Jump to content

Prekršajna/kaznena presuda


ivana0

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim Vas da mi pomognete, neki dan bivši muž me udario snažno po licu i uhu uz uvrede, psovke i prijetnje  nakon čega sam pozvala policiju. Udarac je bio jak i zvonilo mi je u ušima. Uglavnom drugi dan je na Prekršajnom sudu pravomoćno osuđen (zabrana prilaska i novčana kazna). Iduće jutro i dalje mi je odzvanjalo u ušima i sluh se pokvario, otisla sam na pregled gdje su ustanovili tešku tjelesnu ozljedu, traum. perf. bubnjića. Nakon toga bolnica je poslala prijavu policiji i rekli su ds ja nemam nista s tim, da to oni šalju. 

Zanima me da li će biti osuđen za ozljedu na kaznenom sudu iako je prekršajno već osuđen? Prijava za ozljedu je došla od bolnice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Optužen će bit za različita djela pa hoće. 

Pa to je i meni logično, ali sutkinja mi je rekla da se ne može, policija da će me zvati kad preuzmu papir iz bolnice i sada ništa ne znam... Prekršajni sud je jako brz, oni sude već drugi dan, ali vrsta ozljede se ne može ni znati dok rana ne zaraste i dok se ne vidi da li su ostale ppsljedice pa ne bi bilo u redu da ostane samo na ovome..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo uvelike ovisi o tome kako je sročen optužni prijedlog (prekršajna prijava), ali on se radi na način da se dođe upravo do ovakvih situacija.

Nazovi svoju postaju (radnim danom ujutro kad radi pisarnica), vidi jesu li zaprimili bolničku prijavu (bolnica šalje direktno njima, ne moraš ju ti nositi), pa odeš do policajca koji duži taj spis da vidiš kako će to ići. Nema smisla nagađati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Ovo uvelike ovisi o tome kako je sročen optužni prijedlog (prekršajna prijava), ali on se radi na način da se dođe upravo do ovakvih situacija.

Nazovi svoju postaju (radnim danom ujutro kad radi pisarnica), vidi jesu li zaprimili bolničku prijavu (bolnica šalje direktno njima, ne moraš ju ti nositi), pa odeš do policajca koji duži taj spis da vidiš kako će to ići. Nema smisla nagađati...

Tamo sam već bila, rekli su da nema još ništa, a njega su navodno zvali u vezi toga. Zato se raspitujem dok ne uspijem doći do detalja... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ivana0 je napisao:

Nakon toga bolnica je poslala prijavu policiji i rekli su ds ja nemam nista s tim, da to oni šalju. 

Zanima me da li će biti osuđen za ozljedu na kaznenom sudu iako je prekršajno već osuđen? Prijava za ozljedu je došla od bolnice...

U prekršajnom postupku je vjerojatno osuđen za neko 'nasilje u obitelji', a nije mogao biti optužen za nanošenje teške tjelesne povrede za koju prekršajni sud nije imao podatke pa nije još ni podnesena prijava.

To će vjerojatno biti optužnica po Kaznenom zakonu , za drugo djelo (nanošenje TTO). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, felixx je napisao:

U prekršajnom postupku je vjerojatno osuđen za neko 'nasilje u obitelji', a nije mogao biti optužen za nanošenje teške tjelesne povrede za koju prekršajni sud nije imao podatke pa nije još ni podnesena prijava.

To će vjerojatno biti optužnica po Kaznenom zakonu , za drugo djelo (nanošenje TTO). 

Hvala vam puno na odgovoru. Tako je i meni logično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom je TTO utvrđena nakon već donesene presude u prekršajnom postupku, mogućnost primjene presedana iz slučaja Maresti je nepostojeća (a i inače se pazi na to nakon "šamara" Europskog suda za ljudska prava našem pravosuđu), budući TTO sasvim sigurno nije bila inkorporirana u činjenični opis prekršaja.

Postupak je preuzelo nadležni općinski DORH i oni će podignuti i optužnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, G-man je napisao:

Obzirom je TTO utvrđena nakon već donesene presude u prekršajnom postupku, mogućnost primjene presedana iz slučaja Maresti je nepostojeća (a i inače se pazi na to nakon "šamara" Europskog suda za ljudska prava našem pravosuđu), budući TTO sasvim sigurno nije bila inkorporirana u činjenični opis prekršaja.

Točno to, samo mislim da ovako formulirano nije do kraja jasno laicima. Koga zanima, neka ugugla "dvostrukost u kaznenom i prekršajnom postupku", "maresti", "tomasović", ima nekoliko stručnih radova vezanih uz to.

Dakle, ESLJP je udario "šamar" našem pravosuđu jer je u spomenutim primjerima osudila okrivljenika i u kaznenom i u prekršajnom postupku, za isto djelo. To znači da se ne smije dvostruko suditi za isto, ali se smije dvostruko suditi u slučajevima kad jednim djelom proizlazi povreda dva različita zaštićena dobra - jedno se brani u prekršajnom, a drugo ukaznenom postupku. U ovom slučaju on je na prekršajnom sudu osuđen za nešto puno blaže, a na kaznenom će se voditi postupak zbog nanošenja teške tjelesne ozljede. Zaključak: itekako može za ovo još i kazneno odgovarati.

Ja bih samo sugerirao (premda je teoretski nepotrebno) da Ivana (oštećenik/žrtva) preskoči policiju i obrati se direktno državnom odvjetništvu. Zašto ovisiti o policiji, kad možete istu tu prijavu i sami poslati DO-u? Zašto njih čekati i natjeravati... Ja bih na Vašem mjestu napisao kaznenu prijavu DO-u i naveo sve činjenice, te priložio liječničku dokumentaciju. Direktno u glavu. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija