Jump to content

Poništenje ugovora o bračnoj podjeli


RHEADUBROVNIK

Preporučene objave

Molim pomoć - zajednički  odvjetnik je pisao Ugovor o  bračnoj  diobi. U  nekoliko  navrata u  razgovoru sa odvjetnikom  sam rekla da svoj  udio u  bračnoj  stečevini  kata  i  potkrovlja kuće koju  sam gradila sa ex-suprugom poklanjam svojoj  djeci (punoljetni). Isto  sam zatražila da uredi  ex-suprug s tim  da sam suglasna da on na njegovoj polovici te bračne stečevine zadrži plodouživanje. Nisam nikada izrazila suglasnost  da dobije plodouživanje na  dio  koji  sam poklonila djeci. Međutim dogodilo se da ex-suprug sada ima plodouživanje cijelog  kata i  potkrovlja te sada nasilnim ponašanjem prijeti  izbaciti  djecu iz istog. Nisam sumnjala da formulacija odvjetnika u  ugovoru nije ispravna te nisam tražila pojašnjenje prije potpisivanja. Kat  i  potkrovlje nisu  etažirani, a odvjetnik  me tada nije upozorio  da plodouživanje ne možemo  dijeliti  na polovice. Molila sam djecu  da mi  vrate poklonjeni  dio kako bi im ga ponovo darovala bez  njegovog  plodouživanja uz  evt  etažiranje, međutim ne žele sami pokrenuti  tako  nešto  jer suživot s  ocem tada ne bi  bio  moguć.

Postoji  li ikakav način da se poništi  ugovor, da tužim... bilo  što. Iako  je cjelokupni  ugovor napravljen pod prisilom ex-supruga, ne bih  mijenjala sve - samo  ovaj  dio  kojim  želim zaštiti  djecu da mogu  živjeti/raspolagati  djelom koji sam im  poklonila.

Hvala na bilo  kojem savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Poništenje ugovora o bračnoj podjeli

Hvala lijepa na savjetu. Bila sam kod odvjetnika koji  je pisao  taj  Ugovor o  bracnoj  diobi i on tvrdi  da je bas tako  shvatio moje rijeci, sto  sumnjam jer sam explicite  nekoliko  puta ponovila  sto  mi je bitno u  tom  ugovoru. Nece da prizna gresku. Potrazit  cu  drugog  odvjetnika da ponistim  taj  dio  ugovora, jedino  ne znam kako  dokazati da je bilo prisile u  ugovoru i  da je moja volja  pogresno  formulirana. Da pozovem svjedoke- djecu i  prijatelje ? Ne znam sto  sud prizna u  takvim slucajevima. Ex-suprug  ni  u  ludilu  nece priznati  na sto me sve prisilio u  ugovoru niti  ce priznati  da se namjerno ubacio  na plodouziovanje cijelog  kata s potkrovljem - nije u  njegovom  interesu jer potkrovlje iznajmljuje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam kod odvjetnika i  on tvrdi  da nema osnove za poništavanje bračnog  ugovora bez  obzira što  se radilo  o  prisili i  krivim  navodima, bez  obzira što  imam nepristrane svjedoke koje znaju da je formulacija u  ugovoru  o  bračnoj  diobi pogrešna :-( Kasno  sam i uočila da je kuća koju  sam naslijedila od pok. majke upisana kao  bračna stečevina. Naime, u  kuću  smo  suprug  i  ja ulagali te je imao  pravo  na dio  zajedničkog uloga, ali  nipošto  nije bračna stečevina. 

Kaže da sam sam pri  puno  svijesti  potpisala i  da sam trebala reagirati  prije potpisivanja. 

Jako  sam razočarana budući  nisam smatrala da moram putem drugog  odvjetnika provjeravat  ugovor sastavljen o zajedničkog odvjetnika. Nisam smatrala da moram najprije googlati  danima da me se ne zafrkne - i to  od strane odvjetnika. Jako  je žalosno da se čovjek  u  nikog  više ne može pouzdat, čak  ni  u one koji  bi  trebali  zastupati  pravo  i  pravdu. Dakle- svi  su  potencijalni  kriminalci dok  se ne dokaže suprotno. Strašno !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa Matrix, bila sam u  uredu zajedničkog  odvjetnika koji je pisao ugovor o  bračnoj  diobi, međutim rekao  je da sam ja to izrazila kao  svoju  volju što  nije istina. Da sam to  napravila ne bi  bilo  svrhe djeci  to poklanjat kada nemaju  pristupa svom dijelu  stana i  kad ih ex može izbacit  iz kuće kad mu se to  svidi. Otišla sam do  svog  odvjetnika koji  je rekao  da ne mogu  pobijati  ugovor jer da mi  nitko  nije stavio  pištolj  na čelu  u  trenutku  potpisivanja.

Shvatila sam da vrana vrani  oko neće iskopati. Ex će se borit da zadrži prevarom dobijeno plodouživanje jer ostvaruje novčanu  korist  od tog prostora te sigurno  neće priznati da to  nije bila moja nakana. Pisani trag  našeg dogovora nemam, jedino  moja djeca, moje 2 tete ( sestre pok  majke), prijateljica i  kuma znaju što  smo  se dogovarali i  koje su  prijetnje bile u  opticaju, ali  nikada nisu  bile prisutne kod samog dogovora tako  da ne znam koliko njihova riječ znači kao  dokaz. Djeca se boje oca i  njegovih  reakcija tako  da ne znam koliko će sudjelovat. Roditelji i brat su umrli tako  da moram sve sama.

Strašno  sam razočarana da danas zloća jako  dobro  prolazi, da odvjetnici  sudjeluju  u  tome, a kad se tome hoće stati  na kraj- vrana vrani oko  neće iskopati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija