Jump to content

izbacivanje iz stana


mazekido

Preporučene objave

Poštovani,

evo ukratko: 20 godina zivimo muz nase dvoje djece i ja u stanu kuce koja se vodi na svekra.

Vise od 10 godina moj muz kocka i ovisnik je o casinu i kladionici.

Prije dvije godine je nagovorio svekra da mu potpise hipoteku na nas stan u kojem zivimo da bi muz mogao poplacati dugove u koje se uvalio kockanjem. Dugovi su bili u visini 80 tisuca eura.

Ja nisam bila za ali se mene nije pitalo iako svekar zna problem ovisnosti moga muza.

Dugovi su vraceni, i ostala je hipoteka na 10 godina po 1000e /mj.

Muz je idalje nastavio kockati, cak su  ga  svekar i svekrva skupa vadili iz casina.

Ja sam par puta isla u ustanovu za lijecenje ovisnosti isto tako i svekar i svekrva ali muz ne.

Sada se nakon dvije godine muz uvalio u iste dugove i 6 mjeseci ne radi i nema dohodak. ja financiram svoju obitelj i skolovanje djece i to vec godinama.

U taj stan i cijelu kucu smo muz i ja ulagali 10 godina. Radili smo u Njemackoj.

starije dijete je punoljetno a mlade ne.

Sada je svekar odlucio prodati stanove i naravno nagovorio muza da se slozi da prodaju i nas stan.

Ja i dalje nisam za dok se muz ne izlijeci tj. dok ne posjeti ustanovu za lijecenje ovisnosti.

Sada muz prijeti da ce me izbaciti iz stana u cemu svekar nema komentara - znaci slaze se i kako on kaze on (svekar) ce izlijeciti muza ) jos ga i podrzaje sto ne radi i ja sve uzdrzajem. mislim svoju djecu .

Svekar zeli skriti sramotu kako on kaze a sin mu je bolestan.

 

Pitanje dali imam prava traziti svoj dio u toj kuci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , mazekido je napisao:

 

Sada je svekar odlucio prodati stanove i naravno nagovorio muza da se slozi da prodaju i nas stan.

Ja i dalje nisam za dok se muz ne izlijeci tj. dok ne posjeti ustanovu za lijecenje ovisnosti.

Sada muz prijeti da ce me izbaciti iz stana u cemu svekar nema komentara - znaci slaze se i kako on kaze on (svekar) ce izlijeciti muza ) jos ga i podrzaje sto ne radi i ja sve uzdrzajem. mislim svoju djecu .

Svekar zeli skriti sramotu kako on kaze a sin mu je bolestan.

 

Pitanje dali imam prava traziti svoj dio u toj kuci?

zar on misli da će moći prodat stan pod hipotekom. niko ga neće kupiti. prvo mora otplatiti  kredit.

mogo bi i on izletiti iz stana ako se prestane sa plaćanjem kredita. ne plaćaj režije. neka ih plaća vlasnik (svekar) ili njegov sin. dogovori se da ti daruje jedan stan (ili unucima) da bi nastavila plaćati režije.

smatram da bi trebala prestat financirat otplatu kredita i štedit novac za  sebe i djete.

ako prestanu plaćati kredit banka će se ovrhom namiriti iz stana ili kuće ( na čega glasi hipoteka)

ako te istjeraju iz kuće traži povrat uloženoga. tužbom pred nadležnim sudom, od vlasnika nekretnine. 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , mazekido je napisao:

Dugovi su bili u visini 80 tisuca eura.

Ja nisam bila za ali se mene nije pitalo iako svekar zna problem ovisnosti moga muza.

Dugovi su vraceni, i ostala je hipoteka na 10 godina po 1000e /mj.

Tko je naveden kao dužnik po toj hipoteki?

Muž, svekar, ili ste i vi navedeni u kreditu kao dužnik?

Citiraj

 

Muz je idalje nastavio kockati, cak su  ga  svekar i svekrva skupa vadili iz casina....

...Sada muz prijeti da ce me izbaciti iz stana u cemu svekar nema komentara - znaci slaze se i kako on kaze on (svekar) ce izlijeciti muza ) jos ga i podrzaje sto ne radi i ja sve uzdrzajem. mislim svoju djecu .

 

Dok god ovisnik ima bezrezervnu podršku da nastavi sa svojom ovisnošću, tu pomoći nema. Ovisniku o kocki vraćati njegove dugove je put u propast. To je isto kao heroinskom ovisniku davati drogu. 

I vi zapravo i ne znate koliko je on dodatnog duga u međuvremenu natukao. I na to idu i kamate - obično one lihvarske. 

 

Citiraj

 

Sada se nakon dvije godine muz uvalio u iste dugove i 6 mjeseci ne radi i nema dohodak. ja financiram svoju obitelj i skolovanje djece i to vec godinama.

U taj stan i cijelu kucu smo muz i ja ulagali 10 godina. Radili smo u Njemackoj.

starije dijete je punoljetno a mlade ne.

 

Mišljenja sam da bi vama bilo najbolje pokrenuti postupak razvoda, i odmah tražiti podjelu/definiranje bračne stečevine. Prestati vraćati kredite,  ne dati se van iz stana dok vam ne ponude neku naknadu za iseljenje. Problem je što ste ulagali u imovinu svekra i svekrve. 

Po pokretanju razvoda tražite za djecu alimentaciju. Pa ako svekar svom beskorisnom sinu plaća kockarske dugove, onda neka mu plaća i alimentaciju za unuke. Ili neka mu sinek ide u zatvor po čl. 173. KZ - zanemarivanje djece, zbog neolaćanja alimentacije. Bolje da je u zatvoru , nego da kocka i nabija dugove.

Ako vam se ovaj moja sugestija čini pretjeranom ... pa vi zapravo nemate što izgubiti.

Možda pokretanje razvoda bude dovoljan šok za supruga i njegove roditelje da ga privole na liječenje. Ako ne, bolje da i odete iz svega toga nego da vi i djeca svjedočite tom kaosu propadanja. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas je slučaj da naš punoljetni sin kocka.Zaposlen je i živi sa nama u stanu. Sve sto zaradi zakocka i stvara dugove. Podigao je nekoliko mobitela kod raznih operatera koje je odmah prodao i sklopio ugovore sa njima,a sada im ne placa racune.Stan u kojem zivimo glasi na mog supruga. Sin nista ne posjeduje. Pokusao se lijeciti od ovisnosti o kockanju ,ali je odustao. Bojimo se da mi ne ostanemo bez stana jer je on prijavljen na nasu adresu i k nama stizu racuni na njegovo ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Sanitar je napisao:

Kod nas je slučaj da naš punoljetni sin kocka.Zaposlen je i živi sa nama u stanu. Sve sto zaradi zakocka i stvara dugove. Podigao je nekoliko mobitela kod raznih operatera koje je odmah prodao i sklopio ugovore sa njima,a sada im ne placa racune.Stan u kojem zivimo glasi na mog supruga. Sin nista ne posjeduje. Pokusao se lijeciti od ovisnosti o kockanju ,ali je odustao. Bojimo se da mi ne ostanemo bez stana jer je on prijavljen na nasu adresu i k nama stizu racuni na njegovo ime.

Stan vam ne mogu zaplijeniti, osim ako vaš suprug ne bude preuzimao neke sinove dugove. 

Ali kad mu ovrše plaću, mogli bi doći ovršitelji plijeniti i stvari na adresu gdje on živi, predmijevajući da su stvari u stanu njegove. Tada biste bili u situaciji da morate dokazivati da su tv, računalo , vrijedniji namještaj... vaše vlasniptvo, a ne sinovo.

 

Najbolje da sina iselite. Neka promjeni adresu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija