Jump to content

Uskraćivanje usluge i naplata


kulisleg

Preporučene objave

Pozdrav!

Potpisao sam 2 ugovora (jdoo) s tvrtkom (doo) o izradi/implementaciji/integraciji softvera i tehničkom održavanju.

Softver je djelomično gotov, teško mi je procijeniti postotak jer su neki moduli poput šifranata zajednički svim dijelovima softvera, u upotrebi je i preko njega je ostvaren značajan financijski promet.

Niti jedan račun od sedmog mjeseca nije plaćen na vrijeme. Naručitelj je od tada, po vlastitom priznanju, imao drugih problema (promjena vlasničke strukture, financijske revizije itd) i razvoj je bio minimalan u odnosu na plan, usmeno je bilo komunicirano i da se njima ne žuri (plaćaju u 22 mjesečne rate) i da ja moram znati što i kako zbog drugih poslova. 

U privitku su dijelovi ugovora. Poslao sam im više od 2 opomene. Neplaćeni su računi od cca pola 8. mj. do sada.

Ne želim nastaviti takvu suradnju i svaki mjesec se hrvati oko plaćanja.

Mogu li im uskratiti uslugu (pristup aplikaciji i serverima, mail, web itd.).

Trenutni dug je 40 000 HRK, otprilike toliko su mi platili i po slobodnoj procijeni točiko je još napravljeno. Ukupna vrijednost posla je 250 000.

Izdane račune su knjižili i iskoristili za predporez.

Dakle, mogu li im uskratiti pristup aplikaciji i servisima, koliko mogu naplatiti izvan do sada fakturiranog, koja mi je najbolja opcija?

Hvala!

Screenshot_2017-11-13-18-29-55.png

Screenshot_2017-11-13-18-29-12.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Ugovoru koji je Suprotna Strana Potpisala, - Točka - 6  i Član 9. Može te.

Ali , po mom Mišljenju Prvo im Pošalji te Opomenu i u njoj im Sugeriraj te da Obrate Pažnju na Spomenuti Član.

U Opomeni Izričito traži te da Vam Izmire sva Dugovanja do Datog Roka u Opomeni.

Ne Plačanje od 90 Dana,od Ugovorenih 30 Dana  i nije Baš  >kašnjenje, < več Ne poštivanje Ugovornih Obaveza.

Ako več budete Morali iči na tako Drstičan korak,,onda to gledajte napravi ti ,u Sredini Mjeseca, jer su tad

Aktivnosti Suprotne Strane >rutinske ,< mislim da ako več tomora te napravi ti ,to ne bude u vrijeme Isplate 

Plača i Državnih Obaveza,, da bude  Čisto Ljudski sa Vaše Strane.

Sve u Svemu ,Drži te se Ugovora.

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija