identičan činjenični opis djela, što se ranije dešavalo zbog, neka zamjeri koliko god tko hoće, aljkavosti od strane policije, koja je išla sa dvije prijave - kaznenom i prekršajnom, a da činjenični opis djela nije prilagodila pravnom opisu, već se išlo metodom copy-paste umjesto da se uzelo doslovce 2 minute vremena i iz prekršajnog dijela izbacilo ono što nema veze sa prekršajem za kojeg se čovjeka teretilo.

Zato i imate slučaj iz Varaždina gdje je pokušaj ubojstva nožem "propao" na Županijskom sudu, jer je Prekršajni sud čovjeka osudio (pravomoćno) za remećenje javnog reda i mira, a kako su u činjeničnom opisu djela iz prekršaja bile naznačene i radnje koje odgovaraju činu pokušaja ubojstva, ta se presuda u kaznenom postupku morala tretirati kao res iudicata (presuđena stvar), glede čega onda vrijedi pravilo ne bis in idem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 sati , G-man je napisao:

Isti je događaj, ali se čovjeka tereti za različite stvari.

Poanta presude ESLJP-a u slučaju Maresti je da ne možete istu osobu više puta osuditi za identičan činjenični opis djela, što se ranije dešavalo zbog, neka zamjeri koliko god tko hoće, aljkavosti od strane policije, koja je išla sa dvije prijave - kaznenom i prekršajnom, a da činjenični opis djela nije prilagodila pravnom opisu, već se išlo metodom copy-paste umjesto da se uzelo doslovce 2 minute vremena i iz prekršajnog dijela izbacilo ono što nema veze sa prekršajem za kojeg se čovjeka teretilo.

Zato i imate slučaj iz Varaždina gdje je pokušaj ubojstva nožem "propao" na Županijskom sudu, jer je Prekršajni sud čovjeka osudio (pravomoćno) za remećenje javnog reda i mira, a kako su u činjeničnom opisu djela iz prekršaja bile naznačene i radnje koje odgovaraju činu pokušaja ubojstva, ta se presuda u kaznenom postupku morala tretirati kao res iudicata (presuđena stvar), glede čega onda vrijedi pravilo ne bis in idem.

Sjećam se ovoga :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija