Jump to content

Preporučene objave

prije 18 sati , Wanksta je napisao:

Nema na čemu. Tu dokumentaciju (otkaz kredita, isplata CO-a) ste trebali dobiti pismeno.

Ako je dug neupitan, CO-u je u interesu da se naplate, makar i na rate (iako su osiguranja opet na kraju pokrivena od reosiguratelja).

Poštovani! Opet sam danas zvala sberbanku i kaže mi gospođa da Co nije još pokrio ostatak duga od mog kredita jer je još na friško,da pričekam 2.tjedna pa da je opet zovnem da to mora odobriti Co . 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 14 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani! Opet sam danas zvala sberbanku i kaže mi gospođa da Co nije još pokrio ostatak duga od mog kredita jer je još na friško,da pričekam 2.tjedna pa da je opet zovnem da to mora odobriti Co . 

Tražite ime i prezime djelatnika banke s kojim razgovarate jer su im odgovori kako vidite oprečni kao i da vam zbog toga poštom pošalju stanje stvari, ugovor o osiguranju vašeg kredita između sperbanke i CO. jer inače ne možete pravilno postupati/otplaćivati svoj dug.

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, Wanksta je napisao:

Tražite ime i prezime djelatnika banke s kojim razgovarate jer su im odgovori kako vidite oprečni kao i da vam zbog toga poštom pošalju stanje stvari, ugovor o osiguranju vašeg kredita između sperbanke i CO. jer inače ne možete pravilno postupati/otplaćivati svoj dug.

O.k.hvala.ja sam je to danas pitao da mi pošalje taj ugovor o osiguranju između Co i njih a ona mi rekla da meni to ne treba.sutra će je opet zvati i da se predstavi.

Podijeli ovu objavu

Prije 27 minuta, Wanksta je napisao:

Uz otkaz kredita to je nastavni dokument.

O.k.nisam znala ni to! Sutra ih opet zovem i tražit ću da mi da mi sve dostave što ste naveli. Hvala

Podijeli ovu objavu

, Mara123456789 je napisao:

O.k.nisam znala ni to! Sutra ih opet zovem i tražit ću da mi da mi sve dostave što ste naveli. Hvala

Poštovani. A da ja ipak predan zahtjev za osobni stečaj mislim da bi mi to bilo najbolje,pošto na sebi nemam ni pokretnine ni nektetnine!. Molim vaše savjete što mislite o tome?I još da pitam bil bilo dobro da se odreknem nasljedstva kad mi mater umre da to banka ne uzme ako prihvatim. Hvala!

Podijeli ovu objavu

Poštovani. A da ja ipak predan zahtjev za osobni stečaj mislim da bi mi to bilo najbolje,pošto na sebi nemam ni pokretnine ni nektetnine!. Molim vaše savjete što mislite o tome?I još da pitam bil bilo dobro da se odreknem nasljedstva kad mi mater umre da to banka ne uzme ako prihvatim. Hvala!

Poštovani! Evo danas zovu iz agencije sveaekonomi da cijeli iznos platim u 2.rate a iznos je 29.000.kn.Ja im kažem kako nisam u mogućnosti da platim išta. Kažu da idem u sberbanku pa da se sa njima pokušam dogovorit. E sad mi ništa nije jasno.na fini stoji sberbanka.a ovi iz sveaekonomi zovu svaki dan.što da radim? Hvala!

Podijeli ovu objavu

Poštovani. Danas zvala sberbanku i kažu da će se oni naplatit od osiguranja Croatia

Tražite od Sperbanke da vam dostave dokumentaciju kome su prodali dug, Croatiji osiguranju ili sveiekonomi.

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, Wanksta je napisao:

Tražite od Sperbanke da vam dostave dokumentaciju kome su prodali dug, Croatiji osiguranju ili sveiekonomi.

Hoću sutra ih zovem. Samo još jedno pitanje koje je sad postupanje ovrhovoditelja ako nemam ni pokretnine ni imovine?koliko sam shvatila iz prijašnji postova čekaju dok nešto ne nasljednim. Jel tako?a ovi iz agencije neka zovu ja nisam u mogućnosti ništa platiti! Hvala!

Podijeli ovu objavu

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

postupanje ovrhovoditelja ako nemam ni pokretnine ni imovine?

Po logici je neostvarivo pokrenuti ovršni postupak protiv dužnika koji nema ništa, ali pravno ovrhovoditelj ishodi pravomoćno rješenje/presudu i onda čeka da dužnik stekne primanja/imovinu. Obično ta radnja ne zastarijeva.

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

a ovi iz agencije neka zovu ja nisam u mogućnosti ništa platiti! Hvala!

Vi bi trebali svakako preko sperbanke utvrditi tko vam je ovrhovoditelj, ovako vas i ja mogu nazvati i reći da zovem iz agencije i da ste dužni.

Ako niste u mogućnosti uplaćivati a i nemate imovine, možete u miru tražiti najpovoljnije rješenje za vas.

Uređeno od Wanksta

Podijeli ovu objavu

Prije 39 minuta, Wanksta je napisao:

Po logici je neostvarivo pokrenuti ovršni postupak protiv dužnika koji nema ništa, ali pravno ovrhovoditelj ishodi pravomoćno rješenje/presudu i onda čeka da dužnik stekne primanja/imovinu. Obično ta radnja ne zastarijeva.

Vi bi trebali svakako preko sperbanke utvrditi tko vam je ovrhovoditelj, ovako vas i ja mogu nazvati i reći da zovem iz agencije i da ste dužni.

Ako niste u mogućnosti uplaćivati a i nemate imovine, možete u miru tražiti najpovoljnije rješenje za vas.

O.k.hvala! Čekam novi ovršni zakon,čujem i da će bit neke promjene što se tiče osobnog stečaja.A i tako ga mislim otvorit. Koliko sam čitala to bi bilo najbolje za mene! Budem li imala pitanja javim se!

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Mara123456789 je napisao:

što se tiče osobnog stečaja.A i tako ga mislim otvorit

Ako ste u nemogućnosti podmiriti obvezu u roku od 90 dana je jedan od uvjeta osobnog stečaja koji bi trebao biti pojednostavljen a i u skladu sa zakonom o osobnom stečaju država u zapadnoj Europi, gdje se po usvojenom zahtjevu o konkursu postupak riješi unutar godinu dana.

Prije 13 minuta, Mara123456789 je napisao:

Budem li imala pitanja javim se!

Da.

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Mara123456789 je napisao:

Hoću sutra ih zovem.

Pismeno tražite očitovanje kome je dug ustupljen, od usmene komunikacije nemate nikakve koristi.

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

Čekam novi ovršni zakon

Novi ovršni zakon se neće primjenjivati na Vas tj. neće imati retroaktivno djelovanje.

čujem i da će bit neke promjene što se tiče osobnog stečaja.

Ove promjene se ne uređuju sa Ovršnim zakonom, i već su donesene, te stupaju na snagu od 1.1.2019.

.A i tako ga mislim otvorit.

Ako uistinu mislite, onda se požurite jer od 1.1.2019. stupaju na snagu bitne promjene u pogledu stečaja potrošača.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Pismeno tražite očitovanje kome je dug ustupljen, od usmene komunikacije nemate nikakve koristi.

Novi ovršni zakon se neće primjenjivati na Vas tj. neće imati retroaktivno djelovanje.

Ove promjene se ne uređuju sa Ovršnim zakonom, i već su donesene, te stupaju na snagu od 1.1.2019.

Ako uistinu mislite, onda se požurite jer od 1.1.2019. stupaju na snagu bitne promjene u pogledu stečaja potrošača.

Hvala Borbena7! Znači ako sutra zatražim osobni stečaj te će se mjere primjenjivati na mene? Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Mara123456789 je napisao:

Znači ako sutra zatražim osobni stečaj te će se mjere primjenjivati na mene? Hvala

Izmjene i dopune Zakona o stečaju potrošača stupaju na snagu 1.1.2019.

Podijeli ovu objavu

prije 14 sati , Wanksta je napisao:

Ako ste u nemogućnosti podmiriti obvezu u roku od 90 dana je jedan od uvjeta osobnog stečaja koji bi trebao biti pojednostavljen a i u skladu sa zakonom o osobnom stečaju država u zapadnoj Europi, gdje se po usvojenom zahtjevu o konkursu postupak riješi unutar godinu dana.

Molio bih cij. Wankstu da nam šire objasni što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama za podnositelje zahtjeva.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 17 minuta, Mara123456789 je napisao:

Onda da čekam 1.1.2019.god?

Da, čekajte jer su izmjene i dopune ovoga zakona donesene radi uklanjanja nedostataka prve verzije zakona, tako da bi postupak po njima trebao biti jednostavniji i brži.

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, čekajte jer su izmjene i dopune ovoga zakona donesene radi uklanjanja nedostataka prve verzije zakona, tako da bi postupak po njima trebao biti jednostavniji i brži.

O.k.hvala

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Melchior je napisao:

Molio bih cij. Wankstu da nam šire objasni što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama za podnositelje zahtjeva.

Hvala

I ja bi to volila znati? Hvala

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Melchior je napisao:

Hvala

Kako su naveli ostali cijenjeni korisnici, postupak bi trebao biti brži i jednostavniji. Ako ste u nemogućnosti plaćati svoje obveze u nekom periodu od 90 dana, nemate imovine i primanja ili su premala da bi pratili standard, pokrili dugove, zakon države bi trebao tada omogućiti takvom potrošaču konkurs i da se uz primjenu pravilnog  zakona o svim pravnim poslovima onemoguće takvi slučajevi u nekom broju.

Uređeno od Wanksta

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Melchior je napisao:

što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama

Izmjene Zakona o stečaju potrošača, donose povoljnije odredbe u smislu da se:

-pojednostavljuje postupak za polaganje ispita za povjerenika kojih je do sada bilo malo, a što je usporavalo postupak;

-usklađen je sa zadnjim izmjenama Ovršnog zakona, koji ne dozvoljava ovrhu na jedinoj nekretnini i ako glavnica duga ne prelazi 20.000,00 kn;

-detaljnije je uređena završna dioba odnosno završni diobi popis;

-izmjena je da je potrošač dužan predati povjereniku 1/2 imovine koju stekne nasljeđivanjem, a ne ukupnu kako je bilo do sada;

-i najvažnije za većinu, da je uveden jedinstveni postupak stečaja potrošača koji je iznimka od ovog redovnog, a odnosi se na osobe blokirane duže od 3 godine i s osnova glavnice do 20.000,00 kn. Cilj ovakvog postupka je da se potrošačima sa manjim dugovanjima, a koji su dugotrajno blokirani, omogući novi početak nakon kraćeg perioda provjere ponašanja...

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

novi početak nakon kraćeg perioda provjere ponašanja

Ovo je bitno u osobnom stečaju. Cilj bi trebao biti da osoba nakon 3 godine od stečaja funkcionira na način kojim bi mogla otkupiti većinu svojih dugovanja, ima mogućnost štednje iz svojeg primanja i da ne ide opet u spiralu dugovanja, onda stečaj nema smisla, ali to ovisi o mnogim zakonima, radnim, socijalnim, ne samo o stečajnim i ovršnim. Npr. predsjednik Amerike, 50 cent i mnogi poznati (Walt Disney) su prijavili prije uspjeha, osobni stečaj.

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

pojednostavljuje postupak za polaganje ispita za povjerenika

Nadajmo se da će taj povjerenik biti i savjetnik/pomoć osobe u stečaju.

Uređeno od Wanksta

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Wanksta je napisao:

Nadajmo se da će taj povjerenik biti i savjetnik/pomoć osobe u stečaju.

Mišljenja sam da će ovaj jednostavni postupak stečaja potrošača koji će provoditi sud, biti dosta bitan za ubrzavanje ovih postupaka.

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Mišljenja sam da će ovaj jednostavni postupak stečaja potrošača koji će provoditi sud, biti dosta bitan za ubrzavanje ovih postupaka.

Daj bože da bude tako!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad