Jump to content

Ovrha ZG.banke


PEPINJELA

Preporučene objave

Lijepi pozdravi!. Početkom ovog mjeseca sam isla u banku,pitati za preostali dug u banci ,imala sam nesto minusa,i nisan zatvorila racun,nakupilo se duga.. i uglavnom,otisla sam pitati koliko je,i da bi htjela u ratama placati.Zena mi je nasla dug,i ja sam uplatila 700kn... nakon dva tjedna dosla sam opet i uplatila jos 200kn..i pravila se blesava i upitala koliko je jos ostalo...da bi ona rekla da ne zna,da je vidi.. da je moj predmet poslan u Zagreb na ovrhu... dosla mi ovrha . Onaj iznos koji mi je rekla i na početku.  Ostala sam bez 900kn...da li postoji mogućnost da te novce vratim nazad, jer oni koliko sam ja shvatila nisu uplaceni na taj minus.  Nego si je banka uzela...hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam bas posve siguran u tvoj slučaj...ali ovdje na forumu je bilo članova koji su znali i tvrdili da ako je dug plaćen prije primitka ovrhe da se ovrha povlači......pa pričekaj njihov odgovor a dotad napiši preciznije ....

dug je bio 900 kn i ti si isplatila 900 kn na pravi račun?...znači sve si podmirila?

kad si dobila ovršno rješenje (datum) i koliki je dug po tome i da li imaš dodatne troškove i koliko...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što si dobila nije ovrha, nego zapravo opomena pred ovrhu (poslala ti ju je banka).

S obzirom da i sama kažeš da je dug stvaran i da si već platila dio, mislim da je najbolje da se čuješ s njima i dogovoriš neki način otplate (da izbjegneš dodatne troškove ovrhe).

Imaš li sad račun u drugoj banci i primaš li plaću preko njega?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, PEPINJELA je napisao:

Ovako...u banci je prvi put receno da je dug 3600.... 2700 banka + kamate koje su rasle godinu i pol dana..na to sam platila 700kn.. 

Za dva tjedna jos 200kn.  

A u ovrsi  stoji da sam duzna glavnicu 2700 plus troškovi i kamate 3046kn

Po mojem mišljenju sve je vjerojatno čisto! 3600-900 je 2700 za koliko vas terete uvećano za troškove!

To znači da su odbili vašu uplatu od 900kn pa od vas samo potražuju ostatak!

Kako vam je drot13 napisao, najbolje je da se pokušate dogovoriti o obročnoj uplati ostatka od cca 3000kn, koji će naravno opet biti uvećan za zatezne kamate!:ideja::vjeruj:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, PEPINJELA je napisao:

banci,ili odvjetničkom Drustvu

Hajdemo točno utvrditi što je po srijedi.

Dobili ste u plavoj koverti, u zaglavlju piše odvjetnički ured taj i taj, ispod javni bilježnik taj i taj te naslov Ovršni prijedlog temeljem vjerodostojne isprave. Ili nešto drugo?

Citiraj

Znači ovo slikano nije sve što si dobila, imaš i dopis odvjetnika?

Zato i pitam, ovo sa slike bude kao prilog prijedlogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, ako sam ja uspio sve točno poloviti, a prema onome što piše u Prijedlogu, da se tražbina temelji na izvodu od 23.11 te bi ukupno potraživanje bilo 3.046 i nešto sitno kn, vi ste uplatili kasnije ukupno 900 kn. Dakle tražbina bi bila umanjena za 900 kn.

Ono što možete uraditi sada, pisati prigovor na Prijedlog o ovrsi temeljem toga da je dio dugovanja plačen, no tada sve ide u parnični postupak i tu vas čekaju dodatni troškovi. Najbezbolnije bi bilo ukoliko vam je moguće naći, posuditi što li već te otići (naravno, uz potvrde o uplati) kod JB koji je i donio Prijedlog da vam izračunaju koliko bi dugovanja još ostalo te ih platite u ovom roku za prigovor.

Ne vidim trenuto nešto pametnije za napisati jer koliko vidim (ako dobro vidim) da je Prijedlog za ovrhu kod JB primljen 04.12. ali ne i kad je JB doni Rješenje o ovrsi. :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija