Jump to content

Odšteta za prisilu prema službenoj osobi


Torello

Preporučene objave

Žrtva sam prisile nad službenom osobom, isto kazneno djelo je opisano u članku 314. kaznenog zakona, počinitelj je uhićen te mu je određen istražni zatvor do okončanja postupka. Mene kao žrtvu tog kaznenog djela zanima dali ja na koji mogući način mogu dobiti odštetu zbog tog djela? Neka mi netko tko je malo stručniji objasni moja prava i mogućnosti. Hvala :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, to Vam se najbolje obratiti odvjetniku koji je stvarno stručan za takvu vrstu postupka, naplatu materijalne (ako je bilo) i nematerijalne štete izazvane takvim djelom po Vas (Prisila prema službenoj osobi), on će izvršiti uvid u sve relevantne činjenice i dati Vam savjet što i kako je najbolje za Vas, te će, ako ima osnove za naplatu štete, zasigurno preuzeti Vaš slučaj....

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Torello je napisao:

Žrtva sam prisile nad službenom osobom, isto kazneno djelo je opisano u članku 314. kaznenog zakona, počinitelj je uhićen te mu je određen istražni zatvor do okončanja postupka. Mene kao žrtvu tog kaznenog djela zanima dali ja na koji mogući način mogu dobiti odštetu zbog tog djela? Neka mi netko tko je malo stručniji objasni moja prava i mogućnosti. Hvala :) 

Podnošenjem imovinsko-pravnog zahtjeva (usmjerenog na naknadu štete) u sklopu kaznenog postupka, kojeg morate postaviti do završetka dokaznog postupka.

Alternativa je ukoliko poslodavac ima sklopljenu policu osiguranja za opisani slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija