Jump to content

Skrbnistvo


Senchy06

Preporučene objave

Zdravo svima, ja sam nedavno pisala o svom problenu kako suprug pine razbija lupa itd... Pokrenula sam proces posredovanja djece prije razvod. Kod mene je bebica od 2 mjeseca ja sam inace kod mame a sin stariji koji ima 2 gidine je sa suprugom. Jednostavno ne da ga meni da bi me "ucjenjivao" da se vratim a za ovog malog i ne pita. Danas sam vidjela malog nakon 18 dana nije mi dao i danas sam otisla jer nije bio kuci. E sad mene zanima kako se moze ubrzati taj proces od socijalnog suda i svega ostalog ili da li neko ima ko moze odrediti kako ce se vidjati djeca i kod koga ce biti dok se cijela situacija ne rijesi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprug uopste nece da dodje u Centar za socijalni rad. Imali smo jedan termin samo sam ja prisustvovala drugi je u petak i vjerovatno se ni tada necw pojaviti. Pitala sam u centru da oni donesu odluku do one konacne koju donosi sud ali nisu u nadleznosti to sud odlucuje. I zanima me da li znate ako se on ne pojavi ni na sudu kakav ce ishod biti vezano i za razvod i za djecu? Hvala na odgovorima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Senchy06 je napisao:

Suprug uopste nece da dodje u Centar za socijalni rad. Imali smo jedan termin samo sam ja prisustvovala drugi je u petak i vjerovatno se ni tada necw pojaviti. Pitala sam u centru da oni donesu odluku do one konacne koju donosi sud ali nisu u nadleznosti to sud odlucuje. I zanima me da li znate ako se on ne pojavi ni na sudu kakav ce ishod biti vezano i za razvod i za djecu? Hvala na odgovorima

 

Poštovana, ako se on neće odazivati (surađivati) pri CZSS, rješava nadležni sud....Vi od CZSS dobivate zapisnik o provedenom obveznom savjetovanju prije razvoda braka, kao i medijacije, i to Vam je osnov (temelj) za pokretanje sudskog postupka za razvod braka u kojem se odlučuje, ne samo o razvodu braka, već i o skrbništvu nad mld. djetetom/djecom...

Dakle, Vi se, ako imate namjeru pokretati sudski postupak za razvod braka, morate odazvati obveznom savjetovanju prije razvoda braka, te barem jednom prisustvovati medijaciji, a ako se suprug neće pojaviti, Vama CZSS daje Zapisnike o provedenim postupcima i Vi, u roku od šest mjeseci koliko Vam vrijede ti zapisnici, pokrećete sudski postupak za razvod braka, kao i za određivanje skrbništva nad mld. djecom, dobro Vam je rečeno u CZSS, oni ne donesu nikakvu odluku, već to čini nadležan sud na temelju provedenih, naprijed navedenih, postupaka u CZSS, kao i Vaše tužbe za razvod braka...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija