Jump to content

Podizanje ograde


emka

Preporučene objave

Poštovani,

znam da vlasnik mora podići ogradu da ogradi svoju nekretninu gledajući sa ceste prema nekretnini sa

desne strane, međutim da li se ograda podiže isključivo na sredini međe ili taj koji ju diže mora

isključivo biti na svojoj strani. (isprike ako je ovakav slučaj već bio). Naime nismo u dobrim odnosima

sa susjedom pa me zanima da li on ogradu koju diže ima pravo biti samo (cca 30 cm ) samo na

svojoj zemlji. Obzirom da je međa označena uz sam rub (10 cm) od septičke. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , emka je napisao:

međutim da li se ograda podiže isključivo na sredini međe ili taj koji ju diže mora

isključivo biti na svojoj strani.

Postoje dvije vrste ograde (vidi čl.101 i 102 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima), zajednička i vlastita. U ovom slučaju govorima o vlastitoj i ona se postavlja ne na među nego pored iste na dijelu vlastite nekretnine. Ako bi se radilo o zajedničkoj koja se postavlja na među, trebala bi i vaša suglasnost te prava i obveze za korištenje i održavanje iste snose suvlasnici (on i vi) u jednakim omjerima.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija