Jump to content

Služnost puta RH


čudo

Preporučene objave

Poštovanje

Imam situaciju u kojoj je poljska kuća na čestici na kojoj je uknjižena RH u mom vlasništvu 1/1. Mislim da je čestica za života mog pok. oca uknjižena na RH ali RH nije upisana i kao posjednik u katastru. Ja i dalje koristim česticu za prolaz do kućice. Interesira me kako se od RH traži i može dobiti pravo služnosti prolaza da se može upisati u Z.K.?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno vašem upitu kako se traži, gdje i što vam je sve potrebno za to, pojašnjeno je ovdje

 https://imovina.gov.hr/izdvojeno/koristenje-drzavne-imovine/obrasci-za-podnosenje-zahtjeva/1351

Možda se čini da je potrebno previše papirologije, kao i za sve što se traži od nečega što je u vlasništvu RH no dobra je stvar što se za takovo što ne treba objavljivati javni natječaj kao za druge zahtjeve nego se provodi izravnim pregovorima, sukladno Uredbi o osnivanju prava građenja i prava služnosti na nekretninama u vlasništvu RH. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanje, u slijedećoj situaciji iz z.k.. uloška:

ZK tijelo 1 - 2. Vlasnički dio: 1/1                 

OPĆE NARODNA IMOVINA                         

2.1  sa organom upravljanja pod Z. 91/49. u korist:                           

MJESNI NARODNI ODBOR  xxxx

 

Tko je pravni sljednik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam nekako i ja na tom tragu.

Sada imam obrnutu situaciju od gore iznijete. Posjedujem česticu koja je 1/1 u mom vlasništvu, a na njoj je poljska kuća, doduše urušena krova a u vlasničkom listu stoji kao u postu. U povijesti promjena posjeda na česticama, slijedom pravnih prednika, potkrepljeno pravomoćnim rješenjima o nasljeđivanju, imam najmanje posjed danas na mene minimum od  1960. godine. Kućica se u obitelji koristila za naše potrebe, sve do prije desetak godina, kada se krov urušio. Moj pok. otac nije o tom vodio računa, ja bi to doveo u uporabno stanje.Što napraviti za upis vlasništva?

Je li moguć PiP, ili pak nešto drugo.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija