Jump to content

EOS Matrix


Plokijuh

Preporučene objave

Pozdrav,

Naime dobili smo ovrhu od EOS Matrix koja traži ispratu po IZVODU OTVORENIH STAVAKA DUŽNIKA smatramo da su poslali izvod otvorenih stavaka mada moja firma nema nikakvo dugovanje prema njima niti su otkupili ikakav dug. Trebam pomoc oko sastavljanja prigovora.

Primjer koji smo napisali stavili smo u privitak poruke, molim Vas da dodate ili ispravite neispravno.

 

Hvala unaprijed

eos matrix.docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Plokijuh je napisao:

Pozdrav,

Naime dobili smo ovrhu od EOS Matrix koja traži ispratu po IZVODU OTVORENIH STAVAKA DUŽNIKA smatramo da su poslali izvod otvorenih stavaka mada moja firma nema nikakvo dugovanje prema njima niti su otkupili ikakav dug. Trebam pomoc oko sastavljanja prigovora.

Primjer koji smo napisali stavili smo u privitak poruke, molim Vas da dodate ili ispravite neispravno.

 

Hvala unaprijed

eos matrix.docx

nigdje nije napisan nedostatak aktivne leitimacije (EOS nema pravni osnov pokretati ovrhu).

nije upisana promašena pasivna legitimacija (niste  bili u nikavom poslovnom odnosu i ovršenik nije stranka u postupku)

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala @bovu . Dodao sam kako ste napisali. Može li provjera za članke da li su ispravno navedeni?

 

Citiraj

I. Ovršenik podnosi prigovor protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave u skladu sa čl.53. u svezi sa čl.46. st.1. t.5. Ovršnog zakona nije bio u nikakvom poslovnom odnosu te nemamo dugovanje prema ovrhovoditelju tako da izvod otvorenih stavaka dužnika smatramo nevažećim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Plokijuh je napisao:

Pozdrav,

Naime dobili smo ovrhu od EOS Matrix koja traži ispratu po IZVODU OTVORENIH STAVAKA DUŽNIKA smatramo da su poslali izvod otvorenih stavaka mada moja firma nema nikakvo dugovanje prema njima niti su otkupili ikakav dug. Trebam pomoc oko sastavljanja prigovora.

 

eos matrix.docx

Morate znati da je cesija zakonita prema čl. 80-87 Zakona o obveznim odnosima! Prema članku 82. stavak 1. ustupitelj je dužan dužnika obavijestiti o ustupu, ali ako to i ne učini cesija je važeća jer nije dužan pristanak dužnika!

Kako znate da nisu otkupili vaše dugovanje? Ne vjerujem da su se odlučili na ovrhu ako nemaju papirnato sve pokriveno! Prigovori koji bi mogli proći u slučaju ustupa su po mojem mišljenju oni koji su vezani na eventualnu zastaru ili na iznos dugovanja i kamata ako nije točan! Vaš jedini prigovor je da oni nisu vaš vjerovnik što vam mogu jednostavno srušiti na sudu ako predoče ugovor o cesiji!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija