Jump to content

Majka mi ne da da vidim dijete


aleeen

Preporučene objave

Riječ je o maloljetnom djetetu, od skoro 5 godina.

Čekamo Rješenje nadležnog suda - da nam potvrdi plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi djeteta. On postoji, već smo ga predali u lokalnom CZSS-u.

Razgovarao sam telefonskim putem maloprije s kćerkom (i jako smo vezani), vrlo me začudila činjenica kada je rekla da ne želi da dođem po nju - pitao sam je - tko ti ne da da dođeš? - rekla je "moja mama", s time da joj cijelo vrijeme došaptavala nešto tiho na uho.

Kćerku sam zatražio da mi da majku na telefon, ona se javila i rekla da neću dobiti kći za vikend (tako smo odredili u zajedničkom planu roditeljske skrbi), pokušao sam snimiti telefonski razgovor, no, nisam uspio. Isto tako, rekao sam majci da dolazim u petak po kći i ako mi je ne da, prijaviti ću je policiji. Napisala mi je preko Whatsapp messengera (tu sliku-zapis imam), "Ne dam ti je, prijavi me". Nisam očekivao da će ovo poprimiti ovakve razmjere.

 Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, aleeen je napisao:

Riječ je o maloljetnom djetetu, od skoro 5 godina.

Čekamo Rješenje nadležnog suda - da nam potvrdi plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi djeteta. On postoji, već smo ga predali u lokalnom CZSS-u.

Razgovarao sam telefonskim putem maloprije s kćerkom (i jako smo vezani), vrlo me začudila činjenica kada je rekla da ne želi da dođem po nju - pitao sam je - tko ti ne da da dođeš? - rekla je "moja mama", s time da joj cijelo vrijeme došaptavala nešto tiho na uho.

Kćerku sam zatražio da mi da majku na telefon, ona se javila i rekla da neću dobiti kći za vikend (tako smo odredili u zajedničkom planu roditeljske skrbi), pokušao sam snimiti telefonski razgovor, no, nisam uspio. Isto tako, rekao sam majci da dolazim u petak po kći i ako mi je ne da, prijaviti ću je policiji. Napisala mi je preko Whatsapp messengera (tu sliku-zapis imam), "Ne dam ti je, prijavi me". Nisam očekivao da će ovo poprimiti ovakve razmjere.

 Što mi je činiti?

Budute strpljivi i sačekajte potvrđivanje plana o roditeljskoj skrbi (donošenje odluke), a možete izvjestiti i djelatnike CZSS, samo nemojte previše "zamarati" dijete takvim pitanjima "Tko ti brani da dođeš kod mene isl.", poglavito dijete te starosne dobi, jer bi bivša mogla to iskoristiti protiv Vas...

Inače, policija s time nema ništa, a kad dođe odluka (potvrdi se plan o roditeljskoj skrbi), onda djelatnici CZSS nadgledaju provođenje odluke ne policija...

Sretno i budite strpljivi...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, međutim, zanima me - zašto pričekati potvrdu plana o roditeljskoj skrbi (za koju ni ne mogu biti 100% siguran da je majka nosila dokumentaciju na sud, mogla je npr. i lagati da je to napravila, u međuvremenu promjenila stvar na CZSS-u), također - u CZSS-u postoji plan kojeg smo izradili, ne bi li on sad već kao takav trebao biti važeći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ponovo, znači - majka djeteta mi može braniti da vidim svoje dijete sve dok ne dobijemo rješenje, a ne znam ni kada bi to moglo biti? ona je spominjala sredinu siječnja. opet, nije u redu da majka govori djetetu da ne dođe kod mene, mislim da je i to protustavno? moja su prava, ali i djetetova itekako povrijeđena time što majka ovako postupa.

 mogu li doći na sud osobno i tražiti da pogledam dokumentaciju koju je predala majka? volio bi znati točno što se tamo nalazi, tko zna, možda je majka izradila nanovo plan i potpisala ga u moje ime (dojma sam da mi radi nešto iza leđa, ali ne mogu razaznati što)

uređeno: od aleeen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, aleeen je napisao:

 

 mogu li doći na sud osobno i tražiti da pogledam dokumentaciju koju je predala majka? volio bi znati točno što se tamo nalazi, tko zna, možda je majka izradila nanovo plan i potpisala ga u moje ime (dojma sam da mi radi nešto iza leđa, ali ne mogu razaznati što)

možeš tražiti uvid u spis suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvao sam sud, majka mi je potvrdila da je nosila na taj sud plan, sutra ujutro primaju stranke, kopiranje iz spisa sud naplaćuje ili je usluga besplatna? idem pogledati o čemu se radi, kakva je dokumentacija predana i kada bi to moglo biti riješeno... osim toga, prijaviti ću majku u međuvremenu CZSS-u.

znači, bez obzira na to šta su rekli da je plan važeći i dok ga sud ne potvrdi u CZSS-u - to nije definitivno istina?

 

 p.s. još jedno pitanjce - plaća li se to rješenje kada ga sud izda, koliko? hoću li ga i ja dobiti na svoju kućnu adresu?

uređeno: od aleeen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, aleeen je napisao:

..... opet, nije u redu da majka govori djetetu da ne dođe kod mene, mislim da je i to protustavno? moja su prava, ali i djetetova itekako povrijeđena time što majka ovako postupa.

Poštovani, ako ste sigurni da majka to radi, govori djetetu protiv Vas i to djetetu starom 5 godina, i ako to možete dokazati, žurno o tome izvjestite djelatnike CZSS koji moraju reagirati (intervenirati), jer, ako je tako kako Vi opisujete, onda ona manipulira djetetom, a što u ni kojem slučaju nije dozvoljeno...

Eto još jedan primjer kako se roditelji "prepucavaju" preko djece, a kome to može koristiti, djetetu zasigurno ne, što mu nije bio dovoljan stres, s obzirom na njegove godine, kad su mu se roditelji razišli, pa još i to...uažas!!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani, ako ste sigurni da majka to radi, govori djetetu protiv Vas i to djetetu starom 5 godina, i ako to možete dokazati, žurno o tome izvjestite djelatnike CZSS koji moraju reagirati (intervenirati), jer, ako je tako kako Vi opisujete, onda ona manipulira djetetom, a što u ni kojem slučaju nije dozvoljeno...

Eto još jedan primjer kako se roditelji "prepucavaju" preko djece, a kome to može koristiti, djetetu zasigurno ne, što mu nije bio dovoljan stres, s obzirom na njegove godine, kad su mu se roditelji razišli, pa još i to...uažas!!

Kako doci do adekvatnog dokaza koji bi bio priznat u tome slucaju?

Snimiti majku? Snimiti dijete kako prica sto mu je majka rekla?

Svjedoke sumnjam da ce naci...
I u slucaju adekvatnih dokaza, i pokretanja prijave protiv majke - kakav ishod ->realno<- moze ocekivati? - jos vece udaljavanje od djeteta...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, virtalni je napisao:

Kako doci do adekvatnog dokaza koji bi bio priznat u tome slucaju?

Snimiti majku? Snimiti dijete kako prica sto mu je majka rekla?

Ima za to adekvatnih metoda, jedna od njih je i razgovor kompetentne osobe (dječjeg psihologa) sa djetetom na te činjenice, koji zna jako dobro kako se postupa u sličnim slučajevima...

To nikako, jer nije dokaz u postupku ako je se ne upozori, a ako se upozori, jednostavno, će prekinuti razgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima.

otac je dobio informaciju da je majka podigla tužbu ("protiv oca"), o čemu se radi? pretpostavka je da će majka tražiti skbrništvo nad djetetom i cjelokupan iznos alimentacije. može li otac u nadolazećem upravom sporu, istim putem, tražiti, odnosno dokazivati skrbništvo nad djetetom ili je za to potrebno podići zasebnu tužbu ("protiv majke")? hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, aleeen je napisao:

hvala na odgovorima.

otac je dobio informaciju da je majka podigla tužbu ("protiv oca"), o čemu se radi? pretpostavka je da će majka tražiti skbrništvo nad djetetom i cjelokupan iznos alimentacije. može li otac u nadolazećem upravom sporu, istim putem, tražiti, odnosno dokazivati skrbništvo nad djetetom ili je za to potrebno podići zasebnu tužbu ("protiv majke")? hvala.

Nema smisla nagadjati, neka saceka da dobije tuzbeni zahtjev i onda ce znati o cemu se radi... Moze ga tuziti i traziti bilo sto, sto naravno ne znaci da za isto ima zakonsko uporiste ili da ce isto i dobiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , aleeen je napisao:

hvala na odgovorima.

otac je dobio informaciju da je majka podigla tužbu ("protiv oca"), o čemu se radi? pretpostavka je da će majka tražiti skbrništvo nad djetetom i cjelokupan iznos alimentacije. može li otac u nadolazećem upravom sporu, istim putem, tražiti, odnosno dokazivati skrbništvo nad djetetom ili je za to potrebno podići zasebnu tužbu ("protiv majke")? hvala.

Od koga ste dobili takvu informaciju?

Kao što Vam i poštovani virtalni sugerira, sačekajte da dobijete, a dobit ćete ako je podnesena tužba, pa ćete vidjeti koji su tužbeni zahtijevi navedeni u istoj, temeljem toga ćete odgovoriti na istu, a možete ići i sa protutužbom....

Netrebate donositi zaključke na rekla-kazala, sve ćete na vrijeme saznati, a i Vaše pravo je na isto adekvatno reagirati, Vi se do tada netrebate ništa sikirati i prejudicirati...

Sretno i strpljivo..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, aleeen je napisao:

informaciju sam dobio od same majke, u redu, hvala

I Vi njoj vjerujete??

No, ok, ako je baš istina, budete na vrijeme doznali za to, a ne od nje, a također i za pravni lijek koji možete uraditi, sugeriram odgovor u kojem ćete pobijati tužbene zahtijeve i protutužbu....

No. Vi i sada, bez obzira na sve, možete ustati Tužbom i tužbenim zahtijevom za donošenje odluke o roditeljskoj skrbi, u kojoj tražite donošenje odluke da se djeca povjere Vama, a majci odrede kontakti i plaćanje uzdržavanja...

Još jednom sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, aleeen je napisao:

Ne vjerujem, ali postoji velika mogućnost da je (pošto konkretno spominje 'da će to doći na vrata sredinom siječnja'), zato i pitam za savjet.

Čekati, ili reagirati?

Mogu li tužbu + tužbeni zahtjev sam izraditi ili posao bolje povjeriti osobi pravne struke?

Zahvaljujem.

Nemate sto reagirati na tuzbu koju niste zaprimili!!

Mozete jedino redovito pratiti stanje vaseg postanskoga sanducica!

A sve ostale rekla-kazala tuzbe zaboraviti!

Iz vasih postova vidim da ste "plasljivi" po pitanju iste, stoga sam misljenja da postoji i sansa da ista samo blefira...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ponovo trebam Vašu pomoć. Od zadnjeg mog javljanja, sve do jučerašnjeg dana sve je bilo OK s viđanjima djeteta i mene, oca. Jučer navečer, djetetova majka mi je poslala poruku preko Whatsapp programa, citiram 'pošto je istekao plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (koji ona nije potvrdila na sudu, a rekla je da je, znači zavlačila je lažima) da ću svoju kći od sada na dalje viđati svaki drugi vikend'. Dakle, hvata se na 'istek plana'. Međutim, svaki vikend viđam svoju kći i tako od našeg razilaska (osim svih tih puta kada je ona vršila opstrukcije). Dakle, majka OPET i iznova, sada već po četvrti (4.) puta krši pravo djeteta na oba roditelja, krši pravo da dijete viđa svog oca - mene i moje pravo - da ja viđam svoje dijete, kao što smo i običavali sve do sada. Majka opet i dalje, krši temeljna/ljudska osnovna i načelna prava na slobodu.
 
 Molim za savjet/pomoć.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da li ste Vi uopće dobili kakvu sudsku odluku o zajedničkoj roditeljskoj skrbi temeljem toga plana, kako ste pisali u prethodnim postovima da to očekujete, da li Vam je taj Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi uopće bio na sudu i da li ga je sud provjerio i odobrio?

Jeste li se, pismeno, temeljem tih novih okolnosti koje navodite, obratili djelatnicima CZSS?

Razvidno je da ćete Vi  ipak biti prisiljeni pokrenuti sudski postupak radi donošenja odluke o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (ako nije donesena), kako smo Vam savjetovali u prethodnim postovima, a ako je donesena (u međuvremenu ste ju dobili), upoznati djelatnike CZSS, kao i sud koji ju je donio, da se ista ne sprovodi, te da je majka opstruira (ne poštuje) istu..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, aleeen je napisao:
Ponovo trebam Vašu pomoć. Od zadnjeg mog javljanja, sve do jučerašnjeg dana sve je bilo OK s viđanjima djeteta i mene, oca. Jučer navečer, djetetova majka mi je poslala poruku preko Whatsapp programa,

Čuvajte te poruke, i pokušajte s njim komunicirati tim putem. Spomenite da ste se tako sogovorili , i da nije u interesu djeteta da se taj režim mijenja. 

Te poruke vam mogu biti dokaz njenog malicioznog uskraćivanja susreta s djetetom.

 

Citiraj

citiram 'pošto je istekao plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (koji ona nije potvrdila na sudu, a rekla je da je, znači zavlačila je lažima) da ću svoju kći od sada na dalje viđati svaki drugi vikend'. Dakle, hvata se na 'istek plana'. Međutim, svaki vikend viđam svoju kći i tako od našeg razilaska (osim svih tih puta kada je ona vršila opstrukcije).

Obratite se CZSS, ali ovaj puta pisanim podneskom, u vezi ovog kršenja dogovora. 

 

Citiraj

Dakle, majka OPET i iznova, sada već po četvrti (4.) puta krši pravo djeteta na oba roditelja, krši pravo da dijete viđa svog oca - mene i moje pravo - da ja viđam svoje dijete, kao što smo i običavali sve do sada. 

Nju očito netko 'huška' protiv vas i realno je za očekivati da će tako nastaviti. Štoviše moguće je da će uslijediti svakakve maliciozne prijave protiv vas za zlostavljanje ili čak pedofiliju.

Da budete spremni za ono što bi vam moglo uslijediti , pročitajte pažljivo ovaj tekst:

https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_očeva_u_postupku_razvoda

Tek da vidite koliko daleko ti sporovi znaju otići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Željac - odgovor na prvi pasus je NE. Ništa, apsolutno ništa nisam dobio u nekoliko narednih mjeseci, osim prijetnji od strane majke i zabrane viđanja svog djeteta. Mišljenja sam da su to laži i navlačenja. Majka je rekla da je odnijela plan potvrditi, međutim, već je prošlo par mjeseci, apsoluno ništa nisam dobio do sada.

Što se tiče drugog pasusa vezano uz obraćanje nadležnim službama - jesam. Triput. Danas će biti četvrti put, očito.

Istog sam mišljenja, pošto ovaj psihički 'teror' traje i traje, kako majci u glavi 'okrene' te na svoju ruku 'provodi' nezakonite mjere. Danas u 14:00h, kako bi zaštiti i očuvao djetetova prava na oba roditelja, otići ću na dogovorenu adresu po dijete.

 Gospodine Felixx - zahvaljujem na upisu, upoznat sam "sa stanjem" i znam da nisam jedini

uređeno: od aleeen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. Pretpostavljam da je jedan od razloga majčinog 'inata' i to što zna da kći ne želi biti kod nje. Naime, svaki put plače i ne želi ostati kod mame kada je vraćam, govori da je pustim kod strica i/ili majčinih roditelja. Također, majka je od nedavno u vezi s puno mlađim muškarcem (18-19 godina) koji se preselio na adresu u kojoj prebiva moja kći i njena majka. Dijete, kroz razgovor, govori da joj nikako ne leži njen partner te da se, prenosim, uopće ne podnose međusobno. Zbog cjelokupne situacije zahtjevam da se skrbništvo djeteta prebaci u potpunosti na mene kao oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija