Jump to content

Dijete 15 god.-skrbnistvo


verona2

Preporučene objave

Postovani svi!

Ima li netko iskustva o dodijeljivanju skrbnistva nad djetetom starim 15 god.?

Naime, namjeravam pokrenuti brakorazvodnu parnicu. Majka sam dvije kceri,od 17 i od 15 godina. Nakon godina suzivota koji je bio svasta ali pravi brak ne,odselila sam sa zajednicke adrese (kuca njegovih roditelja) prije 8 mjeseci. Starija kcer (17g)se izjasnila da zeli ostati zivjeti gdje i dosad,mlađa (15g) je otisla sa mnom. Zivimo u blizini.

Zanima me,na osnovu cega sud odlucuje? Da li se uvazava zelja djeteta s kim zeli zivjeti? Da li je otezavajuca okolnost sto se dva djeteta izjasnjavaju razlicito? Da li je meni " minus " sto sam ja ta koja je otisla? (Nekretnina nije bila moja tako da je logicno da je muz ostao a ja otisla).

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , verona2 je napisao:

Zanima me,na osnovu cega sud odlucuje? Da li se uvazava zelja djeteta s kim zeli zivjeti? Da li je otezavajuca okolnost sto se dva djeteta izjasnjavaju razlicito? Da li je meni " minus " sto sam ja ta koja je otisla? (Nekretnina nije bila moja tako da je logicno da je muz ostao a ja otisla).

Hvala na odgovorima

Pita se i dijete i želje djeteta, ali se uzimaju u obzir i svi druge činjnicei, tj. procjenjuje se što je najbolje za djete (dobrobit djeteta)...

Inače je praksa da se djeca ne razdvajaju, ali nije uvijet, većinom se uvažava želja djeteta....

Za Vas nije nikakav minus što ste se odselili iz nekretnine (kuće-stana) koja nije bila Vaša i ne može se podrazumijevati bračnom stečevinom, pa da i je, to nema nikakve važnosti, tj. "minusa" za Vas..

Sud procjenjuje mišljenje djelatnika CZSS, sagledava sve, ama baš sve, činjenice koje idu u prilog dobrobita djeteta i donosi odluku o roditeljskoj skrbi, tj odluku s kojim od roditelja će dalje dijete živjeti...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Moj (jos uvijek zakoniti) muz pokusava "igrati na kartu" napustanja obiteljskog doma..i da je to minus za mene ..iako..u situaciji u kojoj je "obiteljski dom" u vlasnistvu njegovih roditelja..ja drugog izbora imala nisam.

Sto se djece tice prosirila bih pitanje..ako bi starija kcer bila punoljetna, bi li se onda toliko gledalo na to "razdvajanje" djece kao na neku negativnu kategoriju..ili bi to tada bilo manje vazno s obzirom da je jedna od njih zakonski odrasla osoba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema veze napuštanje bračne zajednice, niko je neće napustiti ako nema valjani razlog za to...

Ako Vaša kći u međuvremenu postane punoljetna, onda ona sama odlučuje s kojim roditeljem će živjeti, ne mora niti sa jednim, ali ste je dužni obadvoje uzdržavati svako sukladno svojim mogućnostima, u kojem uzdržavanju mora i ona učestvovati ako ima svoja sredstva (neku zaradu isl.).....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija